• Останні
  • У тренді
Чи могло бути інше рішення? Винуватець смертельної ДТП у Петрикові в 2005 році уникнув юридичної відповідальності

Чи могло бути інше рішення? Винуватець смертельної ДТП у Петрикові в 2005 році уникнув юридичної відповідальності

25.08.2023
зафіксовано пошкодження вікон

Вибиті вікна та понівечені кімнати: жителі Тернополя розповіли про наслідки дронової атаки

02.05.2026
у головному храмі міста

Тричі просили йти в укриття: у тернопільській Катедрі пояснили, що відбувалося в храмі під час вибухів

02.05.2026
зафіксували 36 повітряних цілей

Рух мостом на вулиці Бродівській у Тернополі після ворожої атаки повністю відновлено

01.05.2026
вакцинація

Понад 56 тисяч школярів з усієї країни прослухали спеціальні уроки від медиків про вакцинацію

01.05.2026
смалець

Смалець знову в моді: лікарі пояснили, чому не варто його боятися

01.05.2026
Конфлікт навколо священника Василя Мохуна

Чужий у домі: на Тернопільщині онука намагалася через поліцію виселити священника з хати бабусі

01.05.2026
зафіксували 36 повітряних цілей

Атака на Тернопіль: сили ППО збили 27 з 36 повітряних цілей

01.05.2026
постраждалі

Зараз у Тернополі відомо про 12 постраждалих після російської атаки (Фото)

01.05.2026
У Тернополі до Дня матері розігрують тайський масаж: як взяти участь

У Тернополі до Дня матері розігрують тайський масаж: як взяти участь

01.05.2026
Статус АЕО

–40% часу та сотні тисяч гривень економії: як статус АЕО допомагає бізнесу на Тернопільщині

01.05.2026
місто атакували понад 20 ворожих БПЛА

Чорна п’ятниця у Тернополі: понад 20 дронів атакували місто, є важкопоранені

01.05.2026
Тернопільщина пережила одну з наймасштабніших повітряних атак

Десять поранених та відключення світла: наслідки ворожої атаки 1 травня на Тернопільщину (Відео)

01.05.2026
Субота, 2 Травня, 2026
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

Чи могло бути інше рішення? Винуватець смертельної ДТП у Петрикові в 2005 році уникнув юридичної відповідальності

Опубліковано Яна Полухіна
25.08.2023

Звільнити від кримінальної відповідальності, а провадження закрити у зв`язку із закінченням строків давності. Таку ухвалу виніс Тернопільський міськрайонний суд щодо Олега Струня – винуватця смертельної ДТП, яка сталася 8 жовтня 2005 року у селі Петриків.

Це ухвала, вироку у цій справі не буде.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

організували схему незаконного заробітку на темі мобілізації

Наживалися на мобілізації: перед судом постануть тернополяни, які «торгували» впливом на ТЦК

01.05.2026
запобіжний захід 15-річній тернополянці

Електронний браслет та домашній арешт: суд обрав захід для 15-річної тернополянки

30.04.2026
Олег Струнь

Таке рішення було передбачуване, особливо для обвинуваченого Олега Струня (у рішенні суду – ОСОБА_6). Адже він 15 років переховувався від слідства, а 29 червня 2021 року сам здався до тернопільської поліції. Знаючи, що закінчився строк давності у кримінальному процесі.

Потерпілі заявляли, що Олег Струнь весь цей час переховувався за кордоном, у росії.

“Протоколом обшуку від 22.10.2005 року, < …> у присутності понятих проведено обшук у квартирі за місцем проживання ОСОБА_6, в ході якого виявлено та вилучено спортивний костюм ОСОБА_6, три фотографії ОСОБА_6 та аркуш паперу із написом «до мене на телефон не дзвоніть»” – йдеться в одному із доказів, представленому у суді.

Іншої розв’язки у цій справі не могло бути, каже адвокат Михайло Самуляк. В Україні діють строки притягнення до кримінальної відповідальності. Людину не можуть все життя судити. Так побудована система правосуддя не тільки в Україні, а й Європі і світі.

