• Останні
  • У тренді
Оксана Білозір: «Мої пісні наповнюють душі позитивом»

Оксана Білозір: «Мої пісні наповнюють душі позитивом»

17.01.2024
Юрій Кондратюк

Українець, який відкрив шлях до Місяця: Невідома історія Юрія Кондратюка

08.04.2026
Тернопільська митниця

Тернопільській митниці – 4 роки

08.04.2026
Дмитро Філатов Перун

Штурмовик – це не лише стримування ворога, а важливі контрудари

08.04.2026
8 квітня

Квітнева зима: снігопади та ожеледиця накриває Україну, у Тернополі терміново відновили опалювальний сезон

08.04.2026
важливий крок у ресоціалізації осіб

Крок до свободи: у Збаразькій колонії засуджена отримала безстроковий паспорт

08.04.2026
Невидимий фронт: робота радіолокаційних розрахунків тернопільської артбригади

Невидимий фронт: робота радіолокаційних розрахунків тернопільської артбригади

08.04.2026
проєкт «Соціальне таксі»

Без бар’єрів: у Тернополі «Соціальне таксі» здійснило вже 850 поїздок з початку року

08.04.2026
ліквідували наслідки сильного вітру

Негода на Н-18: на трасі між Івано-Франківськом та Тернополем прибрали повалене дерево

08.04.2026
втопився

Пішов на риболовлю і не повернувся: на Тернопільщині у ставку знайшли тіло чоловіка

08.04.2026
Мехмет Алі Агджа

Чотири кулі для Папи Римського

08.04.2026
9 січня на Тернопільщині знову очікують сніг, хуртовину і ожеледицю

Справжня хуртовина накрила Тернопільщину, – соцмережі (Відео)

07.04.2026
судитимуть іноземця

На Тернопільщині судитимуть бразильця за умисне вбивство знайомого

07.04.2026
Середа, 8 Квітня, 2026
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

Оксана Білозір: «Мої пісні наповнюють душі позитивом»

Опубліковано Назар Торпеда
17.01.2024

Пісні, сповнені любові, родинних цінностей, патріотизму. Пісні, на яких зростало сучасне молоде покоління. Пісні, які на устах у кожного і часто стають народними. Це все можна сказати про творчість легендарної Оксани Білозір. Найближчим часом в Українському домі «Перемога» відбудеться великий концерт народної артистки, який, без сумніву, збере аншлаг. Дорогі читачі, «Свободі» вдалося поспілкуватися з пані Оксаною. Обговорили як сучасну творчість, розквіт культури, так і найболючіші питання в країні, що постають у важкий воєнний час.

Довідково:

Оксана Володимирівна Білозір народилася 30 травня 1957 року. У 1964—1965 роках навчалась у Зборівській СШ. Закінчивши Яворівську музичну школу, вступила до Львівського музично-педагогічного училища, згодом до Львівської консерваторії.

У 1977 році стала солісткою ВІА «Ритми Карпат», котрий через два роки був перейменований у «Ватру». Була лауреаткою фестивалю «Молоді голоси» та всесоюзного огляду творчої молоді. Згодом удостоєна звання заслуженої артистки України.

У 1985 році Оксана Білозір з «Ватрою» записала першу сольну платівку-мільйон, через три роки — диск-гігант. В 1990 році виконала найпопулярнішу зі своїх пісень — «Україночка» Геннадія Татарченка. Того ж року створила власний ансамбль «Оксана».

Народна артистка України, народний депутат ВР V, VI, VIII скликань, міністр культури України (2005). Творчий доробок: 15 компакт-дисків, 1 DVD, 10 музичних фільмів.

У 2009 році нагороджена орденом князя Ярослава Мудрого V ст.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

концерт

На великий родинний концерт Оксани Білозір запрошують тернополян

21.02.2024
Довгоочікуваний святковий концерт Оксани Білозір «Різдво в колі друзів» відбудеться у Тернополі

Довгоочікуваний святковий концерт Оксани Білозір «Різдво в колі друзів» відбудеться у Тернополі

10.01.2024

– Пані Оксано, раді вас вітати в нашому гостинному Тернопіллі. Ви їздите з концертною програмою по всій країні. Та знаємо, що були і за кордоном. Розкажіть про свої враження?

