• Останні
  • У тренді
Владислав Івахов, офіцер із позивним «Бостон», повернувся до служби після полону

Владислав Івахов, офіцер із позивним «Бостон», повернувся до служби після полону

21.03.2025
Власовці, колаборанти та порноактори: кого росіяни вшановують у межах акції “Безсмертний полк”

Власовці, колаборанти та порноактори: кого росіяни вшановують у межах акції “Безсмертний полк”

09.05.2025
Петро Гурняк

Герої серед нас: Петро Гурняк отримав медаль «За волонтерську діяльність» з нагоди 10-річчя ОК «Захід»

09.05.2025
Тернопільський перинатальний центр подякував компанії «ТЕХНО-БУД-ЦЕНТР» за допомогу в благоустрої території

Тернопільський перинатальний центр подякував компанії «ТЕХНО-БУД-ЦЕНТР» за допомогу в благоустрої території

09.05.2025
виходили

У Тернополі виходили недоношених дівчаток вагою менш ніж кілограм

09.05.2025
Михайло Молодецький

Герої серед нас: Михайло Молодецький з Гусятинщини отримав відзнаку «За службу» від 28-ї окремої механізованої бригади

09.05.2025
Роман Олексюк

На Донеччині загинув захисник з Борщева Роман Олексюк

09.05.2025
Точки доступу Wi-Fi: простий спосіб розширити зону покриття

Точки доступу Wi-Fi: простий спосіб розширити зону покриття

09.05.2025
Йому – лише 18 – а він уже воїн: історія “Пальми” зі 105 бригади

Йому – лише 18 – а він уже воїн: історія “Пальми” зі 105 бригади

09.05.2025
У Тернополі відбудеться масштабний забіг на підтримку воїнів 44 ОАБр

У Тернополі відбудеться масштабний забіг на підтримку воїнів 44 ОАБр

09.05.2025
За 2024 рік нардепи отримали 7,1 млрд грн доходу: детальний розбір декларацій

За 2024 рік нардепи отримали 7,1 млрд грн доходу: детальний розбір декларацій

09.05.2025
Державнi виконавцi реалiзували земельну дiлянку на погашення боргу по алiментах на Тернопільщині

Державнi виконавцi реалiзували земельну дiлянку на погашення боргу по алiментах на Тернопільщині

09.05.2025
НМТ

НМТ на Тернопільщині складатимуть понад 10 тисяч людей

09.05.2025
П’ятниця, 9 Травня, 2025
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

Владислав Івахов, офіцер із позивним «Бостон», повернувся до служби після полону

Опубліковано Газета Місто
21.03.2025

25-річний старший лейтенант Владислав Івахов воював із рашистами ще до повномасштабного вторгнення окупантів. Потім офіцер із позивним “Бостон” обороняв “Азовсталь” у місті Маріуполь. Пройшов пекло полону. А після лікування та відновлення повернувся на військову службу у Яворівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки Львівського ОТЦК та СП. А ще зовсім недавно незламний оборонець України уперше став батьком!

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

Йому – лише 18 – а він уже воїн: історія “Пальми” зі 105 бригади

Йому – лише 18 – а він уже воїн: історія “Пальми” зі 105 бригади

09.05.2025
У Тернополі суд покарав диверсантів, які підпалили авто військового на замовлення спецслужб РФ

У Тернополі суд покарав диверсантів, які підпалили авто військового на замовлення спецслужб РФ

09.05.2025

Народився “Бостон” у Сумській області, але фактично все своє свідоме життя прожив у місті Яворові на Львівщині. Вибір стати кадровим офіцером визначив родовід Владислава Івахова: від прадіда по батьківській лінії всі в нього – військові, а батько й на даний час офіцер Збройних Сил України. Мама також свого часу служила в ЗСУ.

Тож рішення було усвідомленим. Тим паче, що вже тривали бойові дії російсько-української війни… Владислав вступив до Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного і закінчив її в 2021 році за спеціалізацією “Управління діями підрозділів артилерійської розвідки”.

Який час молодий офіцер служив у 406 артбригаді, а потім поповнив лави 36 Окремої бригади морської піхоти Військово-Морських Сил Збройних Сил України імені контрадмірала Михайла Білинського, у 2022 році став командиром артилерійської батареї.

24 лютого 2022 року, в день повномасштабного вторгнення путінської орди, “Бостон” зі своїм підрозділом тримав оборону в районі Гнутово-Широкіне на Донеччині. Чи був цей день якимось особливим?

