Мальовничий український край славиться своїми святинями — їх усіма силами підтримують жителі громад: де потрібно, ініціюють ремонтні роботи, реставрації, плекаючи пам’ятки й зберігаючи для наступних поколінь. У невеличкому селі Мозолівка, що на Підгаєччині, височіє церква Покрови Пресвятої Богородиці. Дерев’яний храм зведений 1886 року з дубового дерева без жодного цвяха, а неймовірної краси іконостас розписаний грецькими майстрами.
«Кожен, хто відвідує нашу церкву, одразу відчуває подих історії — атмосфера тут особлива. Зазвичай у дерев’яних храмах ікони вішають на стіни, а тут проклеєне лляне полотно, по якому виконано розпис, — і це ще одна особливість нашої святині. Звісно, час залишає свій відбиток, і для збереження пам’ятки часто потрібні ремонтні роботи, які обходяться дорого. Недавно ми стикнулися із серйозною проблемою: прогнив центральний купол, розійшлися шви, й усередину почала затікати вода», — розповідає настоятель церкви отець Теодор.
Силами жертводавців і доброчинців удалося зібрати кошти для проведення ремонту. Підтримала парафію місцева агрокомпанія «Контінентал Фармерз Груп», яка допомогла придбати всі необхідні матеріали. Центральний купол перекрили, нині ж активно тривають роботи над малими куполами.
Житель Мозолівки Богдан Кочкодан жартує: «У нашому селі проживає молодь — віком 60+, й усі долучаються до роботи при святині, кожен відповідно до своїх можливостей. Ми прагнемо зберегти храм і його належний вигляд».
Хоч парафія тут і маленька, але охоче приймає гостей із сусідніх сіл: організовує та запрошує дорослих і дітей на тематичні фестивалі, літературні гуртки, підтримує співпрацю з пластунами. Окрім того, через село пролягає дорога до Марійського духовного центру «Зарваниця», тож часто на молитву заходять паломники.
Староста Голгочанського старостинського округу, у структурі якого перебуває с. Мозолівка, Галина Щербій укотре підтверджує важливість святині для місцевих жителів: «Для людей старшого віку цінно мати в селі свою церкву, адже більшість із них не можуть доїжджати в сусідні населені пункти. Для них це місце духовного відновлення, зустрічі, а також долучення до спільної роботи. Принагідно дякуємо за підтримку компанії «Контінентал», що завжди відгукується й активно допомагає селу».
Відрадно, що до збереження таких унікальних пам’яток рівноцінно долучаються як жителі сіл і містечок, так і представники органів місцевого самоврядування, відповідального бізнесу. За словами старшого менеджера зі зв’язків з громадськістю кластера «Галич» Ігоря Метеньки, на будматеріали для церкви в с. Мозолівка «Контінентал» спрямував 102 тис. грн. Аграрії реагують на запити людей та інвестують у соціальні проєкти за різними напрямами: інфраструктура, благоустрій, духовність, культура, освіта, медицина тощо.
Ганна МИХАЙЛИЦЯ
Обговорення