За телефонними повідомленнями джерел Тернопільського громадського інформаційно-координаційного пункту підтримки ВМС Збройних Сил України, екіпаж протичовнового корвета «Тернопіль» у кількості 60 чоловік знаходиться у Одесі, на борту морського буксира «Шостка» більша частина.
Сімейні моряки з корвета «Тернопіль» розташувались в санаторії «Куяльник» з сімями, як запевнив заступник командира корабля по виховній роботі капітан 3 рангу Олександр Сердюк., настрій у екіпажу нормальний в будь який момент вони готові відбути до Севастополя за рідним кораблем. Тим часом у екіпажу проходять звичайні морські будні з трьохразовими кожноденними шикуваннями. Повідомляє Ігор Крочак, військовий історик.
Окрім «Тернополя» в російської сторони станом на 28 квітня знаходились ще у севастопольських бухтах : корабель управління “Славутич”, корвети “Луцьк”, “Хмельницький”, “Придніпров’я”, морський тральщик “Чернігів”, танкер “Бахмач”, рятувальне буксирне судно “Кременець”, медичний катер “Сокаль”, протипожежний катер «Борщів», “Сміла”, на озері Донузлав – великий десантний корабель “Костянтин Ольшанський”, морський тральщик “Черкаси”, базовий тральщик “Генічеськ”, артилерійські катери “Добропілля” та “Херсон”, протидиверсійний катер “Феодосія”. 28 квітня, загін кораблів національних ВМС у складі навчальних катерів «Нова Каховка» та «Чигирин», пасажирського катера «Іллічівськ», гідрографічного катера «МГК-1857» вийшов зі Стрілецької бухти Севастополя та направився до порту Одеси. Своїм ходом йшов лише навчальний катер «Нова Каховка», інші передислоковувались буксирами.
Також планувалася передача українській стороні ще п’яти одиниць корабельного складу: катера РК-001, навчального катера «Сміла», протипожежного катера «Борщів» та рейдових водолазних катерів «Ромни» і «Токмак».
Обговорення