“На нашому напрямку ще з 12 лютого почалися максимальні обстріли з боку окупантів, було, що фіксував понад 500 ворожих пострілів на добу! А з 24 лютого ще більше всього додалося: навіть авіація, танчики…”, – згадує 25-річний офіцер.

Коли в квітні ситуація стала критичною, воїни бригади кількома групами за наказом вирішили прориватися з оточення. Одні на чолі з комбригом, Героєм України полковником Володимиром Баранюком з боями вирушили у північному напрямку, щоб перейти лінію фронту та з’єднатися з основними силами. Інша частина морпіхів, яких повів за собою Герой України майор Сергій Волинський,  попри масовані обстріли та запеклі стрілецькі зіткнення, зуміла з’єднатися з силами полку “Азов” на маріупольському комбінаті “Азовсталь”. Саме в складі цієї групи і був “Бостон”.

“З “Волиною” ми виїжджали невеликими групами. Загрузилися в цивільні машини, розосередилися по 3-4 автомобілі. Загалом нас було орієнтовно до 400 військовослужбовців, а з нашого підрозділу не більше 30-ти… Оскільки ще раніше командуванням було визначено два напрямки, куди можливо прориватися з боями, наша група пішла на Маріуполь. Ми вирішили з’єднатися з “Азовом” на “Азовсталі”. Було це, чесно кажучи, дуже складно, але ми зуміли обійтися фактично без втрат. На жаль, одного побратима втратили: це був старший матрос Олександр Гаврилевський, який загинув від мінометного обстрілу: осколок влучив прямісінько в нічим не захищену шию… Декілька хлопців зазнали поранень, в тому числі начбою бригади, який, на превеликий жаль, досі в ворожому полоні. Я з хлопцями його ніс майже півтора кілометри”, – говорить старший лейтенант.

20 травня за наказом вищого командування оточений український гарнізон “Азовсталі” склав зброю. Разом із іншими в неволю до рашистів потрапив і Владислав Івахов.

“Я завжди вірив, що нас витягнуть. Надіявся на це, як би важко не було. Всі 659 діб, коли був у полоні”, – каже “Бостон”.

Спочатку окупанти мордували наших хлопців у зловісній Оленівці. А потім почався пекельний тур по рашастану: тюрми та колонії в Таганрозі, Кашині, Воронежі… На долю “Бостона” випала і страшна Мордовія: посьолок Ударний, колонія №10, дуже жорстока за режимом та нелюдською поведінку адміністрації.

Офіцер не дуже схильний, щоб у деталях пригадувати це важке випробування… Але й викинути з пам’яті все пережите неможливо. Наприклад, серед тюремників були і осатанілі садисти. Такі, як “Мороз” із ПВК “Вагнера”: цей виродок проводив експерименти, скільки український морський піхотинець витримає ударів електрошокером. “Бостон” вистояв, хоча йому було завдано 1015 ударів! Тортури, моральні фізичні, тривали безперервно:

“Металеві чи гумові палиці, агресивні собаки – практично щодня… Тебе питають, як потрапив у полон. І як тільки чули Маріуполь, одразу били нещадно. Вони намагалися максимально ізолювати українських бранців від зовнішнього світу, тому навіть російські зеки утримувалися окремо, були хіба що тільки “баландьорами” (роздавали помиї, які називалися їжею). А в мордовській колонії взагалі було пекло: по 16 годин стояли в камері без будь-якого відпочинку, не дозоляли ні говорити, ні справити природню нужду. За найменший непослух всіх поголовно жорстоко били… А ще один виродок із мєнтовського СОБРА металевим прутом бив мене по печінці, я спробував захиститися рукою: дуже важкі ушкодження лівої кисті… Зараз більш-менш вона працює, але стараюся не навантажувати”.

Як тепер офіцер відреагував би на своїх катів?

“Я б їх убив. Або спочатку зробив би те саме, що вони з нами творили, судив, а потім… все одно убив би. Один із моїх одногрупників досі в полоні: знаю, що він переживає буквально щомиті в каторжних катівнях…”, – лунає однозначна відповідь.

Окупанти змінювали батіг на пряник. Тож регулярно пропонували перейти на службу до ворога:

“Я особисто тричі відмовлявся, бо ніколи їм не вірив і не вірю. Відповідав, що бачив розкиданих у Маріуполі та кинутих напризволяще трупи рашистів, і як насправді “русскіє своіх нє бросают”… З наших морпіхів, до речі, ніхто не перейшов на бік ворога!”.