– Ще минулого року в Сполучених Штатах Америки я проводила творчі зустрічі для українців, які змушені були втікати від війни. Повірте, їм там дуже важко, їх потрібно об’єднувати, щоб вони відчували підтримку одне одного, підтримку громади. Провела надзвичайно велику роботу на території США. Варто зазначити, що, навіть перебуваючи на чужині, українці багато роблять для перемоги, волонтерять, часто зустрічаються із сенаторами, конгресменами, підтримують нашу країну, вони є активними учасниками нашої спільної боротьби.

Моя концертна програма – це симбіоз політики, гуманітарної сфери і мистецтва. Я сама така є. Мої концерти – це не просто прийшли, побавилися і пішли. У мене є дуже багато інформації, яку я намагаюся донести людям, для посилення надії, віри, а також нашої відповідальності за все, що ми робимо, кожен на своєму місці. Це все я підкріплюю своїми музичними творами. У мене багато нових пісень. Мої пісні наповнюють наш світогляд позитивними емоціями, великою потребою бути активною, відповідальною людиною, причетною до цього  великого випробування, яке ми проходимо.

Ви зрозумійте, війна триває не два роки, і навіть не десять. Війна триває останні сто років! Тільки вдумайтеся, сто років національно-визвольної боротьби українського народу за свою свободу і незалежність. Ми – п’яте покоління українців, які визначені долею стати переможцями! І остаточно забезпечити свободу, рівність, незалежність держави й української нації. У мене дуже багато є пісень, які переплетені інформаційними посилами, історіями, які я подаю.

– Українцям важко. Два роки, як тривають криваві дії російського агресора проти наших звитяжних воїнів. Чимало наших співгромадян дуже втомилися, у багатьох з’явилося відчуття безвиході, відчаю. Пані Оксано, як вас особисто змінила війна?

– Найперше зазначу, що для мене війна розпочалася ще у 2014 році, адже я працювала перемовником у пошуку та обміні полоненими, співпрацювала з СБУ, координаційним центром, з 2014 по 2016 рік активно була на війні. Як учасниця вокально-інструментального ансамблю «Ватра», неодноразово бувала в Афганістані, і за це отримала статус учасника бойових дій, воїна-інтернаціоналіста. А відколи в нас почалася війна, так розпорядилася доля, що мені треба було їхати і займатися різними питаннями, тож я є учасником бойових дій на сході. Та й загалом, враховуючи те, що мій батько – політв’язень сталінських таборів, бандерівець, як казали в радянські часи, то для мене впродовж усього життя проходила червоною стрічкою тема остаточної перемоги України за незалежність.

– Сьогодні часто можна почути вислів «не на часі». Дехто обурюється, що люди ходять на концерти, в театри, кіно. Яка ваша думка стосовно цього питання?

– Все на часі! А говорити правду – насамперед на часі. Робити такі творчі духовні зустрічі – на часі. Бо як інакше нам скріплювати себе, як об’єднуватися? Тільки через культуру, мистецтво. Лише вони мають унікальні інструменти через душу й тіло мотивувати людей жити, творити, діяти, перемагати. Це і є місією культури! Без мистецтва не можливо повноцінно жити. Це – наша духовна їжа, яку ми потребуємо сьогодні, як ніколи. Повірте, найгірше, чого ми можемо очікувати після завершення війни, – це депресивний стан українців, на який і розраховує наш ворог. Чим нам витіснити страх, зневіру, апатію в душі? Лише з допомогою пісні, слова. Інакше можемо втратити правильні орієнтири в житті. А наші орієнтири – в нашій силі. А сила – у нашій великій мотивації. А мотивацію створюють саме образи, емоції родини, сім’ї, нашої землі, наших цінностей, які є в українській культурі. Це те найцінніше, що ми можемо втратити. Тому ця духовна їжа нам сьогодні вкрай необхідна. Так само, як молитва. До слова, я є ініціаторкою Всеукраїнського жіночого молитовного сніданку. Минулого року ми традиційно проводили його у грудні, напередодні Різдва. Під час таких зустрічей я чую безліч історій, які розповідають матері, дружини наших бійців, волонтери про те, як молитва зцілює, стає найміцнішим бронежилетом для наших воїнів, як з допомогою молитви вони виходять з найбільшої смертельної небезпеки…