“Інститут строків давності гарантує належну правову процедуру і це нормально. В усіх країнах є ці строки давності. Єдиний виняток – це злочини проти людяності. У нас в кримінальному кодексі це злочини проти основ національної безпеки. До всього решту застосовуються (строки давності – ред.).

Єдиний спосіб перервати цей строк, якщо б виявили, що він (Струнь, – ред.) протягом цих 15 років вчинив новий злочин, але цього не було виявлено”, – каже Михайло Самуляк.

В ухвалі суддя вказав законодавчі підстави закриття справи через закінчення строків давності. Зокрема:

«… законодавець виходить із того, що з плином часу вчинене в далекому минулому діяння перестає бути показником соціальної небезпечності особи, а тривала законослухняна поведінка людини в подальшому свідчить про її виправлення. В цьому разі притягнення особи до кримінальної відповідальності не узгоджується з принципом гуманізму та є недоцільним», – зазначається в ухвалі.

“Відповідно до ч.4 ст.286 КПК України якщо під час здійснення судового провадження <…>сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання”.

Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Тобто Олег Струнь, так би мовити, залишився “чистим” перед законом, а чи гризло його сумління ці вже майже 18 років – ми, напевно, ніколи не дізнаємось. На суді обвинувачений будь-які показання надавати відмовився.

Та хай там як, вина Олега Струня констатована, наголошує адвокат Михайло Самуляк. Це чітко вказано в ухвалі.

“Разом із тим, обґрунтованість обвинувачення ОСОБА_6 у вчиненні ним кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.286 та ч.1 ст.135 КК України об`єктивно повністю стверджується доказами, які були досліджені в судовому засіданні”, – зазначено у рішенні суду.

Потерпілі можуть подавати на Олега Струня цивільні позови про відшкодування моральної шкоди.

Нагадаємо, увечері 8 жовтня 2005-го року податковий інспектор Олег Струнь налетів “Опелем Омегою” на гурт підлітків, які поверталися з дискотеки. Подія сталася у селі Петриків. Тоді в результаті ДТП загинули 16-річна Наталія Гнатієвич та 17-річна Світлана Козлюк. Світлану авто протягнуло 30 метрів. Наталії відірвало голову, яка потрапила в салон машини, водій із нею і втік. Відтоді він переховувався від слідства.

Світлана Козлюк
Наталія Гнатієвич
Читайте нас в Google News
Теги: ДТП у ПетриковіНаталія ГнатієвичОлег СтруньСвітлана Козлюкстроки давностісуд
Share22ShareSend

Пов'язані публікації

У Лановецькій громаді депутата притягнуто до відповідальності

У Лановецькій громаді депутата притягнуто до відповідальності

27.04.2026
нанесення тілесних ушкоджень власній доньці

Удари, синці та укуси: на Тернопільщині пенсіонер постав перед судом за побиття доньки

25.04.2026
Завантажити ще
Ух радіо Ух радіо Ух радіо
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe
Ua News media group Ua News media group Ua News media group

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • «Шахедний» шторм над Тернополем: деталі атаки, блекаут та тривожна статистика 01.05.2026
  • Як захистити підлітків Тернопільщини від вербування російськими спецслужбами розповідала СБУ 01.05.2026
  • Чорний день для Тернополя: місто зазнало найпотужнішої атаки «Шахедів», є попередня інформація про загиблих 01.05.2026
  • «Мрію голос твій почути, мамо»: у Тернополі до Дня матері виступить Національна капела бандуристів 01.05.2026
  • Юристи нового покоління: у Збаразькому замку вручили дипломи магістрам ЗУНУ 30.04.2026
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua




  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Користуючись Сайтом, відвідувач підтверджує, що досяг 21-річного віку. У разі, якщо Ви не досягли 21-річного віку — не розпочинайте або припиніть користування Сайтом. Адміністрація Сайту не несе відповідальності за законність використання Сайту та його сервісів Користувачем, який не досяг 21-річного віку. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Користуючись Сайтом, відвідувач підтверджує, що досяг 21-річного віку. У разі, якщо Ви не досягли 21-річного віку — не розпочинайте або припиніть користування Сайтом. Адміністрація Сайту не несе відповідальності за законність використання Сайту та його сервісів Користувачем, який не досяг 21-річного віку. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.