Уродженка м. Ялта, АР Крим, випускниця ТНЕУ Юля Коваль, кілька днів тому назад повернулась із робочої поїздки в Крим і побачила те, що її шокувало.
– При в’їзді в Крим (в м.Джанкой) поїзд було зупинено прикордонною службою невідомої держави (написів на камуфляжі не було). Попросили підготувати документи для перевірки. У вагон зайшов працівник прикордонної служби з собакою і почав перевіряти паспорти…
В Сімферополі на центральному ЖД вокзалі на годиннику було встановлено радянську зірку…
Щоб вийти з вокзалу і сісти на маршрутку до Ялти необхідно, так би мовити, “сподобатись” Дружині АР Крим. Я пройшла, а от двоє хлопців,що їхали на відпочинок, на жаль, ні. Їх було зупинено, у них перевіряли паспорти і попросили показати зворотні квитки.
А далі було ще цікавіше – по всій дорозі в Ялту банери – «Вместе с Россией» (16 марта- референдум), повсюди прапори Росії .
В магазинах (супермаркетах, магазинах одягу, взуття і т.д.) всюди ціни в гривнях та рублях. А деякі каси взагалі приймають тільки рублі.
Автомобілісти клеять наклейки з російським прапором, наклеюючи його на український на авто номерах. По місту встановлено багато “будок” для миттєвого фото на паспорт. ЖЕКи та паспортні відділи працюють лише на видачу російських паспортів, причому черга – 50 чоловік в день і не більше, а інші послуги (вклеювання фото, зміна приписки, прізвища чи інше) ці відділи не здійснюють.
Парадокс навіть в тому, щоб заплатити за Інтернет, я була змушена просити свою сестру в Тернополі здійснити трансакцію через банк.
А по Набережній Ялти ходять озброєні люди, замість задоволених туристів….
Я дуже розчарована, тому що така обстановка в рідному для мене Криму і м. Ялта психологічно давить й неможливо навіть поговорити з кимось. А на питання чому (обґрунтуйте ваше бажання бути частиною Криму) мені відповідали мої ж знайомі та друзі так: «У нас будет новая страна и Россия даст нам будущее!…»
Обговорення