• Останні
  • У тренді
Епіфаній звернувся до Онуфрія: закликав невідкладно розпочати діалог

Епіфаній звернувся до Онуфрія: закликав невідкладно розпочати діалог

15.08.2024
“Війна в обличчях”: у Тернополі відкрили фотовиставку про військових

“Війна в обличчях”: у Тернополі відкрили фотовиставку про військових

15.08.2025
У Лановецькій міській лікарні встановлено сонячну електростанцію завдяки німецьким партнерам

У Лановецькій міській лікарні встановлено сонячну електростанцію завдяки німецьким партнерам

15.08.2025
Від стратегії до конкретних дій: на Тернопільщині відбувся всеукраїнський форум «Ветеранська політика в Національній поліції України»

Від стратегії до конкретних дій: на Тернопільщині відбувся всеукраїнський форум «Ветеранська політика в Національній поліції України»

15.08.2025
На «Алеї зірок» у Тернополі відкрили бронзову зірку «Рятувальникам ДСНС»

На «Алеї зірок» у Тернополі відкрили бронзову зірку «Рятувальникам ДСНС»

15.08.2025
«Бджілка» з Тернопільщини: бойова медикиня 42-ї бригади рятує життя на фронті

«Бджілка» з Тернопільщини: бойова медикиня 42-ї бригади рятує життя на фронті

15.08.2025
Історія навідника артилерії Романа

Історія навідника артилерії Романа “Татарина”

15.08.2025
Стефанії Садовській

У Тернополі погасили марку на честь краєзнавиці Стефанії Садовської

15.08.2025
Цього року День міста святкуємо по-особливому – ділилися тим, що рятує життя, – Ольга Коновал

Цього року День міста святкуємо по-особливому – ділилися тим, що рятує життя, – Ольга Коновал

15.08.2025
Чи варто чекати на справжній вихід УПЦ МП з орбіти РПЦ

Чи варто чекати на справжній вихід УПЦ МП з орбіти РПЦ

15.08.2025
Акцію “Один студент – одна книжка для Херсона” організували в ТНПУ

У Тернополі відбудеться книгообмін «Книжкова площа-2025»

15.08.2025
колишніх випускників

Чортківське училище повідомило про втрату двох випускників

15.08.2025
Глибинні ураження 14-го окремого полку БпАК у складі Сил безпілотних систем

Глибинні ураження 14-го окремого полку БпАК у складі Сил безпілотних систем

15.08.2025
П’ятниця, 15 Серпня, 2025
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

Епіфаній звернувся до Онуфрія: закликав невідкладно розпочати діалог

Звернення до митрополита Онуфрія із закликом до діалогу про єднання.

Опубліковано Газета Місто
15.08.2024

Митрополиту в Києві ОНУФРІЮ
та всім ієрархам, духовенству і мирянам, які перебувають з ним

Владики і отці, брати і сестри!

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

У Тернополі суд повернув в користування УПЦ (МП) землю на вулиці Коновальця

УПЦ втратила право на землю під собором у Тернополі: рішення Верховного Суду

02.08.2025
У Тернополі суд повернув в користування УПЦ (МП) землю на вулиці Коновальця

За рішенням Верховного Суду УПЦ у Тернополі втратила право на землю під собором

01.08.2025

У день Успіння Пресвятої Богородиці, молитовно покладаючи надію на Її заступництво, спрямування і допомогу в усякій добрій справі, бажаю поновити заклик від імені Православної Церкви України до Вас, владико, до ієрархів, духовенства і вірних, які визнають Вас своїм Предстоятелем: заради блага і утвердження православної християнської віри в Україні, заради Церкви Христової, заради захисту істини від намагань спотворити її – невідкладно розпочати діалог.

Протягом тривалого часу з різних причин як церковного походження, так і більшою мірою зовнішнього, мирського, Православна Церква в Україні зазнавала поділів.

Десятиліттями ієрархи, духовенство та українські вірні наполегливо просили нашу Матір-Церкву, Велику Христову Церкву в Константинополі – Вселенський Патріархат про допомогу і вирішення проблем. Адже лише вона і ніяка інша інституція, окрім можливо Вселенського Собору, що не мав своїх зібрань з давнього часу, не могла змінити той скорботний стан поділів і протистояння, в якому перебувала Церква України.

І за милістю Божою 2018 року після подання багатьох звернень і апеляцій, завдяки твердим і канонічно обґрунтованим, сповненим материнської любові та жертовного служіння рішенням Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія та Святого і Священного Синоду Вселенського Патріархату, всіх православних, які беззаконно з боку церковної влади Москви були піддані так званим відлученням і покаранням – всіх їх сукупно було відновлено як таких, що мають відповідні сан і беззаперечно належать до повноти Церкви Христової, маючи своє в ній служіння.

На цій твердій основі Його Всесвятістю Вселенським Патріархом Варфоломієм було скликано Об’єднавчий Собор у храмі Святої Софії в Києві 15 грудня 2018 р., куди були покликані всі православні архієреї, і про що кожен з них, в тому числі і Ви, владико, були письмово сповіщені.

