Процес набору м’язової маси відбувається в декілька етапів. Перший — починається в тренажерному залі. Коли ми виконуємо силові вправи, м’язи напружуються та отримують мікронадриви. Для організму це сигнал до початку процесу відновлення. У цей момент організм активно синтезує складні білки (актин та міозин), використовуючи амінокислоти з їжі.
Без «будматеріалу» не зведеш жоден м’яз. Тому потрібен протеїн, амінокислоти, гейнер або вітамінні комплекси, якщо звичайне збалансоване харчування не дає бажаного результату.
Відновлення організму
Зростання м’язів відбувається не в процесі тренувань, а під час відновлення після силових вправ. На цьому етапі потрібно допомогти організму, а саме вживати велику кількість білків, вітамінів та мікроелементів, щоби бути готовим до наступного тренування. Якщо коротко, то саме так відбувається м’язовий ріст: тренування — активація білка — харчування — відновлення.
Які вітаміни допомагають у наборі м’язів
Набір м’язової маси не дорівнює великій кількості їжі та кільком підходам на тренуванні. Щоби організм міг ефективно відновлювати та збільшувати масу, потрібні правильні вітаміни.
- Вітаміни групи В беруть участь у метаболізмі білків та жирів. Зокрема, В12 підтримує нервову систему та зберігає енергію.
- Вітамін D сприяє засвоєнню кальцію та фосфору. Допомагає м’язам працювати на повну потужність.
- Вітамін C бореться із запаленнями і стимулює вироблення колагену, що відновлює тканини після тренувань.
- Вітамін E — антиоксидант, знижує оксидативний стрес і допомагає організму заспокоїтися після силових тренувань.
Спортивні добавки для набору м’язів
Поживні речовини отримують із їжею. Однак не завжди знайдеться час приготувати збалансовані страви. Особливо якщо це жорстка спортивна дієта, коли потрібно набрати м’язову масу швидко. Тут на допомогу приходять спортивні добавки.
- Протеїн — база для м’язів. Суміш білків, які допомагають відновлювати і збільшувати масу.
- Креатин моногідрат — підвищує витривалість, дає змогу збільшувати кількість дисків на штанзі та затримує воду в м’язах, збільшуючи їхній ріст.
- Амінокислоти зменшують метаболізм під час силових навантажень.
- Омега-3 і жирні кислоти покращують обмін речовин та зменшують запалення м’яких тканин.
- Гейнер — суміш білків та вуглеводів, які вживають, коли потрібно заповнити дефіцит калорій.
Набір ваги не дорівнює росту м’язів
Якщо вага повзе вгору — це ще не гарантія того, що ростуть м’язи. Це може бути банальний жир або затримка води в організмі. Оманливо думати, що достатньо тільки їсти, тренуватися і м’язи виростуть самі собою.
Потрібно налагодити зв’язок з організмом, такі гормони як, тестостерон, інсуліноподібний чинник росту мають нормально функціонувати. Усе це регулюється здоровим способом життя та харчуванням.