Про підсумки розширеного засідання Ради оборони Тернопільської області прозвітував начальник ОВА Володимир Труш.
Так, найперше, що обговорили – це укриття.
“Дали чіткі завдання як головам РВА, так і ДСНС, і нацполіції області про те, що всі укриття під час ракетної небезпеки повинні бути відкриті. Хочу звернутись до жителів. Ви повинні самостійно, якщо бачите закрите укриття, набирайте зразу 102. Не виставляєм у фейсбук, інстаграм, тік-ток, а спочатку дзвонимо на лінію 102”, – наголосив Володимир Труш.
Зараз в області щодо кожного укриття є відповідальна особа, наголосив очільник. Всі координати має поліція, у разі, якщо такі данні не розміщенні біля укриття.
“Так само ви зараз вирішуємо технологічне питання щодо максимального залучення технічних ресурсів, тобто камер відеоспостереження, інтелектуальних камер, розбудовується ситуаційний центр, щоб максимально замінити людський ресурс. Зараз це не тільки розкриття злочинів і правопорушень, це наша безпека. Це виявлення тих самих диверсантів., це контроль за об’єктами критичної інфраструктури”, – повідомив на брифінгу т.в.о начальника НУ НП в області Сергій Зюбаненко.
Друге питання, яке обговорювали на раді оборони – безпека. Зокрема, дали доручення управлінню СБУ посилити контроверсійну роботу в області, щоб виявляти коригувальників вогню, підозрілих людей, які можуть збирати і передавати інформацію ворогу. Таких зрадників у нас вже не раз виявляли.
“В області є один факт задокументований. Житель Тернопільської області, який співпрацював з фсб росії, документував, фотографував, передавав координати на фсб. Його затримали, зараз проводяться слідчі дії, справа йде в суд. Порушена кримінальна справа за державну зраду”, – повідомив Володимир Труш.
Третім питанням на раді оборони обговорили фінансовий стан бюджетів – обласного і органів місцевого самоврядування. Пріоритетом є не бруківка, а допомога армії.
“Тут дано було доручення всім головам громад… Багато громад зараз почнуть переглядати свої бюджети, коригувати і вони розвернуться лицем до того, щоб наші хлопці ЗСУ мали більше можливостей і знарядь, які їм потрібні. Це дрони, тепловізори і транспортні засоби”, – підсумував Володимир Труш.
“Ми будемо обмежені в наших можливостях проведення різних ремонтів в нашому місті крім тих, які є критично необхідними. Тому в першу чергу ресурси будуть спрямовані на ремонт аварійних об’єктів, на підготовку об’єктів осінньо-зимового періоду і забезпечення заходів безпеки в нашому місті. Тому прошу поставитись з розумінням, коли чимало тих тротуарів і дворів, на які розраховували тернополяни, ми не зможемо в цьому році ремонтувати”, – розповів міський голова Тернополя Сергій Надал.
Обговорення