• Останні
  • У тренді

Антикорупційні органи в Україні: хто і за що відповідає

17.12.2023
Василем Дацишиним

У Залозецькій громаді на Тернопіллі прощаються з Василем Дацишиним, якого вважали зниклим безвісти

05.07.2025
2025

У Тернополі 2286 вiйськовослужбовцiв отримали допомогу на спорядження, – Сергій Надал

05.07.2025
Олександр Парацій

Секретаря Зборівської міськради звинуватили у вимаганні «відкатів» від ветеранів

05.07.2025
Тернопільщина туристична: Кременець — місто, яке вміє дивувати

Тернопільщина туристична: Кременець — місто, яке вміє дивувати

05.07.2025
Роман Довбенко

Активіст з Тернопільщини Роман Довбенко виграв суд проти АТБ

05.07.2025
На Тернопільщині стартує молодіжний табір «Гуркіт» для розвитку та патріотичного виховання

На Тернопільщині стартує молодіжний табір «Гуркіт» для розвитку та патріотичного виховання

05.07.2025
Прокуратура

Прокуратура Тернопільщини вимагає відшкодувати 173 тис. грн за незаконну вирубку дерев у «Дністровському каньйоні»

04.07.2025
Пенсійний фонд назвав умови призначення пенсії військовослужбовцям

Полiцiя розпочала кримiнальне провадження щодо посадовця мiськради Зборова за вчинення шахрайств з ветеранами

04.07.2025
2025

Розпочато розслiдування за фактом шахрайства щодо допомоги вiйськовим у Зборівській громаді на Тернопiльщинi

04.07.2025
Клуби активного довголіття Тернопільщина

У громадах Тернопільщини успішно працюють Клуби активного довголіття від Червоного Хреста

04.07.2025
Цю новинку тернопільська пивоварня приготувала спеціально до сезону-2025.

“Опілля Чорний”: чим особливий новий квас

04.07.2025
З російського полону звільнили двох бійців із Тернопільщини

З російського полону звільнили двох бійців із Тернопільщини

04.07.2025
Субота, 5 Липня, 2025
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

Антикорупційні органи в Україні: хто і за що відповідає

Опубліковано Газета Місто
17.12.2023

Які органи в Україні відповідають за антикорупцію. Новини.LIVE розповідають про основні антикорупційні органи в Україні і хто та за що відповідає.

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) — розслідує корупційні злочини, що стосуються високопосадовців або великих сум державних коштів. Це центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом, який бореться з корупцією у вищих ешелонах влади і здійснює лише досудове розслідування.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

Фірма стала вузлом у викраденні зерна й металу

Повʼязана з Медведчуком фірма стала вузлом у викраденні зерна й металу з окупації

03.07.2025
Володимир Тимчій

ВАКС залишив вiдкритою справу ексдепутата Тернопiльської райради

25.06.2025

Має три штаб-квартири в регіонах: Львів, Одеса та Харків.

Штат НАБУ становить 700 працівників, в тому числі 246 детективів.

За даними відомства, часто корупційні та інші кримінальні злочини, якими займається НАБУ — складні, мають високий рівень конспірації, залучають компанії за кордоном. З’ясування всіх обставин потребує часу, комунікації з відповідними органами інших держав, проведення великої кількості експертиз.

Усе це потрібно для формування якісної доказової бази та подальшої передачі справи до суду. Ступінь винуватості та ухвалення рішення здійснює суд. Остаточному рішенню зазвичай передують десятки судових засідань.

Наразі НАБУ очолює Семен Кривонос. Цю посаду він обійняв 6 березня 2023 року.

ДБР запобігає, виявляє, розкриває та розслідує кримінальні правопорушення, вчинені вищими посадовими особами.

Це Президент України, повноваження якого припинено, прем’єр-міністр України, член Кабінету Міністрів України, перший заступник та заступник міністра, голова Фонду держмайна України, його перший заступник та заступник, нардепи, члени Центральної виборчої комісії.

Окрім цього ДБР займається усіма високопосадовцями, правоохоронцями та суддями, а також військовими кримінальними правопорушеннями.

Наразі у відомстві працює 1600 осіб.

ДБР очолює Олексій Сухачов. У грудні 2021 року він став переможцем відкритого конкурсу та був призначений на цю посаду 31 грудня 2021 року на 5 років.

