• Останні
  • У тренді
Олена Шуляк

Олена Шуляк: Верховна Рада запускає реформу житлової політики

23.07.2025
Соціальна прірва між цивільним тилом та фронтовими буднями

Складальник морозива дорожчий за воїна: відверті роздуми тернопільського журналіста-військового про армійські зарплати

28.04.2026
зберігання відходів може отруїти повітря

Смердюча загроза над Дністром: Заліщики та Кострижівка опинилися на межі екологічної катастрофи

28.04.2026
Тернопіль

Міський голова Сергій Надал: “Тернопіль – серед претендентів на звання «Європейська зелена столиця 2028»”

27.04.2026
Фотозвіт з будівельного майданчика ЖК “Едем Таун” від “Креатор-Буд” в Тернополі за квітень 2026

Фотозвіт з будівельного майданчика ЖК “Едем Таун” від “Креатор-Буд” в Тернополі за квітень 2026

27.04.2026
У громаді на Тернопільщині – втрата: померла мати працівниці відділу освіти

У громаді на Тернопільщині – втрата: померла мати працівниці відділу освіти

27.04.2026
В’ячеслав Кравцов

Несподіваний поворот: колишній чоловік тернопільської красуні став новим “Холостяком”

27.04.2026
жорстокий напад

Жах у Тернополі: школярка встромила ніж в однокласницю

27.04.2026
У Лановецькій громаді депутата притягнуто до відповідальності

У Лановецькій громаді депутата притягнуто до відповідальності

27.04.2026
з полону

З полону повернулися двоє воїнів із Шумської громади

27.04.2026
ніж

Ножем у спину: у Тернополі військовослужбовець отримав вирок за тяжке поранення призовника

27.04.2026
Ярослав Федорів

З російського полону звільнено жителя Хоросткова на Тернопільщині

27.04.2026
Тернопіль

Тернопіль претендує на звання «Європейської зеленої столиці 2028»

27.04.2026
Вівторок, 28 Квітня, 2026
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

Олена Шуляк: Верховна Рада запускає реформу житлової політики

Опубліковано Газета Місто
23.07.2025
Олена Шуляк
Олена Шуляк

У липні Верховна Рада України у першому читанні підтримала законопроєкт “Про основні засади житлової політики”, який відкриває шлях до масштабної реформи у сфері житла.

Про це повідомила очільниця партії “Слуга Народу”, народна депутатка Олена Шуляк.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

Фотозвіт з будівельного майданчика ЖК “Едем Таун” від “Креатор-Буд” в Тернополі за квітень 2026

Фотозвіт з будівельного майданчика ЖК “Едем Таун” від “Креатор-Буд” в Тернополі за квітень 2026

27.04.2026
створення академічного ліцею

Освітня революція у Чорткові: депутати проголосували за створення академічного ліцею

25.04.2026

За її словами, головна мета ініціативи – замінити застарілий Житловий кодекс 1983 року, який уже не відповідає потребам часу, не через його вік чи радянське походження, а через повну неефективність у вирішенні нагальних питань.

“Понад 600 тис. українців десятиліттями стоять у квартирних чергах і це дані тільки на 2015 рік. А війна ще суттєвіше поглибила цю проблему, оскільки в нас колосальна кількість ВПО, які також потребують поліпшення житлових умов”, – зазначила Олена Шуляк.

В партії “Слуга Народу” акцентували, що цей законопроєкт був зареєстрований у парламенті ще в січні та дозволяє Україні залучити 300 млн євро в межах програми Ukraine Facility, за якою наша держава має отримати 50 млрд євро від Європейського Союзу.

У “Слузі Народу” розповіли, що реформа передбачає нові підходи до надання житла тим, хто цього потребує. Замість очікування в чергах, людям запропонують сучасні фінансово-кредитні інструменти, оновлену модель житлово-будівельних кооперативів, а також співпрацю держави та приватного сектору. Зокрема, буде створено інститут операторів доступного житла.