Тому забудьте вислів «не на часі». Адже час може й не настати взагалі.

– Знаємо, що ви не лише відома і талановита артистка, а й громадська діячка, волонтерка. Як часто приходять на ваші концерти українські воїни? Чи потрібна їм культура у цей непростий час?

– Вони є моїми найголовнішими, найріднішими гостями. Я завжди запрошую їх усіх: військових, медиків. Відвідую госпіталі, запрошую тих, хто має змогу прийти, а до тих, хто через обставини не має такої можливості, їду сама. Ці люди – на першому місці в моєму серці! Це титани, які відважно борються на полі бою.

– Ви їздите по всій Україні. Кожне місто, кожна область по-своєму прекрасні. Які у вас враження викликає наше мальовниче Тернопілля?

– Тернопільщина для мене – особливий край, це моя маленька батьківщина. Адже у селі Пустоголови колишнього Зборівського району пів цвинтаря – моя родина, мої предки по лінії тата. Я завжди розривалася між Тернополем, Рівним і Львовом. Бо в Рівному я народилася, в Львові виросла, а на Тернопільщині певний період часу жила. Тернопіль – дуже тепле місто, яке я відчуваю всіма фібрами душі. Лише перетнувши кордон області, відчуваю особливий щемливий запах, світло, теплоту. Відчуваю і люблю тернополян такими, як вони є – лагідними, поміркованими, дотепними. Вони завжди відстоювали свої цінності, особисті кордони. Мені подобається, як вони це роблять – не войовниче, а толерантно. Як то кажуть: як тато скаже, так по-маминому буде (сміється). «Що б довкола не відбувалося, а ми знаємо як нам треба жити!» – це основне гасло тернополян. Тому намагаюся час від часу приїжджати в Тернопіль.

Дорогі читачі, наприкінці розмови народна артистка України Оксана Білозір через сторінки вашої улюбленої газети побажала вам добра у новому році.

– Новий рік ми завжди чекаємо як добру звістку у нашому житті. І закладаємо в собі великий потенціал бажань, намірів, мрій, формуємо сили, щоб це все реалізовувати. Тому я хочу побажати усім у цьому році витримки, терпіння, чіткого усвідомлення того, що відбувається довкола. Щоб ми були мудрими, мужніми і  сильними духовно. З добром в душі і Богом в серці подолаємо усе!

Зоряна ДЕРКАЧ

Читайте нас в Google News
Джерело: Газета Свобода
Теги: Оксана Білозір
Share17ShareSend

Пов'язані публікації

Оксана Білозір дасть великий сольний концерт у Тернополі

30.10.2019
Завантажити ще
Ух радіо Ух радіо Ух радіо
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe
Ua News media group Ua News media group Ua News media group

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • Злам через Wi-Fi: СБУ та ФБР викрили масштабну шпигунську мережу Росії 07.04.2026
  • Інвестиційна бульбашка: як львівські власники «Ниви» обіцяли 100 мільйонів, а вклали лише 5%. 07.04.2026
  • Студенти ТНМУ відпрацювали алгоритми допомоги при масових ураженнях 07.04.2026
  • У ТНПУ провели зустріч викладачів із студентами Тернопільської Богословської Семінарії імені Патріарха Йосифа Сліпого 07.04.2026
  • Трагедія у Гаях Гречинських: поліція встановлює обставини смерті 76-річної жінки 06.04.2026
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua




  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.