26 серпня Україна зазнала однієї з наймасштабніших комбінованих атак з боку Російської Федерації з початку повномасштабного вторгнення. За попередніми даними, ворог запустив понад 100 безпілотників “Шахед” та задіяв 13 стратегічних бомбардувальників Ту-95МС для запуску крилатих ракет Х-101. Атака охопила всю територію України, спричинивши значні руйнування та людські жертви.
Масштаби руйнувань
Основною ціллю ворога стали об’єкти енергетичної інфраструктури. В результаті атаки зафіксовано перебої з електропостачанням по всій країні, виникли проблеми з водопостачанням у багатьох регіонах, знеструмлено низку об’єктів “Укрзалізниці”. У Львові та області пошкоджено енергетичні об’єкти. Міський голова Львова Андрій Садовий попередив про можливі тривалі перебої з водо- та електропостачанням.
У Луцьку внаслідок російської атаки пошкоджено багатоквартирний будинок та обʼєкт інфраструктури, розповів міський голова Ігор Поліщук.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що 15 областей постраждали внаслідок російської масованої атаки. За його словами, “ворог застосував різні види озброєння: БпЛА, крилаті ракети, «Кинджали». Є поранені та загиблі”.
Реакція та протидія
Українські військові та цивільні служби оперативно реагують на наслідки атаки. Комунальні служби працюють над відновленням електропостачання та рятують людей, застряглих у ліфтах. У Тернопільській області неодноразово фіксувалися вибухи, населення закликають залишатися в укриттях.
Денис Шмигаль заявив, що “Укренерго” вимушене застосувати екстрені відключення електроенергії, щоби стабілізувати систему. Голови ОВА отримали завдання розгорнути за потреби Пункти Незламності.
Сусідня Польща підняла в повітря свою авіацію у відповідь на масовану атаку Росії, спостерігаючи за ситуацією на західних кордонах України.
Наслідки та прогнози
На момент написання статті повідомляється про трьох загиблих та дев’ятьох поранених внаслідок ворожої атаки. Експерти попереджають про можливість затяжних графіків відключень електроенергії у найближчому майбутньому через масштабні пошкодження енергетичної інфраструктури.
Прем’єр-міністр України наголосив:
“Щоби зупинити варварський обстріл українських міст, необхідно знищувати те, звідки запускаються російські ракети. Для цього Україні потрібна далекобійна зброя та дозвіл партнерів бити нею по російських об’єктах”.
Обговорення