В місті Тернопіль, де з кожним роком збільшується кількість бруківки і бетону, нема місця для дерев. Про це заявив тернополянин, керівник «Клубу Успішного Бізнесу» Роман Репко та проілюстрував свої слова світлинами так званої санітарної рубки дерев на бульв. Дмитра Вишневецького.
Пише Перший онлайн.
– А навіщо, дерева заважають цій бруківці і асфальту прогрівтись літом, роблять тінь перехожим, зимою від приємного вітру захищають, і МАФам також конкуренція, – написав на своїй сторінці у Фейсбуці Роман Репко.
Чоловік розповів, як нещодавно був у Чехії, де є ціла програма із озеленення мохом і травами дахів будинків, для зменшення теплового навантаження на місто. Бо створюються так звані теплові воронки. Тобто з певного рівня різниці температур між містом і навколишнім ландшафтом. Міняються вітрові потоки, які ще збільшують температурні режими і зводять до нуля кількість опадів.
– Любі друзі, тернополяни, або ми проявимо свою активну позицію, або будемо задихатись літом в своїх бетонних квартирах і дворах від нестерпної жари. Бачите вирубку такого типу фотографуйте, викликайте поліцію. Давайте збиремось субота, годину повідомлю додатково біля ТЦ Особливий, що на Алясці, Викликаємо поліцію на місце тієї зрубки, підписуємо акти. Нехай відкривають кримінальні і адміністративні справи, штрафують виконавців. Я підписуюсь, Потрібні ще люди. Згодом, хто забажає, йдемо разом з цим до міського голови на прийом, – зазначив Роман Репко.
Чи потрапив активний тернополян на прийом до мера, не відомо, а у міській раді відреагували.
– За попередньою інформацією, це територія ОСББ «Вишневецького 7», де об’єднання співвласників таким способом виконали «підрізку» дерев без належних дозвільних документів. Відповідну інформацію уже передано у Державну екологічну інспекцію для реагування та притягнення порушників до адміністративної відповідальності. Додамо, роботи із санітарного підрізання насаджень (зрізання окремого сухого та пошкодженого гілля), а також видалення аварійних та сухостійних дерев можна виконувати згідно з наявними дозвільними документами. Санітарне підрізання необхідно виконувати відповідно до вимог Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України (затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006р. №105), – йдеться у повідомленні Тернопільської міської ради.
Обговорення