НПП “Дністровський каньйон” повідомив про нові результати моніторингу цінних природних територій у межах Парку. Йдеться про локалітети рідкісних червонокнижних рослин, геологічно унікальні схили та місця, перспективні для включення до природно-заповідного фонду.
Співробітники науково-дослідного відділу НПП “Дністровський каньйон” провели обстеження у двох районах – уздовж річки Джурин та в околицях річки Нічлава. Основну увагу зосередили на червонокнижних видах рослин та особливо цінних територіях з точки зору геології.
На берегах Джурина, між урочищем Червоне та селом Устечко, дослідники перевірили стан популяції головатня високого – виду, занесеного до Червоної книги України. Саме в цій локації у 2016 році вперше за 160 років після першоопису було знайдено урофору Дідушицького – рідкісний вид мух, пов’язаний з головатнем.
Ще один локалітет головатня на берегах Джурина виявили трохи вище від Червоногородського водоспаду. Фахівці підтвердили, що цей вид зберігає присутність у регіоні, що є важливим для збереження екосистеми.
Крім того, під час виїзду на територію Борщівського природоохоронного науково-дослідного відділення обстежили ділянку, яку планують включити до природно-заповідного фонду. Вона розташована на крутих схилах річки Нічлава.
На цій ділянці було виявлено локалітети ковили найкрасивішої, ковили волосистої, горицвіту весняного – рослин з Червоної книги. Окрім того, тут росте низка інших рідкісних видів, які перебувають під загрозою зникнення і включені до обласного переліку охоронюваних рослин.
Окремий інтерес для науковців становлять геологічні особливості території: відслонення потужних сіро-колірних сланців, товщ гіпсів, а також знахідки скам’янілостей морських організмів, що свідчать про древнє морське минуле регіону.
Читайте також: На Тернопільщині ССО ЗСУ провели вишкіл «Воїн-Вовкулака» для молоді.