Україна збирає ресурси для нового контрнаступу у 2024 році.Однією з точок наступальних операцій міг би стати плацдарм на Лівобережжі Херсонщини – таку думку висловив Ніко Ланґе, старший науковий співробітник Мюнхенської конференції з безпеки та екс-керівник представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні.
Про це йдеться у матеріалі Welt, передає “Хвиля”.
На думку Ланґе, маючи необхідні винищувачі, ударні вертольоти та безпілотники, ЗСУ можуть адекватно підтримувати просування, оскільки в районі лівого берега Херсонщини майже немає російських укріплень.
Однак, зі зміною техніки ведення бойових дій, “великий контрнаступ”, який передбачав прорив до Мелітополя, Бердянська та Азовського моря, було остаточно скасовано, тому що без механізованої підтримки швидкий прорив “був неможливий”.
Welt повідомляє, що зміна тактики була “розумним кроком Залужного”, оскільки за допомогою атак невеликими підрозділами він зберіг своїх солдатів, забезпечив їх західними системами озброєнь і “виграв важливий час”.
Зазначається, що на початку контрнаступних операцій українські війська кілька разів намагалися прорвати рубежі російської оборони німецькими танками Leopard та американськими БМП Bradley, проте спроби «закінчилися катастрофою та знищенням частини бронетехніки, наданої Заходом». Через це вже за кілька днів Залужний вирішив змінити стратегію і замість використання механізованих підрозділів наказав йти в атаку невеликим ударним загонам.
Ланґе вважає, що “Україна ще має великі плани”, про що свідчить список зброї, запит на яку Україна подала в США: у ній і ударні вертольоти Black Hawk і Apache, і винищувачі F-16 і F-18, і ракетні комплекси великої дальності, а також танки Abrams, численні безпілотники та боєприпаси.
“Це був би контрнаступ, який [головнокомандувач ЗСУ Валерій] Залужний, напевно, мав на увазі спочатку”, — заявив Ланге.
У статті Welt йдеться, що Залужний був проти того, щоб розпочинати літній контрнаступ у 2023 році, оскільки не бачив шансів на успіх без достатньої авіаційної підтримки.
Зазначається, що головнокомандувач ЗСУ погодився на нього “лише з політичних міркувань”.
Обговорення