25-26 січня відбувся дводенний форум грантерів організований для представників малого та середнього бізнесу, які отримали фінансову підтримку від міжнародної гуманітарної організації Mercy Corps в межах Програми підтримки економічної стійкості України, яка допомагає відновити та/або розширити малий та середній бізнес, який постраждав через війну.
На заході підприємцям презентували результати діяльності в рамках програми, учасники мали можливість познайомитись ближче, обмінятися досвідом участі в програмі, налагодити спільні корисні контакти і співпрацювати разом. Середній розмір фінансової допомоги складає 20000 доларів США, що спрямовуються, в залежності від потреб, на відновлення, переорієнтацію або розширення бізнесу з фокусом на створення та/або збереження робочих місць для ВПО та постраждалого від війни населення
«Ми раді співпраці з міжнародною гуманітарною організацією Mercy Corps в межах Програми підтримки економічної стійкості України. А тим більше, створювати майданчики для підприємців, на яких вони можуть комунікувати, взаємодіяти, ділитися досвідом і розвиватися. У період релокації це особливо важливо, адже в умовах повномасштабної війни ми повинні шукати шляхи для того, щоб бізнес не просто існував, а нарощував свій потенціал та можливості», Оксана Качурівська, Голова ГО «Вест Юкрейн Діджитал», керівниця центру підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі.
Тарас Бендаревський, – менеджер з підтримки малого та середнього бізнесу Mercy Corps поділився з учасниками основними результатами імплементації компоненту підтримки малого та середнього бізнесу та інформацією щодо інших можливостей та програм, які реалізуються організацією Mercy Corps. Важливою складовою заходу було обговорення з учасниками досвіду участі у програмі та його використання для покращення майбутніх програм. Прийом заявок на участь в програмі по даному напрямку підтримки тимчасово призупинено. Інформація про майбутній розвиток програми можна отримати за посиланням.
Форум складався із тематичних блоків: презентації програми, панелі з історіями успіху підприємців та практичних лекцій.
Важливою складовою зустрічі був зворотній зв’язок від учасників, обговорення труднощів, які виникали впродовж релокації, відновлення діяльності та участі у грантовій програмі, а також досягнень завдяки наданій фінансовій підтримці. Під час панелі історій успіху, представники бізнесу Антон Молчанов, Станіслав Кулаєв та Інна Федосієнко провели власні короткі презентації, поділились своїм досвідом релокації та відновлення діяльності.
Антон Молчанов, засновник та директор компанії Tekstura розповів про досвід переїзду з Луганщини у Львівську область та повноцінне відновлення роботи. Компанія займається виробництвом меблів та текстилю і знаходиться на ринку вже понад 6 років. На жаль, виробництво було повністю знищене, а інше знаходиться під окупацією, тому, релокувати обладнання не вдалось. Незважаючи на необхідність відновлення багатьох аспектів діяльності та обладнання, яке закуповували та накопичували протягом років, продажі та виробничі потужності вже більші ніж, до початку повномасштабної війни. Завдяки фінансовій підтримці від міжнародної гуманітарної організації Mercy Corps вдалось придбати нове обладнання для серійного запуску виробництва текстильних виробів, збільшити обсяги виробництва. підвищити прибутковість та створити нові робочі місця. Мало вплив на виробництво меблів (стільців, ліжок, крісел, диванів) Tekstura Home, запуск виробництва домашнього текстилю Tekstura Linen та м’яких дитячих ліжок і матраців Tekstura Kids.
Про діяльність тм Las Ville, Malvita, що займається виготовленням хлібобулочних та кондитерських виробів на Сумщині поділився Станіслав Кулаєв. Підприємство виробляє борошняні кондитерські вироби, торти і тістечка нетривалого зберігання, печиво тривалого зберігання, листкові вироби, творожні вироби, тістечка заварні з кремом, бісквітні вироби. З перших днів повномасштабної війни бізнес опинився в повній окупації. Пізніше вдалось відновити виробництво та роботу загалом. Завдяки фінансовій підтримці вдалось закупити обладнання, збільшити робочі місця, відновити виробництво хліба та розширити асортимент кондитерських виробів.
