Зважаючи на вразливість стану української енергосистеми сьогодні, імпорт електроенергії з-за кордону – це ідеальне рішення для тих бізнесів, які прагнуть мати стабільне та надійне джерело енергії, особливо в періоди внутрішніх енергетичних криз чи перебоїв постачання. Електрична енергія з країн ЄС дозволяє бізнесам не тільки розвивати енергонезалежність, але й отримувати ресурс за вигідними конкурентними цінами.
Тонкощами постачання імпортованої електроенергії ділиться директор PRET Роман Юринець.
- Яким чином імпортована електроенергія може сприяти енергетичній автономії бізнесу?
Імпорт електроенергії дозволяє підприємствам отримати незалежне від внутрішніх проблем енергосистеми джерело живлення. Завдяки укладенню договору на постачання імпортованої електричної енергії, компанія може значно знизити ризики виробничих збитків і працювати незалежно від справності українських електромереж. Це особливо актуально для підприємств, які мають критичні виробничі процеси або високі вимоги до безперервності енергопостачання. Унікальність послуги полягає в можливості повноцінного забезпечення підприємства електричною енергію навіть під час застосування графіків вимкнень.
- Які переваги використання імпорту?
Переваг є достатньо. Найголовніша перевага – це 100% захист від вимкнень електроенергії, адже на підприємствах, куди постачається імпорт, не застосовують графіки вимкнень. Це дозволяє бізнесу працювати в звичному режимі, а отже не зменшувати, наприклад, обсяги виробництва, зберігати обладнання в справності, не перевитрачати сировину та не зазнавати фінансових втрат.
- Чи кожне підприємство може скористатися імпортованою електроенергією?
Ні, для цього слід відповідати певним вимогам: 1) наявність системи АСКОЕ, з якої отримують дані погодинного обліку споживання; 2) потрібно мати окремий фідер, який дозволяє обленерго технічно не застосовувати вимкнення; 3) споживання імпортованої електричної енергії має становити не менше 80% від загального обсягу. Це все.
- Як імпорт електроенергії впливає на енергетичну ефективність компанії?
Імпорт електроенергії, особливо з країн ЄС, де впроваджено сучасні технології виробництва енергії з відновлюваних джерел, може сприяти підвищенню енергетичної ефективності. Європейські постачальники часто пропонують електроенергію, вироблену з низькими викидами вуглекислого газу, що допомагає бізнесу зменшувати власний вуглецевий слід. Також, за рахунок доступу до високих стандартів енергоефективності, компанії можуть оптимізувати споживання енергії та знизити витрати.
- Наскільки дороговартісна електроенергія з-за кордону?
Часто клієнти думають, що імпортований товар завжди дорожчий, ніж власний, проте це не зовсім так. Якщо порівняти зі звичайною ціною (≈8,80 грн кВт/год), то вартість електричної енергії з країн ЄС коштуватиме ≈ 10-11 грн кВт/год, в той час для забезпечення генератора необхідно витратити ≈ 15 грн кВт/год. Крім того, генератор потребує додаткових витрат на обслуговування, а при постачанні української – не оминути графіків вимкнень. Тож вигода імпорту очевидна.
- На основі чого базується ціна імпорту?
Фінансова модель тарифу імпорту має декілька складників: вартість ресурсу на закордонному РДН, тарифи на передачу та розподіл, ПДВ, плата за периметр, ставка акцизного податку та митного збору при імпорті в Україну, тариф на послуги експортера та операційні витрати постачальника.
- Які ризики пов’язані з імпортом електроенергії з ЄС?
Основними ризиками є можливі коливання курсу валют, зміни цін на європейському ринку, а також непередбачувані законодавчі зміни як у країнах ЄС, так і в Україні. Ще один ризик полягає у складнощах із транспортуванням та забезпеченням стабільного постачання через національні мережі. Однак, укладання чітких договорів та використання сучасних інструментів моніторингу ринку може мінімізувати ці ризики.
- Які екологічні переваги має імпорт електроенергії з країн ЄС?
ЄС є лідером у виробництві електроенергії з відновлюваних джерел. Таким чином, імпортуючи електроенергію з європейських країн, бізнес може підтримувати екологічні ініціативи та знижувати вплив своєї діяльності на навколишнє середовище. Крім того, це допомагає компаніям досягати цілей зі сталого розвитку та відповідати вимогам міжнародних екологічних стандартів.
- Для яких підприємств ця послуга найбільш актуальна?
Наша компанія має досвід постачання імпортованої електроенергії бізнесам різноманітних галузей: магазини та розважальні комплекси, підприємства аграрного та харчового секторів, виробництва. Наприклад, за три місяці постачання імпортованої електроенергії ми забезпечили світлом підприємства аграрного сектору в обсягах 648 тис кВт/год, ТРЦ – 420 тис кВт/год. І це тільки початок.
- Що потрібно зробити, щоб перейти на постачання імпорту від PRET?
Всього декілька простих кроків. Для того, щоб скористатися послугою безперебійного постачання імпортованої електричної енергії, Вам слід звернутися до нас зручним способом, отримати підтвердження дотримання технічних вимог, узгодити необхідні обсяги постачання
Імпорт електроенергії з ЄС для бізнесу – це не лише спосіб забезпечити автономне живлення, а й ефективний інструмент підвищення енергетичної ефективності та зменшення витрат. Планування, аналіз та використання можливостей імпортної електроенергії допоможуть компаніям бути більш стійкими до змін ринку та забезпечити стабільне енергопостачання навіть у непрості часи.
Для детальнішої консультації звертайтеся:
- cайт: pret.org.ua
- +38 050 10 00 597
Обговорення