Директор Охматдиту Володимир Жовнір заявив, що «Благодійний фонд «Охматдит – здорове дитинство», який отримував пожертви на відновлення лікарні після атаки 8 липня, не хоче переказувати зібрані кошти на офіційні рахунки лікарні. Про це він написав у Facebook.
За його словами, фонд містить у своїй назві ім’я НДСЛ “Охматдит”, а це стало для благодійників додатковим підтвердженням того, що зібрані кошти будуть використані за призначенням і в жодному разі не підуть на цілі, не пов’язані з процесом відбудови.
Водночас, після перших публічних скандалів щодо відбудови лікарні та прохання перерахувати гроші з рахунку фонду на рахунок лікарні їхня комунікація стала погіршуватись, зазначив Жовнір.
“Зранку ми дізнались, що БО «Благодійний фонд «Охматдит – здорове дитинство», не планує переказувати кошти на рахунок НДСЛ «Охматдит». Тобто станом на 16 серпня 2024 року 378 млн грн залишаються на рахунку в БО «Благодійний фонд «Охматдит – здорове дитинство»”, — йдеться в дописі директора лікарні.
Він вимагає від фонду переказати кошти, отриманні на всі їхні банківські та фінансові рахунки для відбудови лікарні, на Казначейський рахунок “Охматдиту”.
Жовнір додав, що лікарня розглядає можливість розірвати правовідносини з фондом через те, що їхні дії, за його словами, є недобросовісними та імовірно шахрайськими.
На сайті благодійного фонду вказано, що всі зібрані гроші залишаться на його рахунках. У фонді наголосили, що він готовий оплатити будь-яку нагальну потребу лікарні — медичне обладнання чи відновлення будівель, пошкоджених внаслідок російської атаки. Однак офіційні запити від лікарні не надходили.
«Ми просимо надати правові підстави для перерахування коштів на казначейські рахунки без призначення. Оскільки зараз це може тягнути за собою кримінальну відповідальність. Тому, до отримання роз’яснення ми відкладаємо розгляд переказу коштів на казначейські рахунки», — зазначили у фонді.
Водночас Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в коментарі LB.ua розповів, що перераховувати кошти на цей фонд після атаки на Охматдит 8 липня запропонував Жовнір. Станом на 16 серпня 2024 року 378 млн грн є на його рахунку.
Міністр каже, що після появи повідомлень у медіа щодо можливих маніпуляцій з тендером на відбудову корпусу лікарні, Жовнір запропонував зібрані фондом кошти перерахувати на офіційні казначейські рахунки і йти так по бюджетних процедурах.
“Уже була узгоджена позиція на брифінгу, який ми тоді провели в Охматдиті. Там був і директор, і керівник благодійного фонду, і з понеділка всі кошти мали бути переведені на казначейські рахунки”, – додав міністр.
Але цього не сталося. Тому з понеділка МОЗ запустив декілька процесів.
Створили наказом комісію, яка перевіряє факти, викладені в ЗМІ щодо незатвердженого сумнівного тендеру, складеного дефектного акту про пошкодження будівлі тощо. Комісія працює.
“Я звернувся також до Нацполу з листом-проханням розпочати розслідування, чи були потенційні факти, спроби розкрадання коштів. Знаю, що зареєстровано провадження й почалась робота. Паралельно і НАБУ проводить аналітичну роботу з цього приводу, бо до нас вони звертаються за певною інформацією”, – додав міністр.
Ляшко каже, що МОЗ продовжує йти озвученим після першого скандалу навколо відбудови лікарні шляхом: завершують формувати повноцінну наглядову раду, яка контролюватиме процес. Уже завершили збір громадських заявок до ради відновлення Охматдиту, запросили їх на 17 серпня у МОЗ, аби відібрати учасників, які увійдуть у раду і будуть затверджені відповідним наказом.
“На першому засіданні попрошу повноцінну вже сформовану раду оцінити цю ситуацію і дати рекомендації і прокомунікувати публічно. Впевнений, що вся історія з коштами вирішиться і правоохоронні органи нам тут допоможуть. І кошти підуть на процеси, на які їх донатили”, – додав міністр.
На заперечення благодійного фонду, що, мовляв, вони не мають юридичних підстав для перерахунку коштів на казначейський рахунок лікарні Ляшко відповів, що “їхні юристи працювали з нашими юристами. Їхніх юристів все задовільнило”.
Обговорення