Всього на Тернопільщині функціонує 12 дитячих оздоровчих таборів. З них 10 оздоровчих закладів вже приймають дітей на оздоровлення і тільки два оздоровчі заклади поки що ще не розпочали свою роботу, це дитячий оздоровчий заклад «Зорепад-Струсів» і дитячий оздоровчий заклад «Орлятко». На сьогоднішній день більше десяти тисяч дітей оздоровлюються у цих 10 закладах. Процес оздоровлення і відпочинку розпочався планово.
«Всі дитячі оздоровчі заклади отримали всі необхідні дозволи – це відповідно дозволи санітарних служб, дозволи від районних державних адміністрацій про те, що програми виховні, кадрове медичне забезпечення в нормі, про те, що відпочинок буде безпечним і основне якісним», – зазначила начальник управління у справах сім’ї та молоді ТОДА Наталія Найчук.
«В цьому році всі джерела водопостачання підготовленні вчасно. Всі оздоровчі табори, навіть ті, які ще не розпочали свою діяльність мають безпечну воду, яка відповідає вимогам державного стандарту. Друге – це безпечне харчування. Воно має декілька складових, починається воно із визначення постачальника, який має бути легальним і мати певні дозвільні документи на діяльність у цій галузі, ще одна складова – це контроль на місцях, в тому числі і медичних працівників, які там є, і третя складова – це розуміння власників і керівництва закладів важливістю цікавитися статусом і якістю продуктів постачальника, якого вони обирають», – розповів начальник Головного управління держсанепідемслужби України у Тернопільській області Володимир Паничев.
Важливим моментом у функціонуванні дитячих оздоровчих таборів є наявність якісної медичної допомоги.
«Цього року проведена немала робота щодо забезпечення оздоровчих таборів медичними працівниками, оскільки кожен табір вже цілодобово буде забезпечений медичною сестрою або лікарем-педіатром чи то лікарем загальної практики сімейної медицини. Треба сказати, що на них покладається дуже великий об’єм роботи: це, в першу чергу, організація харчування, контроль за харчуванням, організація попереджень кишкових інфекцій, травматизму», – зауважила головний спеціаліст-педіатр департаменту, охорони здоров”я ТОДА Майя Бляк.
Попри достатню кількість докладених зусиль в процесі підготовки таборів до початку роботи цього року виникло чимало проблем.
«На жаль, всі заклади було побудовані ще в радянський період і відповідно за період незалежності України змінювали форму власності. І сьогодні ми маємо такий результат: 10 приватних оздоровчих закладів і 2 – комунальної форми власності. Тяжко працювати з тими оздоровчими дитячими закладами, де власниками є приватні особи. Адже вони здебільшого працюють за схемою: мінімум капітальних вкладень, більше заробітку. Хоча для порівняння, ціна в нашому оздоровчому закладі є найнижчою в Україні. За останніх три роки частково змінилося ставлення власників до дитячих оздоровчих закладів. Є певні позитивні кроки в плані розвитку, матеріальної бази дитячих оздоровчих закладів: «Лісовий», «Збруч», «Лісовий дзвіночок», «Лісова пісня»», підсумувала начальник управління у справах сім’ї та молоді ТОДА Наталія Найчук.
Христина Салій “Місто”
Обговорення