Історія створення виборів власноруч бере початок зі шкільних років, з уроків трудового навчання. А, вступивши в ТНПУ, вирішує своє життя поєднати з бісером. На сьогоднішній день дівчина самостійно малює авторські схеми, які пізніше втілює у прикраси.
Пише Тернопільська газета.
Серед виробів й іменні брелки, і писанки, і кульки, і вишиті рушники, і вишиванки, і вервиці. За основу кульок бере пінопласт або ж дерево, яке повністю огортає дрібними круглими скляними зернами з наскрізним каналом – «штучними перлами».
Людмила є учасницею міських, обласних і Всеукраїнських конкурсів, у яких неодноразово перемагала. Та найвагоміше досягнення дівчини – встановлення рекорду України за найбільший витканий рушник із бісеру у категорії «Розміри»: довжиною 2 метри, шириною 0,37 метри, а вагою 3 кг 290 грам. Людмилу занесено у книгу рекордів України.
Майстриня мріє про власний магазин, а також проводити майстер-класи для дітей, на яких розповість основні технічні прийоми, способи плетіння бісером і поділиться власними лайфхаками.
Окрім цього, дівчина пише вірші про життя, кохання, а тепер і про війну. У 2022 році видала власну «збірку вірші Людмили Захарук».
«Це був хвилюючий момент для момент, адже щодня цього не роблю. Я дуже вдячна мамі та чоловіку, які підтримали мій задум і допомогли реалізувати. Взагалі без їхніх рекомендацій і підштовхувань я б досі на це не наважилась», – розповідає авторка.
Людмила родом із Коломийського району Івано-Франківської області, проте другою домівкою вважає Тернопіль, у якому залишилась жити після закінчення університету.
На Батьківщині, у селі П’ядики, майстриня освячувала вервички та ікони, які передавала військовослужбовцях на фронт: «Я хотіла, щоб хлопці, будучи далеко від дому, відчували любов і тепло. Так почала створювати обереги у вигляді вервичок, які можна носити зі собою, а ікони хлопці зберігають у бліндажах, як оберіг дому».
Український актор театру та кіно Григорій Бакланов, який зіграв Лавріна в телесеріалі «Спіймати Кайдаша» передав Людмилі Дигідь подяку за громадську позицію та допомогу українській армії.
А на фестивалі у Києві висловив вдячність на велику аудиторію: «Подарунки, створені власноруч, відправлялись у гарячі точки до наших Героїв і слугують їм оберегами. Щиро дякую за твою клопітку працю та любов до того, що робиш», – розповідав Григорій Бакланов.
Ці моменти дівчина зберегла на своїй сторіночці у соціальній мережі Instagram.
Сьогодні ж частину виручених коштів і самих виробів спрямовує на бригаду, де служить чоловік Роман. Тому бажаємо Людмилі нових ідей, креативного злету думок і творчого успіху. А також здоров’я та сили дочекатися чоловіка з війни, аби разом здійснити найзаповітніші мрії.
Христина Надала
Обговорення