Оприлюднили графік богослужінь у Миколаївському соборі Кременця, який нещодавно повернувся в лоно Української церкви. Перша служба ПЦУ у храмі відбулася на свято Миколая, 6 грудня. Наразі відомий розклад до кінця грудня 2023 року. Також повідомляють про візит предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія.
Повідомляє Терміново.
“Поки що, ми не маємо можливості звершувати богослужіння тоді, коли забажаємо, а тільки у визначені дні. Тому ДО КІНЦЯ ГРУДНЯ У МИКОЛАЇВСЬКОМУ СОБОРІ БУДЕ ЗВЕРШЕНО ЩЕ ТРИ БОГОСЛУЖІННЯ:
- 25 грудня — Різдво Христове — 10.00 Святкова Літургія.
- 29 грудня — візит предстоятеля ПЦУ БЛАЖЕННІШОГО МИТРОПОЛИТА ЕПІФАНІЯ — 16.30 молебен за Україну.
- 31 грудня — неділя — 10.00 Літургія, панахида.
Запрошую до спільної молитви. Двері нашого храму відкриті для всіх”, – повідомляє настоятель парафії собору св. Миколая В’ячеслав Савельєв. Також принагідно дякує усім, хто долучається до наведення благоустрою у храмі.
“Кожен із нас готуючись до свята намагається прикрасити свою оселю. Храм Божий — це наш другий, а можливо і перший дім, тому що саме тут ми зустрічаємось з Небесним Отцем, і саме тут ми розпочнемо святкувати Різдво Христове.
Дякую усім, хто допомагає у підготовці Миколаївського собору до свята, всім хто складає свої пожертви, всім хто підтримує у різний спосіб. Дякую сьогоднішнім нашим жерводавцям Микола та Тетяна Сукеник за чудову обнову — коврову доріжку для нашого храму”.
А ще Митрополит Епіфаній освятить храм-пантеон у Лішні на Кременеччині. 30 грудня відбудеться освячення Всеукраїнського храму-пантеону в пам’ять про загиблих в російсько-українській війні, який розташований у селі Лішня, що на Кременеччині.
Настоятель храму, священник ПЦУ Тернопільської єпархії Андрій Любунь розповів, що пантеон розпочали будувати ще у 2014 році. Спершу це була капличка, сьогодні ж – це повноцінний храм. В пантеоні розміщені плити з іменами загиблих українських воїнів з 2014 року.
На запитання, скільки є плит, отець твердо відповів, що не рахує, адже це не просто цифри чи букви, не просто статистика, а йдеться про людські життя.
“На превеликий жаль, стикаємося з тим, що є дуже багато помилок, розбіжностей у списках, тому найважча робота сьогодні полягає у цьому. Є розбіжності між тією інформацією, що надають на місцях, і тим, що надають безпосередньо військові. Війна не закінчилася, всі дані засекречені. Тому триває клопітка робота щодо врегулювання цих питань”.
Обговорення