Промінь сподівання на повернення в Україну в рамках обміну промайнув 24 січня 2024 року. Разом із іншими військовополоненими офіцер перебував в одному з транспортний військових літаків окупантів, але з незрозумілих на той момент причин усіх повернули до Таганрогу. І тільки  31 січня наших героїчних хлопців таки обміняли. До полону він важив 105 кг, після повернення з каторги – 61…

10 місяців лікування та медичної реабілітації, 2 місяці відпустки… Владислав Івахов мав усі підстави демобілізуватися, але вирішив продовжити військову службу. Отримав відношення, перевівся у Яворівський РТЦК та СП на Львівщині.

Дуже часто бойовий офіцер працює разом із іншими бойовими хлопцями в групах оповіщення. Тимчасово виконувач начальника РТЦК та СП майор Євген Шакін постійно наголошує на повному дотриманні законності під час здійснення мобілізаційних заходів, і, як каже “Бостон”, вони діють саме так:

“Спілкуюся з людьми завжди етично, хоча часто ображають чи навіть штурхають… Та нікого ми за руки не ламаємо і в буси силоміць не пхаємо. Коли просто вже “бикують”, розказую свою історію, показую фото… Здебільшого, очі опускають, змінюють тон… Але часто чую і таку спробу виправдання небажання служити: “От Ви там були, але в усіх ТЦК та СП всі корупціонери!», Пояснюю приблизно так: “Ви глибоко неправі! Ми усі воювали… А один із моїх підлеглих, старший солдат Михайло Ляля, взагалі був в Дебальцевому, після важкого поранення пересувається на інвалідному візку. Але – служить Українському народові! Тому, як правило, ніяких конфліктів не виникає. Головне: закон потрібно навчитися виконувати всім”.

Читайте нас в Google News

Певну хвилю агресії з боку ухилянтів пояснює так:

“Іде системна дискредитація ТЦК та СП. Це все – російські інформаційні психологічні спецоперації. Вони зі шкури вилізуть, щоб нам нагадити, де тільки можуть! А дехто з українців на це ведеться… Друга ймовірна причина страху – люди панічно бояться смерті. Чомусь думають, що армія – це тільки автомат, окоп і неминуча загибель. Не розуміючи, що у війську є багато інших посад, а успіх в бою багато в чому залежить від твоєї власної підготовки та дій твоїх бойових побратимів! І в цьому ми рашистів переважаємо, просто це треба усвідомити”.

Тож “Бостон” продовжує військову службу.

Після важких випробувань старший лейтенант Владислав Івахов нарешті отримав і сімейний затишок. Дружина Юлія, професійний хореограф, 12 березня подарувала сина Данила. Тож у їхній родині – потужне мотиваційне поповнення! І “Бостон” радий, що отримав можливість бачити, як росте його син:

“Бо як я народився, то тато на полігоні був, без зв’язку. Тільки потім дізнався, що я вже є!”…

Тож військовослужбовець не соромиться, а гордиться, що служить у “воєнкоматі”. Вважає, що ця робота вкрай важлива та потрібна. Відчуває не тільки певні прояви негативу, а й набагато більше позитивних моментів:

“Дуже багато людей назустріч ідуть, турбуються, запитують, чим ще потрібно допомогти. Це сильно мотивує. І знайте: наш ТЦК та СП у Яворові – один із найпотужніших!”.

Відділ зв’язків з громадськістю управління комунікацій Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.

Фото пресслужби Яворівської міської ради та особистого архіву “Бостона”.

Теги: війнаВладислав ІваховЗСУОК західофіцерполон
Share8ShareSend

Пов'язані публікації

На Росії — збій у матриці. У “Бессмертному полку” масово зʼявляються антивоєнні зізнання

На Росії — збій у матриці. У “Бессмертному полку” масово зʼявляються антивоєнні зізнання

08.05.2025
Тарас Хлібович

Війна в об’єктиві: історія фотожурналіста Тараса Хлібовича

07.05.2025
Завантажити ще
Опілля квас Опілля квас Опілля квас
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • Фонд Подоляни уклав меморандум про співпрацю з Тернопільською шаховою федерацією 09.05.2025
  • Історія вісімнадцятирічного захисника Олександра із Коломиї 09.05.2025
  • Захист від шахрайства продавців маркетплейсів 09.05.2025
  • Михайло Молодецький з Тернопільщини отримав почесну відзнаку від 28-ї окремої механізованої бригади 09.05.2025
  • У Тернополі відбудеться масштабний забіг на підтримку воїнів 44 ОАБр 09.05.2025
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua



  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.