Аналізуючи суспільно-політичну та військову інформацію як військовий історик і журналіст, хотів би згрупувати повідомлення у політичні і військові.
З політичних найважливішими вважаю заяви керівництва США і Великобританії про невизнання результатів референдуму 16 березня, що планує провести Кримська влада, що вже зараз діє за межею легітимності, а також можливість підписання Україною асоціації з ЄС найближчим часом.
З військових повідомлень важливими в першу чергу є: висловлювання голови комітету начальників штабів США Мартіна Демпсі, про можливість силової підтримки партнерів по НАТО у центральній Європі, зауваження провідного в минулому політика США Діка Чейні, що нинішній адміністрації Білого Дому не слід відкидати можливості участі США у військових діях на території України, як гаранта Будапештського меморандуму.
Початок патрулювання авіакомплексів радіоелектронної розвідки і наведення НАТО системи AWACS з території Польщі та Румунії, тепер розгортання російських сил поблизу кордонів України і в Криму буде під більшим контролем. Початок військово-морських навчань у Чорному морі, у яких бере участь американський ракетний есмінець USS Truxtun (DDG-103), 1 болгарський, 3 румунських бойових кораблі, я сподіваюсь, що і субмарини Турецьких ВМС уже знаходяться на патрулюванні біля Кавказького побережжя Російської Федерації, звідки перекидаються у Крим додаткові зʼєднання російських ЗС, для кращого інформування командування НАТО про оперативну обстановку у цьому секторі. Підсилення додатковими силами НАТО ВПС Прибалтійських держав.
Ну і нарешті підтягнення ближче до Чорного моря авіаносної групи кораблів зі складу 6-го флоту США на чолі з ударним авіаносцем USS George H. W. Bush (CVN-77), в групу також ще входять 17 бойових кораблів і 3 субмарини. Авіакрило авіаносця має на озброєнні ескадрильї, в які входять одні з кращих у світі літаки у своєму класі F-22 Raptors. Екіпаж авіаносця має хорошу підготовку, адже на палубу саме цього корабля вперше в історії сів пезпілотник X-47 Stealth.
Перелік усіх цих військових і політичних факторів не знімає з нашого військового і політичного керівництва нагальної потреби прийнятя більш рішучих дій проти ескалації військової і політичної ситуації в Автономній Республіці Крим.
Ігор Крочак, військовий історик, один з авторів книги «Протичовновий корвет Тернопіль», член Національної Спілки Журналістів України, Спілки Офіцерів України.
Обговорення