На Лановеччині судили громадянина РФ. Чоловік поширював у забороненій соцмережі листівки з символами СРСР та георгіївськими стрічками. Про це йдеться у вироку Лановецлького районного суду, пише Голос.
На початку повномасштабного вторгнення чоловік створив собі акаунт у забороненій в Україні соціальній мережі «Однокласники» і звідти розсилав вітальні листівки до дня перемоги 9 травня, першого травня та воєнної присяги.
“Знаючи, що інформація в соціальних мережах є публічною, призначеною для широкого користування та ознайомлення, у соціальній мережі «Одноклассники», використовуючи власний обліковий запис, умисно, особисто розмістив та у такий спосіб поширив дописи датовані 8-10 травня 2023 року, якими користувач у відкритій формі обмінювався із своїми друзями на власній «стіні» профілю. Так, листівки із надписами «С праздником победи!», «Спасибо, с днем Победи!», «Спасибо. 9 мая» оздоблені комінустичними символами, зокрема, у вигляді прапорів СРСР, п`ятикутної зірки, серпа та молота, георгіївської стрічки та ін., – йдеться у вироку суду.
Також засуджений у відкритій формі користувачам із списку друзів надсилав привітальну листівку із зображенням прапору СРСР та наступним надписом «Поздравляю с первомаем! Нашего счастливого детства и юности!» і робив репост допису від 28.03.2023 року із зображенням значка СРСР з комуністичною символікою та наступним коментарем: «А не вернуть ли сьезди депутатов как в СССР, сьездили на сьезд в Москву и обратно в свой город, на завод, к станку. Кто за?»
Дописи чоловіка містили зображення комуністичної символіки та георгіївських стрічок.
Під час досудового слідства встановили, що обвинувачений проживає в Лановецькій громаді й працює машиністом тепловоза фермерського господарства «Горинь». На утриманні в нього є одна неповнолітня дитина.
Наразі громадянин рф жаліє про вчинене, щиро кається й обіцяє, що більше не буде вдаватися до таких дій. В суді чоловік свою провину визнав.
Лановецький районний суд призначив йому покарання у вигляді обмеження волі на строк 2 роки без конфіскації майна. Однак замінив термін на іспитовий строк – 1 рік. Також чоловік має сплатити вартість судової мистецтвознавчої експертизи – 13 382 гривні. Мобільний телефон, з якого обвинувачений робив дописи, суддя постановив знищити.
На рішення суду може бути подана апеляція.
Обговорення