Канонічні правила визначають, що участь у Соборі Церкви – не право, але обов’язок єпископа. І бувши належно покликаним, єпископ має прийти на Собор. На жаль з різних причин не всі покликані прийшли. Однак канонічне право також визначає, що відсутність когось з покликаних на Соборі без належної причини не може бути перешкодою для соборної роботи і рішень. Саме так відбулося зі Святим і Великим Собором Православної Церкви на Криті, куди не прибули деякі з покликаних, але це не зупинило його успішної праці.

Собор у Святій Софії 15 грудня 2018 р. ухвалив всі рішення, для яких був зібраний, і створив тверду канонічну основу для того, щоби єдина вже Православна Церква України, як Помісна, отримала, як вона цього і просила та бажала протягом багатьох років, Томос про автокефалію від Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія.

Канонічним правом і порядком загалом, а також Томосом зокрема визначено, що всі православні церковні інституції в межах України мають бути в організаційній та юрисдикційній єдності, як одна і єдина Помісна Православна Церква. Однак з великою скорботою та болем ми всі є свідками того, що в першу чергу через позицію Патріархату Москви частина православних не почула ще заклику єдності, спрямованого до них, і не виконала цього обов’язку – бути єдиними. Але і серед тих українських православних, хто ще не перебуває в родині Православної Церкви України, зростає число бажаючих досягти цієї єдності.

Водночас, за тією ознакою, яку дає нам Сам Господь, вказуючи, що дерево пізнається за плодами – весь світ бачить, що Патріархат Москви виявився глибоко отруєний псевдо-релігійним вченням «русского міра», отруйним і смертоносним плодом якого стала нинішня страшна війна Росії проти України. Війна диявольська і безбожна, яку патріарх Москви назвав священною та благословив російського правителя і військо на всі ті злочини, які вони зробили і продовжують робити на нашій землі.

Тому, пізнавши вже явним і беззаперечним чином, що і корінь, і плід «русского міра» є злими – для всякого, хто істинно бажає зберегти чистоту Православ’я і хто дбає про благо Церкви має бути зрозумілим, що від цього зла слід віддалятися і не мати з цією темрявою жодної спільності.

Відтак, твердо і неухильно тримаючись цих засад, ми знову і знову звертаємося до Вас владико, і до всіх наших православних братів і сестер, але в першу чергу – до єпископів і священників, бо на них покладено більшу відповідальність, як свідчить про це Писання – із закликом без всяких попередніх умов розпочати діалог про єдність.

Ми знаємо, що раніше з Вашого боку були оголошені три вимоги щодо такого діалогу, а саме – щоби ми відкинули рішення Вселенського Патріархату і щоби ми не чули прохань від тих, хто приймає ці рішення і бажає бути єдиними, як Православна Церква України. Але з об’єктивних і незалежних від нас підстав ми не можемо погодитися з такими вимогами, бо вони суперечать істині та означали би для нас зречення від Бога, Який подав нашим ієрархам і кліру благодать священства, і від Церкви Христової, яка руками і працею Вселенського Патріарха благодіяла Україні.

Тому ми з любов’ю просимо Вас та ієрархів, які з Вами – погодитися розпочати наш діалог без попередніх умов. Саме так, без попередніх умов, розпочинався діалог, який благословив та підтримував блаженної пам’яті Митрополит Київський і всієї України Володимир і який Патріархат Москви зруйнував. Нехай всі, кому справді дорогою є пам’ять митрополита Володимира – візьмуть у цьому його за приклад.

Тож, ніколи не полишаючи у справі подолання церковних розділень надії на Бога, на заступництво Богородиці та всіх святих, попри те, що всі наші численні раніше зроблені звернення до Вас і до тих, хто з Вами, щодо діалогу залишилися без відповіді – знову звертаюся до Вас, владико, і до всіх, хто тепер є з Вами, та прошу не залишити цього звернення, цієї простягнутої до вас руки, без конструктивної відповіді.

Це звернення я роблю публічно, закликаючи у свідки Повноту Православ’я і український народ. Нехай Бог благословить добру справу успіхом!

З молитвою про Вас –

Епіфаній,
Митрополит Київський і всієї України,
Предстоятель Православної Церкви України

15 серпня 2024 р.

Читайте нас в Google News
Джерело: pomisna.info
Теги: ЕпіфанійзверненняонуфрійпцуУПЦ
Share11ShareSend

Пов'язані публікації

перевірити три релігійні об’єкти

Депутати Тернопільщини ініціювали перевірку релігійних об’єктів

24.07.2025
На Тернопільщині відбудеться Всеукраїнська проща родин загиблих воїнів

У Лішні біля Кременця відбудеться Всеукраїнська проща родин загиблих Героїв

23.07.2025
Завантажити ще
Опілля квас Опілля квас Опілля квас
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Літній розпродаж в INSHOES – знижки до 50% Літній розпродаж в INSHOES – знижки до 50% Літній розпродаж в INSHOES – знижки до 50%

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • У пaрку Шевченкa покaжуть військові aртефaкти тa нaвчaть збирaти зброю 15.08.2025
  • Місто донорів запрошує тернополян та гостей міста до Центру служби крові 15.08.2025
  • Відійшов у засвіти відомий дитячий невролог з Тернопільщини Роман Кошелевський 15.08.2025
  • Привітання міського голови Тернополя Сергія Надала з Днем міста 15.08.2025
  • Місто Тернопіль відзначає 485 річницю 15.08.2025
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua



  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.