Святкувати особливу подію завжди приємніше під акомпанемент ігристого спиртного. Шампанське — синонім елегантності та веселощів. Перш ніж підняти келихи, дізнайтеся трохи більше про різновиди та основні складники.
Як відшукати та купити оригінальне шампанське
Пляшка має відповідати критеріям, регламентованим законодавством Франції. Шампанське, яке можна замовити в інтернет-магазині GoodWine, підпадає під кожен з них:
- Походження. Ігристий алкогольний напій виготовляється виключно в Шампані. Регіон розташований на північному сході Франції.
- Виноград. Використовуються традиційні сорти: Шардоне, Піно Нуар, Піно Меньє. Продукт, виготовлений на основі Шардоне, має характерний м’який смак із фруктовою свіжістю та кислинкою в посмаку. Фіолетовий Піно Нуар надає інтенсивних землистих акцентів, а Піно Меньє — повноти.
- Метод Шампенуаз. Класична технологія виготовлення шампанського. Ігристий напій повторно ферментується в пляшках та витримується на дріжджовому осаді.
Як виготовляється шампанське
Методика складна, що відбивається на ціннику якісного спиртного. Після збору виноград у великих резервуарах перетворюється на тихе вино. Далі виноградне сусло з’єднується з цукром і дріжджами. З’являються бульбашки, які надалі формуються в закоркованих пляшках. Шампанське витримується не менше ніж 15 місяців. Пляшки розміщуються горизонтально, при цьому регулярно перевертаються. Так дріжджові культури продовжують рухатися. Насамкінець частина осаду видаляється, а за необхідності додається трохи цукру.
Різновиди ігристого алкогольного напою
Брют — найпоширеніший варіант. Також зустрічаються інші різновиди, сформовані на основі залишкового цукру в готовому продукті:
- Brut Nature — 0–3 г/л;
- Extra Brut — 0–6 г/л;
- Extra Dry — 12–17 г/л;
- Dry — 17–32 г/л;
- Demi-sec — 32–50 г/л;
- Doux — понад 50 г/л.
Брют (Brut) містить 6–12 г/л. Не варто експериментувати, якщо віддаєте перевагу сухому алкоголю, оскільки солодкий присмак все одно присутній.
Як подавати та зберігати шампанське
За правилами ігристі вина подаються охолодженими — за температури 10–11 ⁰С. Попередньо охолоджувати келихи не варто, оскільки такий підхід «вбиває» бульбашки. Купуйте шампанське за 1–2 тижні до святкування. Напій не стає кращим із віком, тому немає сенсу тримати його на винній полиці про всяк випадок. Якщо зберігати шампанське неправильно, його легко зіпсувати. Наприклад, не підійде старий холодильник, який створює вібрації.
Якщо заздалегідь купили ігристий напій на вечірку, зберігайте пляшки в горизонтальному положенні. Знайдіть прохолодне місце, яке рідко відвідують люди. Також шампанське не має контактувати з прямими сонячними променями або обігрівальними приладами. Заморожувати пляшки категорично заборонено, оскільки під тиском вони здатні вибухати.
Обговорення