• Останні
  • У тренді
Богдан Бутковський

Зеленський змінює гру на шахівниці світу

03.03.2025
звершать спільну Божественну літургію

У Стамбулі на Богоявлення відбудеться спільна літургія Вселенського патріарха Варфоломія і предстоятеля ПЦУ Епіфанія

05.01.2026
Дві кішки

Дві кішки, яких привезли з фронту до зооготелю в Тернополі, знайшли нову домівку у Львові

05.01.2026
6 січня

Графік відключення електрики в Тернополі та області на 6 січня

05.01.2026
відкриття персональної виставки

У Тернополі відкриється виставка художника та іконописця Володимира Шерстія

05.01.2026
переслідування та тиск

Художник Іван Марчук заявив про переслідування через скандал з ліцензійним договором

05.01.2026
Поліція чекає повернення чиновника-втікача з Чорткова, або перекваліфікує справу

Мера Чорткова Володимира Шматька не призначили головою Тернопільської ОДА

05.01.2026
Скринінг здоров’я 40+

2000 гривень на медичний скринінг після 40 років: як скористатися програмою через Дію

05.01.2026
про крадіжку

Викрав смартфон у парку і здав до ломбарду: поліція розслідує крадіжку

05.01.2026
Навечір’я Богоявлення

Сьогодні Навечір’я Богоявлення: духовний зміст, традиції і Велике освячення води

05.01.2026
два кримінальні правопорушення

На Тернопільщині зафіксували два випадки спроби підкупу поліцейських

05.01.2026
Бійка на залізничній станції Чорткова: двоє чоловіків у реанімації, нападнику загрожує до 8 років тюрми

Бійка на залізничній станції Чорткова: двоє чоловіків у реанімації, нападнику загрожує до 8 років тюрми

05.01.2026
Велике освячення води

У селі Лішня перед Богоявленням відбудеться Велике освячення води на джерелі святої Анни

05.01.2026
Понеділок, 5 Січня, 2026
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

Зеленський змінює гру на шахівниці світу

Опубліковано Газета Місто
03.03.2025

В геополітичній грі, як і в шахах, кожен пішак може стати ферзем. Саме це зараз намагається зробити президент України, і саме такою мало бути його політика з 2022 року. Українці нарешті збагнули реальну ціну міжнародних домовленостей, реальне ставлення до своєї країни. Хто не розуміє того, що Зеленський на міжнародних переговорах представляє не себе і Єрмака, а державу Україна, той нічого не розуміє ні в політиці, ні в історії. А найгірше, ці люди часто, прикриваючись патріотизмом готові поширювати ворожі наративи задля електоральних балів. Згадайте початок повномасштабного вторгнення, коли Путін пропонував військовим домовитися про капітуляцію, мовляв він їх поважає і хоче мати справу з ними, а не з «наркоманом і диктатором». Хіба, не такі ідеї закидає Трамп, хіба не такою є риторика так званої української опозиції? Зенленський зараз – це не людина, це посада, яка символізує суверенітет держави. Ми можемо і маємо критикувати його політику в середині країни, але ми маємо підтримувати його в зовнішньополітичній сфері.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

Володимир Зеленський.

Зеленський сьогодні провів співбесіди з кандидатами на посаду начальника Тернопільської ОВА

04.01.2026
Як у Тернополі 35 років тому обрали першу демократичну раду

Негоди на Тернопільщині більше не буде: Президент анонсував зміну керівника ТОВА

03.01.2026

Переходячи від особистостей: Зеленського, Путіна, Трампа і тієї вистави, яку вчора спостерігав весь світ варто зосередитись не на емоціях, а на логіці процесів. Основним актором в геополітичні грі з часів Другої світової війни є США. Саме вони, незважаючи на протистояння з СРСР, встановили існуючий досі світовий порядок. Системотворчим фактором тут є контроль західних транснаціональних корпорацій, де левову частку мають США над МІЖНАРОДНОЮ торгівлею, яка в значній мірі забезпечується доларом. Безпека цієї конструкції та вирішальний вплив США охороняють сотні військових баз та найсильніша армія, що розкидана по всій Землі. Могутність Америки, яку так хоче повернути Трамп, базується на глобалізмі, а воюючи з глобалізмом він руйнує цю могутність!

Те, що США потратили на Україну, це мізер порівняно з тим, що вони тратять впродовж десятиліть на утримання мережі своєї військової присутності. Найочевиднішим прикладом є Афганістан, де загинуло 4500 американських солдатів і було втрачено не мільярди, а трильйони доларів! В той же час, в Афганістані справді є великі поклади рідкоземельних металів, а в Україні вони відсутні. Все, що каже Трамп – це шоу, мета якого заплутати карти. Саме в цьому і криється пояснення його дивної міжнародної поведінки. Еліти США давно сформували вкрай ефективний ДІПСТЕЙТ – глибинну державу. Ця неформальна влада здійснює довготривалу політику, яка має значно довші часові проміжки ніж термін перебування на посаді президента. Таким чином, щоб прогнозувати дії Вашингтона на середньострокову і довгострокову перспективи треба відштовхуватися від національних інтересів Америки, а не від особистостей їх президентів! Ті ж самі шахи, часто треба віддати коня, щоб забрати туру і виграти партію.

