Лист-звернення інтелігенції Тернополя, направлений до громади і міського голови Сергія Надала ще на початку червня, таки знайшов свій відгук. Під кінець місяця начальники профільних управлінь міськради обговорили проблему озеленення з громадою.
В опублікованому раніше листі науковці висловили стурбованість щодо зменшення зелених насаджень Тернополя через безсистемну забудову. В усьому інтелігенція звинувачує міську раду. Адже, не зважаючи на думку громадян, на чолі із Сергієм Надалом депутати дозволяють знищувати дитячі майданчики, забудовувати парк ім. Т.Г.Шевченка, «Загребелля», парки «Топільче» й «Національного відродження», території охоронних зон водозаборів, зелені насадження навколо шкіл та в історичних частинах міста.
Наукову еліту на зустрічі із міською владою представляв професор, доктор біологічних наук Василь Грубінко. Усіх присутніх дослідник запевнив, що інтелігенція міста готова розробити комплексну програму озеленення Тернополя та представити її на науковій конференції:
– Ми не можемо сьогодні відмовитися від ущільнення забудови, над цим працює весь світ, бо це економічно вигідніше, ніж будувати мікрорайонами. Але забудовник чи люди, які планують жити на місці вирубаних дерев, повинні компенсувати цю втрату, є ж законодавство, громадський контроль і ми, науковці, також маємо багато пропозицій.
Заступник начальника управління житлово-комунального господарства Олег Соколовський заявив, про те, що у Тернополі вже є концепція озеленення, з якою можна ознайомитися на екологічній сторінці міста.
– У нас є наукова частина озеленення, екологічний паспорт та інші документи, але нам потрібно зробити інвентаризацію зелених насаджень Тернополя і впершу чергу ми плануємо зробити її у парку і на бульварі Шевченка, на вулиці Злуки, Руській, Бандери.
Також начальник земельного відділу Тернопільської міської ради Віктор Кібляр переконував громадських активістів, що території парків ніколи не встановлювалися, тому звинувачення у розкраданні земель – наклеп:
– Територія озеленення не зменшена, вона яка була, така і залишилася у місті Тернополі. Межі парків ніколи не були встановлені, тому чітко сказати, що площа того чи іншого парку зменшена неможливо. Тільки тепер ми встановили межі парків міста Тернополя. Але однозначно говорити, що там вкрали, а там не вкрали не варто.
Такі слова викликали хвилю обурення у тернополян, голова громадської організації «Майдан Тернопіль» Богдан Брич нагадав про незаконну забудову спортивного майданчика у парку «Національного відродження», яку людям вдалося тимчасово призупинити, тоді як активісти «Нашого рідного Тернополя» Олексій Теслюк і Богдан Фостаковський заперечували встановлення меж парків владою Сергія Надала і нагадали, як знищується природа під час заходів за підтримки пана мера:
– Ви кажете є наукова концепція озеленення міста, за якою концепцією було знищено трав’яний покрив у парку Шевченка, коли під патронатом мера Надала їли найдовший шашлик в України та розмістили генделики на траві? Після тих гулянь ніби орда пробігла… А зараз у парку Шевченка на газонах і тир, і палатки…
Начальник управління культури і мистецтв Олександр Смик зазначив, що звернення від нашої громадської організації отримав і як організатори «Галицької дефіляди» відповідатимуть за знищення зелених зон розбереться. Окрім цього Олександр Смик пообіцяв підтримати запропоновану інтелігенцією і громадою програму розвитку парків на 2015 рік.
Представлений генеральний план, схема зонування Тернополя викликали обурення громади і повністю зруйнувало довіру до Сергія Надала та його команди. Як ми побачили, чиновники продовжують заперечувати знищення і забудову зелених зон Тернополя. Тож як вони будуть озеленювати залиту бетоном землю?
ГО «Наш рідний Терноріль»
Обговорення