Що не день, то у скандал потрапляє міський голова Бережан Ростислав Бортник. Не став винятком і травень. За поданням мера було призначеного нового директора (головного лікаря) Бережанської центральної міської лікарні. Минуло всього кілька днів і з’ясувалося, що подібна ініціатива очільника міста паралізувала роботу всієї медичної установи – не було змоги оплачувати комунальні послуги, а її працівники не мали можливості отримувати зарплату! Чому так сталося, – розповімо у нашій публікації.
3 травня під час сесії Бережанської міської ради депутати звільнили з посади директора комунального некомерційного підприємства «Бережанська центральна міська лікаря» Василя Вридника. А далі розпочалися коломийки Ростислава Бортника: він запропонував призначити нового директора лікарні. Без консультацій з депутатським корпусом, без рішення профільної постійної комісії з питань освіти, молоді і спорту, культури, охорони здоров’я та соціальних питань, без проведення конкурсу, зіславшись на Закон України «Про правовий режим воєнного часу», мер оголосив кандидатуру на цю посаду – Руслана Старощука.
На наступний день, 4 травня, Ростислав Бортник за номером 166-рк видав розпорядження про призначення на посаду директора бережанської лікарні Старощука Р.В. А 9 травня між Бережанською міською радою в особі Р. Бортника та Русланом Старощуком, як директором лікарні, підписано контракт до 31 грудня 2023 року. Однак приступити до роботи новий головний лікар так і не зміг. Коли представники медустанови подали документи в органи юстиції на зміну в керівних органах лікарні, щоби Руслан Старощук отримав право підпису документів від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі щодо виплати заробітної плати працівникам, виявилося, що новий очільник лікарні не може цього зробити, бо він… знаходиться у трудових відносинах з іншою організацією.
Як стало відомо згодом, Руслан Старощук не демобілізований, а приїхав у Бережани на лікування і через певний час, одужавши, мав би повернутися у військову частину м. Біла Церква, у якій він проходить службу. Як би там не було, а понад 400 працівників лікарні опинилися в заручниках панів Бортника та Старощука, адже без підпису останнього не проходив жодний платіж, в тому числі, і на заробітну плату.
Чергове недолуге кадрове рішення Ростислава Бортника (бережанці, мабуть, пам’ятають скандали навколо його заступників) змусило 11 травня вдруге збиратися депутатів. У підсумку, депкорпус, щоби розблокувати роботу медустанови, вирішив покласти обов’язки керівника лікарні на медичного директора Галину Володимирівну Єдинак.
Історія мали б стати повчальним уроком для всіх! Водночас, те, що відбулося у Бережанах навколо цього кадрового призначенням, мало б зацікавити, як правоохоронців – як та могло статися, що орган місцевого самоврядування приймає на роботу особу, яка знаходиться у діючих трудових відносинах з іншою юридичною особою, а також військову службу правопорядку.
Якщо ми вже зачепили медичну сферу, то варто нагадати, що влада Бережан в особі її очільника Ростислава Бортника фактично розписалася у безсиллі щодо створення кластерного медичного округу при Бережанській міській лікарні. Створити таку лікарню вирішили в Козівській громаді, при цьому питання не так у якості надання медичних послуг у сусідів, головна причина – неспроможність бережанської влади лобіювати подібні питання на найвищому рівні. Адже мер Бережан за час своєї каденції показав себе, м’яко кажучи, не ефективним менеджером, який не спроможний вирішувати навіть нагальні проблеми своєї громади, не кажучи вже про щось серйозніше…
Обговорення