В Трампа лише два роки до наступних виборів у сенат та конгрес. Саме це пояснює блискавичність і хаотичність його дій. В оптимістичному сценарії роль діючого президента США полягає в тому, щоб підняти ставки, задля проведення необхідних реформ і повернути статус-кво. В песимістичному сценарії Трампа просунили задля революційних змін в США, колективному Заході, та в глобалізованому Світі. Перший варіант – це просто зміцнення ролі США як лідера колективного Заходу. Перекладання більших витрат на обслуговування існуючої системи, на молодших партнерів. Інший варіант – це початок процесів, які передують глобальній війні. Індикатором того, в яку сторону рухається світ буде не Україна а торгівельна війна. В існуючої міжнародної системи є велика перевага над тою, яка була до Світових воєн. Економіки різних країн настільки сильно переплетені, що елітам вигідніше торгувати ніж воювати. Як тільки об’єми міжнародної торгівлі спадуть до рівня де війна стане вигіднішою ніж торгівля, нас чекає ПОВНОМАСШТАБНА ТРЕТЯ СВІТОВА.

Ні, це не Зеленський, навіть не Путін ставить світ на межу ядерної війни, це роблять президенти США починаючи з Обами! Саме при ньому Путіну дозволили вторгнутися в Грузію, саме при ньому відбулася анексія Криму… Трамп, як і пасує ставленику діпстейту, лише продовжує шахову партію, яку почали давніше. Внутрішньоамериканські чистки в силових структурах, держапараті та армії, це ще один сигнал підготовки до війни. Націоналістична риторика трампістів – це те, що передує мобілізації нації на велику війну! Гра полягає не в тому, чи буде підписана угода про українські мінерали, чи ні, гра значно більша. Те, що робить Трамп – це максимально зрозуміла демонстрація готовності до війни. Він вимагає від союзників повної лояльності і збільшення витрат на оборону, він натякає потенційним ворогам, що готовий домовитися, але якщо вони цього не хочуть буде воювати. Він лякає партнерів та держави-клієнти, що міжнародний поліцейський, яким були США впродовж десятиліть йде на пенсію, гучно попе6реджаючи світових бандитів про перспективи вседозволеності. Все це схоже на гру, адже зруйнує систему основним бенефіціаром якої є Вашингтон. Небезпека в тому, що ДІПСТЕЙТ АМЕРИКИ може обрати варіант розвалу світової економіки, що буде супроводжуватися чисельними військовими конфліктами та переворотами задля того, щоб знову, як після Першої і Другої світових воєн, бути безпечним місцем для фінансів і виробництва. Цікавою ознакою цього є введення золотої карти, купивши яку, кожен може стати резидентом США…

Розуміючи це все, ми маємо нарешті усвідомити, що залежати від того, з якої ноги встане американський президент і чи захоче він розплатитися військовою допомогою за наш ядерний арсенал, це нонсенс! Коли американцям вигідно – вони продають зброю реальним диктаторам, коли їм не вигідно – вони спокійно спостерігатимуть за тим, як гинуть демократичні країни. Можливо США хочуть просто підняти ставки і зберегти існуючий світовий порядок, тоді вони допоможуть Україні. Можливо ж мета США хаотизація світу з підсиленням за рахунок власної стабільності. В такому випадку, хай би наш президент хоч ноги цілував, нічого б не допомогло.

Президент України зробив те, що треба було робити з самого початку повномасштабного вторгнення – він проявив суб’єктність і суверенні права. Цілком ймовірно, що якби ми одразу вимагали більшого, нам би дали достатньо зброї ще у 2022, адже зброї в США вистачило б на війну з СРСР і кожен може в гуглі знайти фото величезних відстійників військової техніки в штаті Аризона… Український пішак, якого от-от мали збити зайняв стратегічну позицію і став помітною фігурою на «Великій шахівниці». Україна знову, як у 2022, повернула собі моральний авторитет світового масштабу! Україна – знову повернула собі шанс на перемогу. Слід розуміти, що немає ніякої глобалітської змови, втім є скоординована міжнародна політика. Так от, лише суб’єкти здатні на неї впливати. Можливо те, що зробив Зеленський в овальному кабінеті, насправді відвернуло повномасштабну третю світову війну. Він викрив карти Трампа, а коли ходи наперед зрозумілі, потрібно обирати іншу стратегію. У Свободи – велика ціна! Жертви не можуть бути даремні! Поки наш дух незламний – ми можемо перемогти! Провидіння дає в руки президента України можливості творити історію людства, але для початку він має нарешті не боятися змін в середині України!

Богдан Бутковський
Богдан Бутковський.

Богдан Бутковський
Голова Тернопільської обласної ради

Читайте нас в Google News
Джерело: Соціальна мережа
Теги: зеленськийполітикаСШАТрамп
Share14ShareSend

Пов'язані публікації

Вибухи в Каракасі: Венесуела звинувачує США в авіаударах по військових об’єктах

Вибухи в Каракасі: Венесуела звинувачує США в авіаударах по військових об’єктах

03.01.2026
Зеленський запропонував Кирилу Буданову очолити Офіс Президента України

Зеленський запропонував Кирилу Буданову очолити Офіс Президента України

02.01.2026
Завантажити ще
Ух радіо Ух радіо Ух радіо
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe
Опілля різдвяне Опілля різдвяне Опілля різдвяне
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Нова колекція Осінь–Зима 2025/2026 в INSHOES Нова колекція Осінь–Зима 2025/2026 в INSHOES Нова колекція Осінь–Зима 2025/2026 в INSHOES

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • Увага! Новий графік відключення електрики на Тернопільщині 5 січня 05.01.2026
  • Колядники Тернопільської єпархії ПЦУ завітали до облради 04.01.2026
  • ВАЖЛИВО! Як курсуватимуть міські автобуси за маршрутами №32 та №40 04.01.2026
  • За 2025 рік у Тернопільському перинатальному центрі народилось 2004 дитини 03.01.2026
  • Відійшла у засвіти медсестра дитячої лікарні Надія Онищук з Тернополя 03.01.2026
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua




  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.