Село Дзвенигорода біля Дністра на Чортківщині зберігає цікаву історію. Про маєток і вино розповіли на сторінці “Тепле Поділля”.
Вино із каменю. Ну звичайно, такого бути не може. Добре вино виробляють із доброго винограду. А його можна виростити тільки в особливих умовах, в першу чергу, тепло і сонце. Про подільське вино ми ще з вами поговоримо згодом, а сьогодні мова про одну єврейську родину і … про вино.
Йосип Кімельман (за іншими даними Кмільман) на початку ХХ ст. купує збанкрутілий на той час маєток Кеншинських у Дзвенигороді. Місце, як зараз кажуть, бомбезне: теплий клімат, чудові поля, традиції вирощування тютюну, власна гуральня, поряд Дністер. Не відомо чи цікавився господар археологією, але поруч із маєтностями давньоруське городище із славною історією.
Старий двір, на жаль, майже повністю було знищено в Першу світову війну. На його місці в 1920-х роках тодішній власник місцевості доктор Оскар Кімельман звів невеликий палац, який зберігся і по сьогодні.
1931 рік. На тлі повсюдного захоплення у придністерських повітах виноградарством тодішній господар вирішує терасувати південні кам’янисті схили Дністра і закласти там виноградник. Ідея спрацювала на всі 100. За декілька років десертне вино із Дзвенигорода було відоме не тільки на Поділлі, а й і у всій Польській Республіці.
Фото зі сторінки Тепле Поділля – Ciepłe Podole – Teple Podillia.
Обговорення