Вагітна чи ні? Це завжди хвилює власників котів. Адже бажане поповнення потребувало підготовки. Особливо, якщо мова йде про породистих кішок. Тому господарі хочуть дізнатися про вагітність у котів ще до відвідин ветеринара. А на ранніх термінах це не так легко виявити. Втім, є кілька ознак, на які варто звернути увагу.
Зміна кольору
Одним із перших симптомів є зміна розміру та кольору грудей, які стають насичено рожевими та помітними приблизно через 15 днів після запліднення. Крім того, ви можете помітити підвищення апетиту та невелике збільшення ваги, що є нормальним явищем під час вагітності.
Зміна поведінки
Спокій і сон йдуть поруч. Кішка у період вагітності прагне спокою і більше спить, це все пов’язано з гормональними змінами. Тут одна з поведінок, яка може відрізнятися між котами, полягає в тому, що одні вважають за краще побути на самоті, щоб їх ніхто не турбував, а інші прагнуть людської уваги та ласки. Незалежно від того, як кішка себе поводить, для неї має бути комфортний простір, який їй забезпечує безпеку та відпочинок.
Зміна апетиту
Він може зростати або навпаки зменшуватися. Якщо ви помітили, що ваша кішка менше їсть, ніж зазвичай або більше, хоча підвищений апетит частіше спостерігається на останній фазі вагітності. Врахуйте, що їжа має бути корисною і збалансованою. Адже кішці потрібно їсти за двох.
Зміна настрою
Залежно від того, як гормони вагітності впливають на них, деякі кішки можуть стати похмурими та прагнути побути на самоті. У той час як інші стають ласкавішими й товариськими.
Скільки триває вагітність у кішки?
Період вагітності у кішок зазвичай триває від 64 до 67 днів, тобто приблизно 9 тижнів. Протягом цього часу ваша кішка відчує кілька фізичних змін, які вказують на перебіг її вагітності.
Цікавий факт: американська кішка Дасті упродовж свого життя народила 420 кошенят! Таким чином потрапила до Книги рекордів Гіннеса.
Ветеринарні методи виявлення вагітності у кішки
Перевірити, чи вагітна ваша кішка, можна за допомогою надійних діагностичних процедур у ветеринара:
Пальпація живота: хоча це не дуже безпечний метод, але пальпацію живота майбутньої матері можна проводити з 20 дня вагітності.
Ультразвукове дослідження: це найкращий метод, щоб з упевненістю дізнатися чи вагітна кішка, хоча це не визначає кількість кошенят, які вона народить.
Лабораторні тести: у цьому тесті можна виявити присутність гормону релаксину, який з’являється між 20 і 30 днями після копуляції.
Під час вагітності організм кішки зазнає ряд змін, тому їм може знадобитися особливий догляд. Через це дуже важливо звернутися до ветеринара, як тільки ви виявите перші симптоми вагітності. Таким чином фахівець зможе спостерігати за здоров’ям вашого улюбленця, рекомендувати найкращий догляд і виявляти можливі ускладнення.
Вагітність у кішки – хвилюючий період як для кішки, так і для її власника, але вона вимагає належного догляду та уваги, щоб забезпечити безпеку та здоров’я матері та її кошенят.
Обговорення