Маріанна Юрик-Том’як — депутатка Тернопільської міської ради, співголова депутатської групи «Рівні можливості». Вона активно займається громадською та волонтерською роботою. Є засновницею та очільницею громадської організації «Тільки не мовчи», яка успішно функціонує з 2020 року. Основний напрямок її діяльності — допомога жінкам, які постраждали від сімейного насильства. Співпрацює із Тернопільським обласним центром соціально-психологічної допомоги «Родина», де знаходять притулок, допомогу і підтримку сім’ї, жінки та діти, які потерпають від домашнього насильства.
Ще один напрямок діяльності Маріанни – допомога безпритульним тваринам. Як волонтерка вона допомагає із лікуванням та кормом для тварин, що залишилися на вулиці.
Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Маріанна продовжила волонтерську роботу та, водночас, підтримує свої довоєнні напрямки діяльності.
«Я точно знала, що нікуди не поїду. У нас усіх є родичі за кордоном, але ми всі залишились в Україні. Мені тоді важливо було щось робити в Україні. Тож 25 лютого ми з командою зібралися та обговорили, як можемо бути корисними», – згадує Маріанна Юрик-Том’як.
Так у місті виник Оперативний штаб допомоги. Перше, що почали робити, – це приймати закордонні фури з гуманітарною допомогою. І потім везли ці вантажі на Київщину та Сумщину, – території, які на той час були під окупацією, та де велися активні бойові дії.
Окрім гуманітарної допомоги, Маріанна Юрик-Том’як допомогла організувати відпочинок та оздоровлення в Італії п’ятдесятьом жінкам та дітям із міста Суми, серед яких сім’ї військових та жінки й діти, які перебували на Сумщині під час окупації. Цей проект їй вдалося реалізувати спільно з італійцями та українцями в італійському місті Формія.
Маріанна також продовжила допомагати тваринам.
«Майже в кожній гуманітарній допомозі, що ми отримували з інших країн, були корми для тварин, переноски, одяг для котів та собак. