У господарському суді Тернопільської області розглядали справу щодо Свято-Миколаївського собору в Кременці. На початку засідання суд відмовив у клопотанні представнику релігійної громади УПЦ МП щодо самовідводу судді.
Пише Суспільне.
“Суд керується в цьому випадку правилами статті 35, 36, 37, 38, 39, 40 КПК України. Якщо за змістом наведених питань, то суд має наголосити, що відповідно до завдань, правил і засад господарського судочинства, вони також закріплені і в Конституції України, завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене, своєчасне вирішення судом спорів. Серед них є принцип – засада рівності перед законом, судом. Усі особи, незалежно від їхніх політичних, релігійних, інших переконань, рівні перед судом. Рівність передбачена незалежно від будь-яких ознак чи обставин. Тому, розглянувши зазначене клопотання, на даний момент, суд не вбачає підстав, що є ознаки того, що він повинен заявити собі самовідвід. Але сторони не позбавлені права самостійно подати заяву про відвід судді”, – сказав суддя.
Адвокат Ілля Серафимов подав таку заяву.
“Було запропоновано суду пояснити, чи він є прихильником ПЦУ, чи вважає, що УПЦ треба заборонити, чи вважає, що духовенство УПЦ є таємними агентами Кремля? Головуючий суддя Володимир Гевко одразу не надав прямі відповіді на важливі питання, оголосивши перерву по справі на 4 дні. Хоча самі питання не були складними і не потребували від судді опрацювання будь-яких додаткових документів чи інформації. Після перерви суддя не надав вичерпних відповідей, які б свідчили про його об’єктивність, чим викликав ґрунтовні сумніви в його неупередженості”.
Після двох годин у нарадчій кімнаті суддя Володимир Гевко зачитав ухвалу.
“Визнати необґрунтованою заяву відповідача релігійної громади парафії Святителя Миколая Свято-Миколаївського собору Тернопільсько-Кременецької єпархії УПЦ про відвід судді Гевка від розгляду справи № 921/164/23. Заяву відповідача передати для визначення судді, в порядку встановленому частиною 1 статті 32 Господарського процесуального кодексу України. Продовжити строк підготовчого провадження у справі до 15 травня. Відкласти підготовче засідання на 15 травня о 12 годині”, – каже суддя Володимир Гевко.
Згідно з Господарським процесуальним кодексом, тепер питання про відвід вирішуватиме суддя, який не входить до складу суду, що розглядає цю справу. Адвокат позивача, тобто Кременецького історико-архітектурного заповідника, Ігор Деревінський і директор заповідника Вадим Микулич коментувати хід справи відмовилися. Адвокат релігійної громади УПЦ МП Ілля Серафимов сказав, що чекатиме розгляду своєї заяви іншими суддями.
Нагадаємо, 20 квітня адвокат Ілля Серафимов подав клопотання про самовідвід судді Володимира Гевка, якщо він прихильник Православної церкви України.
Нагадаємо, Кременецький історико-архітектурний заповідник просить у суду, щоб релігійна громада УПЦ МП повернула майно Свято-Миколаївського собору в Кременці. За словами директора заповідника Вадима Микулича, договір на безоплатне користування храмом цією громадою завершився 12 лютого. Проте священники Української православної церкви московського патріархату продовжують служити там.
Обговорення