Вперше наукова конференція з питань застосування медичних конопель пройшла в Україні ще у 2018 році в Харкові. Тоді питання її легалізації ще тільки підіймалося на законодавчому рівні та стикалося з купою перепон. Проте конопляні ярмарки в Україні організовувалися ще до того, оскільки ця культура є невіддільною складовою нашої історії, культивується та вирощується в країні з давніх-давен. Легалізація медичного канабісу спричинила нову хвилю зацікавленості рослиною, тому почали активно організовуватися різноманітні фестивалі, ярмарки та конференції, присвячені коноплям.
Фестивалі коноплярства
Одним з найвідоміших фестивалів коноплярства є «HempFest», який щорічно проходить в селищі Сад на Сумщині. Його організатором є Інститут сільського господарства північного сходу Національної академії аграрних наук. Мета заходу – популяризація конопель як культури, що може використовуватися у різних галузях бізнесу. Фестиваль коноплярства – це справжнє свято, оскільки на ньому діє багато цікавих локацій не лише для дорослих, а й для дітей. На ньому проходить багато активностей:
- ярмарок;
- концерти;
- виставки;
- майстер-класи;
- фотозони;
- розваги.
На фестивалі можна дізнатися про історію культивування конопель в України, замовити насіння канабісу чи придбати вже готову олію та борошно з конопель. Також на фестивалі є можливість продегустувати смаколики з додаванням коноплі – бісквіти, пахлаву та різноманітні хлібобулочні вироби. На конопляний фестиваль в селищі Сад привозять свою продукцію більш як 30 виробників з усієї України, також такі фестивалі відвідуються різноманітні магазини семян конопли. Місце проведення фестивалю обрано не випадково, оскільки з давніх-давен саме Сумщина вважалася центром коноплярства і лідером з вирощування цієї культури.
Ще один цікавий захід, присвячений коноплярству, проводиться у м. Київ. Вперше український конопляний ярмарок пройшов у вересні 2023 року. Його організатори були дуже задоволені результатом, тому обіцяють проводити подібні заходи й надалі. Подія відбулася на ВДНГ. В тогорічній події брали участь виробники з усього світу. Було представлено більш як 150 конопляних товарів та великий асортимент аграрної галузі. Протягом усього ярмарку діяв конопляний Food court з зоною релаксу.
Український конопляний ярмарок було організовано молодими та амбіційними конопляними активістами задля того, аби змінити ставлення української спільноти до конопель, як це вже сталося в більшості країн Європи та світу. На ярмаркі проходила конференція з досвідченими спікерами, які ділилися з аудиторією досвідом декриміналізації конопель для медичного використання, розповідали про особливості промислових масштабів вирощування рослини та про сучасні дослідження цієї культури.
Подібні заходи позитивно впливають на популяризацію канабісу в Україні. За останні 4 роки посівні площі цієї культури збільшилися вдвічі з 2-3 тис. гектарів до 4-5 тисяч. Коноплі – це важлива сільськогосподарська культура, що може використовуватися у різних галузях, а також здатна урізноманітнити творчість українців.
Конопляна творчість
Найвідомішим в Україні майстром конопельної народної творчості вважається житомирянин Олег Земнухов. Його зацікавленість рослиною почалася ще з дитинства, коли батько розповідав йому про голодомор. Саме завдяки коноплям його родина вижила у ті страшні часи. Вони перетирали семена каннабиса та робили з конопляного борошна коржики. Тепер Олег Земнухов використовує коноплі для бізнесу. Він робить з них практично усе:
- одяг;
- взуття;
- аксесуари;
- прикраси.
Його конопляна творчість відома далеко за межами України, проте останнім часом митець сконцентрував свою увагу на приготуванні різноманітних страв з конопель. Новинкою в його меню став конопляний вегетаріанський борщ. Пан Олег вважає, що ця страва має усі шанси аби стати гастрономічною родзинкою міста Житомир. Для його приготування використовують українські посівні коноплі, що не містять наркотичних речовин. Готується конопляний борщ за принципом зеленого борщу зі щавлю, проте замість м’ясного бульйону в ньому використовується конопляна олія та додається насіння конопель, а ще картопля, зелень петрушки та кропу, а також варені яйця. Окрім борщу майстер конопляних справ має у своєму меню конопляний хліб, печиво, квас, чай і навіть деруни.
Конопляний ярмарок в Україні – це не просто захід, а важлива подія для розвитку цілої галузі в нашій країні. Він об’єднує людей, сприяє обміну знаннями та досвідом, підтримує інновації та відкриває нові перспективи.
Джерело: https://coffeeshop.ua/seed-shop
Обговорення