Кажуть, що любов перемагає все, окрім скрути і зубного болю. Тому, коли виникають проблеми із зубами, треба шукати не любов, а стоматологію. За умови вчасного звернення до стоматології майже завжди вдається врятувати і вилікувати зуби. До речі, записатися на прийом до стоматолога в Києві можна прямо зараз за посиланням https://healthydent.ua/uk/uslugy/likuvannya-zubiv.
Що таке терапевтична стоматологія?
Лікуванням зубів, а також ясен і захворювань пародонта (навколозубних тканин) займається терапевтична стоматологія. Задача стоматолога-терапевта – визначити та усунути причину захворювання, вилікувати і зберегти зуби. В роботі лікарі використовують консервативні методи – без оперативного втручання.
Напрямки стоматології
Проблеми із зубами – найпоширеніший запит, з яким пацієнти звертаються до стоматолога. Тому лікування зубів є основним напрямком роботи будь-якої стоматологічної клініки. Серед послуг, які надає стоматолог-терапевт, є:
- лікування карієсу та його ускладнень;
- лікування ясен;
- герметизація фісур у дітей і дорослих;
- лікування періодонтиту;
- художня реставрація зубного ряду;
- ендодонтичне лікування.
В залежності від діагнозу до лікування залучаються інші спеціалісти. Наприклад, для лікування зуба під мікроскопом, коли канал має неправильну форму, потрібна допомога ендодонта. Докладніше про сфери використання мікроскопу в лікуванні стоматологічних хвороб читайте на https://healthydent.ua/uk/uslugy/likuvannya-zubiv-pid-mikroskopom.
Як лікують кариієс?
Карієс – найпоширеніша хвороба в світі. Не дивно, що основною причиною звернення до стоматолога є каріозне ураження зубів. Засоби лікування зуба від карієсу залежать від стадії захворювання. Початковий карієс (стадії крейдової плями) лікується максимально швидко і просто: лікар проводить ремінералізацію емалі, використання бормашини в даному випадку не потрібне.
На стадії, коли уражені більш глибокі шари дентину, стоматолог має прибрати пошкоджені карієсом тканини, знезаразити порожнину і запломбувати зуб. За необхідності відбувається лікування під мікроскопом. При глибокому карієсі, коли зруйнована значна частина зубу і терапевтичні методи неефективні, показане протезування, а іноді навіть видалення.
Що робити при пульпіті?
Пульпіт – запалення зубного нерву, яке зазвичай виникає в результаті невилікуваного карієсу. Хвороба супроводжується сильним болем, що змушує пацієнта звертатися до стоматології. Терапія полягає в чищенні каналів, лікуванні нерву або депульпації, усуненні джерела запалення і пломбуванні зуба. Якщо корені мають нестандартну форму, проводиться лікування зубів під мікроскопом. Завдяки використанню високоточної оптики вдається вилікувати та врятувати зуб, а не видаляти, як раніше.
Лікування ясен
Терапевтична стоматологія лікує не лише зуби, а й ясна. Найпоширенішими захворюваннями ясен є гінгівіт, пародонтоз і пародонтит. Підступність цих хвороб в тому, що починаються вони непомітно, тривалий час не викликають жодних турбот. Дискомфорт, біль, рухливість зубів починаються на пізніх стадіях. Це значить, що доведеться витратити більше часу та сил і, відповідно, ціни на лікування зубів також будуть вищими, ніж на початку захворювання.
План та засоби лікування розробляються індивідуально для кожного пацієнта і залежать від типу і стадії захворювання. Використовуються:
- гігієнічне чищення зубів від нальоту і каменю;
- фізіотерапевтичні процедури;
- Вектор-терапія;
- антибактеріальна терапія;
- відповідне медикаментозне лікування;
- протезування чи шинування зубів (за необхідності).
Профілактика захворювань зубів
Зуби не треба буде лікувати, якщо не дати хворобі жодного шансу на розвиток. Попередити стоматологічні захворювання, зокрема, карієс, можна за допомогою наступних дій:
- чистити зуби двічі на день, використовувати не лише зубну щітку і пасту, а й ополіскувачі, флос, іригатори;
- відвідувати стоматолога раз на півроку для огляду ротової порожнини та професійного чищення зубів;
- зробити герметизацію фісур. Це процедура заповнення заглиблень на жувальній поверхні молярів спеціальним пломбувальним матеріалом. Цей безболісний превентивний метод захищає жувальні зуби від ураження карієсом. Герметизація коштує в 2-3 рази дешевше ніж пломбування зубу.
Золоте правило стоматології: проблему краще попередити, ніж лікувати. Виконуйте рекомендації стоматологів щодо профілактики і ваші зуби будуть в порядку. А якщо щось непокоїть, не вагайтеся, а негайно записуйтеся на прийом до стоматолога.
Обговорення