“Це, що стосується отримання житла у власність. Для тих громадян, чиї доходи цього не дозволять, буде запроваджено два формати тимчасового житла – соціальна оренда та оренда з правом викупу. Обидва механізми вже багато років ефективно працюють у ЄС, і ми максимально адаптуємо їх під українські реалії так, щоб це дійсно працювало й максимально ефективно закривало потребу в житлі. Зокрема, буде і тимчасове службове житло”, – пояснила Шуляк.

Очільниця “Слуги Народу” додала, що для забезпечення соціальної оренди планується створити державний і муніципальний фонд соціального житла. Наразі таких фондів в Україні фактично не існує, що є наслідком масштабної приватизації в 1990-х роках. У межах реформи їх почнуть формувати, і вони мають охоплювати мільйони квадратних метрів.

“Це буде і нове житло, що споруджуватиметься за державний кошт, і державно-приватне партнерство, але головне, що ми зможемо в такий спосіб нарешті добудувати всі наші довгобуди – наслідок діяльності недобросовісних забудовників і не тільки. Законопроєкт щодо фонду соціального житла, де все це буде прописано, вже готується. Наступним, фінальним, буде законопроєкт про управління цим фондом”, – повідомила Олена Шуляк.

За словами очільниці “Слуги Народу”, під час підготовки законопроєкту були проведені масштабні публічні консультації, організовані за її ініціативи. До обговорень долучилися представники громадських організацій, експерти, міжнародні партнери та самі громадяни. Загалом участь у консультаціях взяли понад тисяча людей з усіх регіонів країни.

Олена Шуляк зазначила, що під час обговорення документа звучала дезінформація, начебто “законопроєктом вкрали житло у військових”, і назвала факти, які спростовують цей міф. Вона наголосила, що документ не скасовує права військовослужбовців на отримання житла і не містить норм про їх виселення після служби. За її словами, питання житла для військових є пріоритетним і буде врегульоване окремо – спеціальним законом “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”. Також вона підкреслила, що стаття 12 законопроєкту передбачає можливість врегулювання питань службового житла для військових, поліцейських та інших категорій спеціальними законами – тобто це питання винесено за межі загального регулювання.

Раніше в партії “Слуга Народу” повідомляли, що в Україні цифрові трансформації вже мають потужний економічний і антикорупційний ефект.

Читайте нас в Google News
Теги: Верховна РадаЖитлоОленa Шулякреформаслуга народу
Share8ShareSend

Пов'язані публікації

Ігор Василів

Оновлення автопарку та мільйонні статки: що задекларував нардеп Ігор Василів за 2025 рік

10.04.2026
ЖК на березі ставу.

Тернопіль б’є рекорди: ціни на квартири тут “злетіли” швидше, ніж у Львові та Рівному

04.04.2026
Завантажити ще
Ух радіо Ух радіо Ух радіо
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe
Ua News media group Ua News media group Ua News media group

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • Яскрава і стильна Лєра Мандзюк 1 травня у Тернополі з новим вибуховим стендап-концертом 27.04.2026
  • Освітній резонанс на Чортківщині: у чотирьох селах громади ліквідують середні класи 27.04.2026
  • Тріумф тернопільських лучників: три нагороди на дебютних стартах у Хмельницькому 27.04.2026
  • Тернополянка Марта Мороз підкорила Канадсько-український фестиваль 26.04.2026
  • Радіаційне відлуння Чорнобиля: як катастрофа змінила Тернопільську область 26.04.2026
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua




  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Користуючись Сайтом, відвідувач підтверджує, що досяг 21-річного віку. У разі, якщо Ви не досягли 21-річного віку — не розпочинайте або припиніть користування Сайтом. Адміністрація Сайту не несе відповідальності за законність використання Сайту та його сервісів Користувачем, який не досяг 21-річного віку. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Користуючись Сайтом, відвідувач підтверджує, що досяг 21-річного віку. У разі, якщо Ви не досягли 21-річного віку — не розпочинайте або припиніть користування Сайтом. Адміністрація Сайту не несе відповідальності за законність використання Сайту та його сервісів Користувачем, який не досяг 21-річного віку. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.