Власник закладу громадського харчування, приватного клубу “Лисий” Тарас Ковальчук пояснив, як працює його заклад і про проведені в ньому обшуки з 15 на 16 липня.
“За словами працівників поліції, цей заклад порушував норми роботи у час карантинних обмежень, не зупинила адміністраторів і війна”, – так написали на сторінці поліції Тернопільщини 17 липня.
Працювали в карантин
“За період карантину на нас було складено 60, може 70 протоколів працівниками поліції. Суд став на нашу сторону і всі ці протоколи були визнані не дійсними. Відповідно, нашої вини немає в тому, що ми працювали”, – розповідає Тарас Ковальчук.
Підприємець зібрав представників ЗМІ у своєму закладі, щоб пояснити своє бачення і навіть обурення діями поліції.
Такий тиск на заклад правоохоронці чинять уже два роки, каже підприємець. За останні три місяці все стало ще гірше.
Працюють у комендантську годину
“Ніякого на сьогодні рішення суду про те, що ми щось незаконно робимо, в працівників поліції немає. Але в нас такі рішення суду вже є”, – зазначає підприємець.
Якщо брати нещодавні події, то все почалося ще в березні. Тоді в клуб прийшли правоохоронці і попросили подивитися відео з камер.
“Нібито хлопчина відпочивав у нас в закладі, потім зранку його десь знайшли і він попав в реанімацію і треба виявити, чи був він в нас, чи не був. Ми показали камери ззовні, що він ходить навколо приміщення нашого, показали напрямок, куди він пішов. Нам здавалось, що все пройшло традиційно. Десь через два тижні знову приходять і просять показати камери. Я, кажу, вибачаюсь, але в нас камери 7-10 днів, ми не можемо надати, фізично вже немає. І 1 квітня до нас приходять з обшуком”.
Тоді вилучили відеосервер. Тарас Ковальчук показав журналістам ухвалу, де суддя чітко вказує, що вилучене обладнання має бути повернене власнику.
16 червня ухвала набрала законної сили, а вилучене майно правоохоронці так і не повернули, повідомив підприємець.
Після того до закладу ще раз приходили з обшуком щоб вилучити відеосервер. Ніби то через крадіжку. Але сервера у закладі не було (старий не повернули, новий не встановлювали). Цю ситуацію зараз також розглядають у суді, зазначає Тарас Ковальчук.
“У позаминулі вихідні (8-9 липня, – ред.), коли я поїхав у відрядження, виламавши двері у заклад увірвалися близько 12-15 працівників поліції і людей у формі, які без постанови, без нічого, завдали тілесних ушкоджень нашим працівникам. Без дозволу увірвалися до мене на подвір’я. На мою думку, це було намагання тиску на моїх рідних”.
11 липня правоохоронці отримали постанову суду, яка дозволила проводити обшук. Його здійснили у ніч з 15 на 16 липня. Саме ця подія і була описана на офіційних ресурсах поліції Тернопільщини.
“Близько 23.00 уриваються у наш заклад. Навіть на їхніх відео, які публікує поліція, ви можете побачити, що заклад закритий і двері виломуються.
Ми виконуємо рішення Ради оборони області. Після 23.00 заклад і двері закриті. Приватна територія залишається закритою. Комендантську годину ніхто не порушує.
Увірвавшись в заклад, перевищивши свої повноваження, вони кладуть всіх лицем на підлогу. Хоча у них немає ордеру на людей, є просто ордер на обшук”, – пояснює Тарас Ковальчук.
На місце події прибув адвокат підприємця, який був присутній під час обшуку і фіксував порушення.
Так, ніби то було звернення громадянина про те, що працівники закладу продають наркотичні речовини відвідувачам. Але постає питання – чому персонал закладу не обшукували, як і, до прикладу, туалети, – не розуміє підприємець. Припускає, наркотичні речовини могли підкинути.
До слова, відеофіксація у середині приміщення не проводилась, адже раніше у закладу вилучили відповідне обладнання.
Відеосюжет про обшук, опублікований на сторінці поліції.
“Уявіть готель. Люди перебувають в приміщенні. Ви також будете заходити туда, витягувати їх на вулицю і потім казати, що вони порушують комендантську годину?”.
Тарас Ковальчук наголошує, своєю роботою заклад законів і норм воєнного часу – не порушує. Якщо ж поліція вважає інакше, нехай доведе це у юридичному полі – відповідними постановами, кримінальними справами і, що найголовніше, рішеннями суду, яких наразі немає. А отже діє презумпція невинуватості.
Свої права підприємець і надалі відстоюватиме у суді, де спробує довести неправомірні дії правоохоронних органів.
Яка мета такого “тиску” закладу і власника – Тарас Ковальчук сказати не може. Тільки наступне:
“Взагалі у нас в місті, я не знаю від кого це йде, щоб в місті нічого не відбувалось. Щоб було максимально тихо. Фестиваль “Файне місто” на наступний тиждень проходить у Львові. У Києві щотижня проходять фестивалі і події. В інших містах відбуваються якісь заходи. У нас в місті не відбувається ніяких публічних подій. І, відповідно, ця течія і в працівників поліції, щоб в місті нічого не відбувалось. Давайте всіх заберемо на фронт, щоб лишилися тільки… не знаю хто, напевно, пенсіонери, діти та жінки”, – підсумовує Тарас Ковальчук.
Зазначимо, відреагував на ситуацію і т.в.о. начальника ГУ НП у області Сергій Зюбаненко. На своїй сторінці у фейсбуці він написав, що миттєво реагуватиме на всі повідомлення, щодо конфліктів між правоохоронцями і громадянами.
“Моя позиція чітка: якщо встановимо, що працівник поліції порушив закон, – він відповідатиме відповідно до чинного законодавства.
У випадку, коли з’ясуємо, що так звані активісти спеціально провокували чи перешкоджали працівникам поліції під час виконання ними службових обов’язків, перекручували факти, інформацію, аби дискредитувати їхню роботу, то таких осіб неодмінно притягнемо до адміністративної або кримінальної відповідальності”, – наголосив очільник поліції.
Обговорення