НАЗК не є правоохоронним органом, його основна робота — запобігати корупції. Згідно інформації на сайті відомства, він відповідає за формування антикорупційної політики та запобігання корупції. Зокрема:

  • аналізує ситуацію з корупцією в Україні та розробляє відповідну Антикорупційну стратегію;
  • виявляє корупційні норми у законодавстві та проектах актів;
  • контролює та перевіряє декларації публічних службовців, проводить моніторинг способу їх життя;
  • стежить за дотриманням обмежень щодо фінансування політичних партій,
  • співпрацює з викривачами корупції, надає їм правовий та інший захист.

НАЗК очолює Олександр Новіков. На цю посаду його призначено ще 15 січня 2020 року Кабінетом Міністрів України.

САП — самостійний структурний підрозділ Офісу Генерального прокурора, який виконує нагляд за дотриманням законів під час проведення оперативно-розшукової діяльності досудового розслідування НАБУ, підтримує державне обвинувачення у відповідних провадженнях, а також представляє інтереси громадянина або держави в суді у випадках, пов’язаних із корупційними правопорушеннями.

Створення САП як незалежної антикорупційної прокуратури було однією з ключових вимог для встановлення безвізового режиму поміж Україною та ЄС ще у 2015 році.

Керівник САП підпорядкований безпосередньо Генеральному прокуророві України. За посадою він є його заступником. Із липня 2022 року САП очолює Олександр Клименко.

ВАКС — вищий спеціалізований суд у системі судоустрою України. Він здійснює правосуддя з метою захисту особи, суспільства та держави від корупційних і пов’язаних із корупцією злочинів та судового контролю за досудовим розслідуванням цих злочинів.

До основних справ, які розглядає ВАКС, належать:

  • Розкрадання державного майна
  • Зловживання впливом, владою і службовим становищем
  • Нецільове використання бюджетних коштів

Як суд першої інстанції, ВАКС налічує 27 суддів.

Читайте нас в Google News

АРМА виявляє та шукає активи — майно, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні чи його стягнення в дохід держави.

На підставі рішення суду АРМА управляє активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні. Окрім того, відомство забезпечує формування та реалізацію державної політики у  сфері виявлення, розшуку та управління активами шляхом.

Із липня 2023 року відомство очолює Олена Дума.

За даними “Дослідження спроможності, управління і взаємодії органів антикорупційної інфраструктури України-2023” від антикорупційної платформи Transparency International Ukraine, у 2023 році антикорупційні органи України покращили свій середній загальний бал у порівнянні з 2020 роком на пів бала — з 3,4 до 3,9.

null
Скріншот результатів дослідження. Фото: ti-ukraine.org

Найкращий результат отримав Вищий антикорупційний суд (ВАКС) — 4,6 бала, а найгірший — Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) — 3,4 бала.

Результати роботи антикорупційних органів:

  • Вищий антикорупційний суд (ВАКС) — 4,6 бала (у 2020 році  — 4,0 бала).
  • Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) — 3,5 бала (у 2020 році — 3,3 бала).
  • Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) — 4,3 бала (у 2020 році — 3,6 бала).
  • Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) — 3,7 бала (у 2020 році — 3,3; в оцінці 2021 року — 3,6 бала).
  • Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) — 3,4 бала (у 2020 році — 3,0 бала).

Також Transparency International Ukraine уточнили, що зі 103 рекомендацій, які були надані антикорупційним органам ще 2020-му році, виконані 23. 36 є частково виконаними, а 41 — не виконані зовсім.

 

Теги: АРМАВАКСдбркорупціяНАБУНАЗКУкраїна
Share10ShareSend

Пов'язані публікації

Михайло Головко

За ексголову Тернопільської облради Михайла Головка внесли заставу

23.06.2025
день вшанування пам'яті всіх святих землі української

Сьогодні вшановують святих, які подвигом просяяли на українській землі

22.06.2025
Завантажити ще
Опілля квас Опілля квас Опілля квас
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • Віктор Павлік та Геля Зозуля переспівали турецький хіт 05.07.2025
  • Професорка ЗУНУ удостоєна почесного звання Заслужений діяч науки і техніки України 05.07.2025
  • Власники житла у Тернополі після пошкодження внаслідок атаки ворога отримають одноразову грошову допомогу 05.07.2025
  • Гучний ветеранський скандал у Зборові: розбираємо до дрібниць 05.07.2025
  • На війні загинув захисник Василь Шевчук з Тернопільщини 04.07.2025
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua



  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.