На початку лютого у Києві відбулася зустріч представників найбільших технологічних компаній України, які входять до складу резидентів податкового та правового режиму Дія.City. Під час цієї події було оголошено про створення спілки Diia.City United, про що розповів на своїй сторінці у Facebook Сергій Токарєв – співзасновник інвестиційної групи Roosh.
«Спілку було засновано для пошуку ефективних шляхів вирішення проблем, з якими щодня стикаються українські технологічні бізнеси. Йдеться про створення сприятливого бізнес-середовища, правову прозорість, прогнозованість роботи та доопрацювання правового режиму. А найголовніше те, що цей інструмент буде взаємодіяти спільно з владою», – стверджує Сергій Токарєв.
Крім компанії Roosh, до списку засновників спілки входять Monobank, Genesis, Netpeak Group, Ajax Systems і MacPaw.
Головні цілі та особливості Diia.City United
На зустрічі були присутні представники різних компаній, інвестори та народні депутати. Серед спікерів також був засновник і CEO MacPaw Олександр Косован, який відзначив спільну роботу підприємців. У своєму пості у Facebook він вказав на те, що це об’єднання ІТ-компаній є реальною можливістю для налагодження двостороннього діалогу з державою. Завдяки цьому розвиток бізнесу в Україні буде відбуватися у середовищі передбачуваної та справедливої екосистеми.
Під час зустрічі було чітко визначено стратегічні пріоритети об’єднання:
- Пошуки рішень нагальних проблем tech-сектору;
- створення та підтримка чесних правил взаємодії між бізнесом і владою;
- посилення захисту та надійності режиму Дія.City;
- активна інтеграція вітчизняних технологічних галузей в ринок ЄС та світу;
- максимальне посилення розвитку освіти;
- побудова середовища з чесними правилами рівності, інклюзії та різноманіття.
«Ми будемо представляти весь український технологічний бізнес, щоб влада не лише прислухалася до нас, а й дізналася, що нам потрібно. Більш того, завдяки спілці ми зможемо краще пояснити, як ІТ-бізнеси допоможуть державі. Наразі розглядаються невідкладні питання режиму Дія.City та його розвитку», – говорить Наталія Микольська, яка є виконавчою директоркою спілки.
Також на зустрічі виступав Михайло Федоров – очільник Мінцифри України. Він зауважив, що представники tech-галузі країни змогли об’єднатися, аби не просто вплинути на правила гри, а покращити їх. Ще міністр висловив свою впевненість у тому, що Diia.City United є потужним інструментом, здатним стати тим самим кейсом, необхідним для налагодження продуктивного діалогу між владою та бізнесом.
Нагадаємо, що Дія.City – це правовий простір, який було створено для покращення та розвитку української ІТ-сфери. Проект запустили з ініціативи Мінцифри, залучивши різних представників tech-галузі, у лютому 2022 року. В його межі входить цілий комплекс правових і податкових стимулів для технологічного потенціалу країни. Серед резидентів представлено найбільші ІТ-бізнеси держави, включно з Roosh, партнером якої є Сергій Токарєв. У липні 2023 року завдяки уряду перелік видів діяльності було розширено. Відтоді до простору можуть долучитися не лише компанії-виробники, а й організації, зайняті проектуванням або ремонтом безпілотників.
Обговорення