На жаль, людина часто помічає проблеми зі здоров’ям лише тоді, коли відчуває нестерпний біль. Цей симптом справді має на меті сигналізувати про певні порушення. Але що робити, якщо біль є хронічним?
Звичайно, прийом знеболювальних, великий вибір яких знайдете в МІС 9-1-1 за посиланням https://apteka911.ua/shop/lekarstvennyie-preparatyi/obezbolivayuschie, допоможе позбутися неприємних відчуттів. Проте обов’язково варто знати, як саме боротися з хронічним болем, і спростувати найрозповсюдженіші міфи про цю проблему.
Міф перший: відпочиньте — і біль мине
У випадку з перевтомою таке рішення справді може працювати. Проте якщо ви щодня страждаєте через біль, це не привід просто лягати спати в надії на порятунок. Такий стан не є нормальним, а отже, потребує звернення до лікаря.
Міф другий: через знеболювальні погіршується якість життя
Є хвороби, через які постійний прийом знеболювальних препаратів є неминучим. У такому разі міф є хибним. Навіть навпаки: негативно на якість життя впливатиме відсутність прийому знеболювальних. Постійне відчуття болю може провокувати депресію, дратівливість, позбавляти можливості нормально працювати.
Міф третій: знеболення викликає залежність
Поява залежності можлива лише за однієї умови — якщо препарати приймають, коли відсутній біль. А от за необхідності заблокувати больові рецептори жодного звикання бути не може.
Міф четвертий: біль — це ознака старості
Деколи молоді люди почуваються ніяково, коли розуміють, що мають ознаки хронічного болю. Але такі симптоми виникають не тільки через поважний вік, але й через низку інших факторів, у тому числі стреси й перенапруження.
Міф п’ятий: приймати знеболювальні препарати шкідливо для здоров’я
Інколи пацієнти вирішують просто терпіти біль, адже вважають, що знеболення зашкодить їхньому здоров’ю. Однак не забувайте і про те, що постійні дискомфортні відчуття є причиною стресу. Це не менш негативно позначається на емоційному стані та навіть тривалості життя.
Отже, найправильніше рішення — завітати до лікаря, пройти детальне обстеження, здати аналізи та встановити діагноз, який є причиною болю. При цьому пам’ятайте, що знеболення не є злом для організму за умови правильного та контрольованого використання.
Обговорення