Досвідом релокації також поділилась Інна Федосієнко, співзасновниця Фермерського Господарство «Овочі Слобожанщини». Господарство займається вирощуванням овочевих та зернових культур, бульбоплодів та коренеплодів. З перших днів повномасштабної війни опинилося в повній окупації на Харківщині. На сьогоднішній день частково відновлено діяльність на території Івано-Франківської області. Завдяки підтримці Mercy Corps господарство має власний напівпричіп-рефрижератор. Транспортний засіб суттєво допомагає при зборі врожаю в полі та надає можливість не звертатися за послугами перевезення до третіх осіб.
Крім цього учасники шукали точки дотику і перетину діяльності своїх організацій. Обговорили також досвід взаємодії з місцевою владою та інтеграцію до нового місця проживання та ведення бізнесу.
Спікери, які працюють у різних галузях, поділилися досвідом та ідеями, як під час війни налагодити процеси компанії та масштабуватися.
Детальніше про впровадження Lean на виробництві учасники обговорили з Андрієм Дмитрієвим — консультантом Lean Institute Ukraine. Спікер має понад 12 років досвіду розробки та реалізації програм вдосконалення виробничої системи. Працював над Lean-проєктами таких компаній: Нова Пошта, МХП, This is Pivbar, Biopharma, Tribo, Comfy, Centravis, InterAgroPack, Blanche, Юрія-Фарм, Kragelund та ін. Зокрема, розглянули підходи та приклади впровадження технології на різних підприємствах.
Соломія Возна – Key Account Manager, Expert robota.ua, під час практичної лекції поділилась із власниками релокованого бізнесу аналітикою ринку праці від robota.ua. Обговорили також демографічну ситуацію, активність роботодавців та пошукачів, основні тенденції ринку, а також можливості, які надає robota.ua для пошуку персоналу.
П’ять нових методів, як організувати реалізацію своїх продуктів в українських реаліях 2024 розповіла Людмила Калабуха, адже має досвід 29 років в продажах. Почесна амбасадорка ООН в з розвитку жіночого підприємництва, експерт топових ЗМІ, написала 3 книги про продажі, що стали Кращими Книгами України 2017/20/22.
Експорт та моделі виходу на зовнішній ринок обговорили разом із Валентиною Ляшенко – менеджером ЗЕД відділу міжнародної співпраці ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту». Валентина має понад 6 років досвіду комунікації з іноземними партнерами, ритейлом та допомагає їм у доборі українських брендів для співпраці. Під час лекції обговорили також детальніше, як комунікувати з великими іноземними мережами, що важливо враховувати українським компаніям у співпраці з мережами і, що потрібно знати бізнесу перед участю в торговельних виставках.
Підтримка підприємців, які релокувались, є вкрай необхідною для того, аби вони ставали сильнішими і внесли свій позитивний вклад для розвитку економіки та відновлення України. Це розуміємо не тільки, а й партнери, які підтримали нашу спільну зустріч. В якості підтримки учасників Lean Institute Ukraine подарували кожному знижку на навчання у школі розвитку ремонтної служби. robota.ua – українська компанія, яка розвиває інтернет-рекрутмент, надали всім підприємцям, учасникам форуму фірмові подарунки, а також промокоди на знижки і консультації, які допоможуть у підборі працівників на robota.ua.
Щиро дякуємо за підтримку такої важливої події нашому партнеру – Центру розвитку інновацій, який наразі підтримує та консультує близько 100 органів місцевої влади щодо адаптації, відновлення та розвитку місцевої економіки, співпраці з бізнесом, у т.ч. релокованим, економічній інтеграції ВПО тощо. Зокрема, шляхом впровадження Економічного профайлу (Vkursi Economy).
Підсумовуючи форум, зустріч була надзвичайно корисною, адже дозволила не лише познайомитися з іншими організаціями, але й дізнатися про їх роботу та здобутки, збагатити один одного практичними порадами та особливостями діяльності підприємств, які отримали фінансування.
Сподіваємось, такі зустрічі продовжаться і стануть хорошою традицією для обміну досвідом, а результат – довготривалим!
Організатор заходу ГО «Вест Юкрейн Діджитал» в партнерстві з міжнародною гуманітарною організацією Mercy Corps та спільно з Центром підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі в рамках відкритої Програми підтримки економічної стійкості України, яка реалізовується за фінансової підтримки Швейцарії, що надане через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC).
Обговорення