На перший погляд нешкідливі для обивателя виправлення прізвища або переклеювання фото на мові юридичній, іменується лякаючим словосполученням «підробка документів» або «використанням завідомо підробленого документа», і підпадає під статтю 358 кримінального кодексу України.
А це, як мінімум, пляма на репутації у вигляді судимості, а в інших випадках і серйозне покарання. До слова, за підробку та використання завідомо підроблених документів передбачений законом максимум – 2 роки обмеження волі.
Наприклад 55-річний чоловік, в електропоїзді сполученням «Красне-Тернопіль» видав за своє посвідчення, посвідчення померлого тестя. Він власноручно переклеїв свою фотокартку в дане посвідчення після смерті свого тестя в 2012 році і користувався ним для безоплатного проїзду в електропоїздах. Обман розкрився, коли його запросили для розгляду в кімнату міліції та перевірили ще раз усі відомості, пише “0352”
– За останні кілька місяців у розгляді слідства виявилося близько десятка однотипних кримінальних проваджень, фігуранти яких – бабусі-дідусі пенсіонерки, – помічає цікавий факт начальник Управління МВС України на Львівській залізниці полковник міліції Володимир Дитюк. – Хтось із них знайшов посвідчення інваліда на вулиці, хтось брав покористуватися у друзів або родичів, хтось використовував документ, що залишився від померлих членів родини. Деякі люди похилого віку переклеювали фотографії або виправляли дані, інші й зовсім нічого не змінювали. Проте всі ці дії – кримінально карані діяння, а громадяни, на жаль, частенько про це або зовсім не замислюються, або ставляться дуже легковажно. Строго карати людей поважного віку, не стають. Враховуючи, їх визнання і каяття, перше притягнення до кримінальної відповідальності за злочин, який не представляє великої суспільної небезпеки, здебільшого покарання у вигляді штрафу.
Штраф липовому пенсіонеру заплатити все ж доведеться. І він, судячи з усього, буде значно вище, ніж штраф за безквитковий проїзд. Так що економія вийшла сумнівна …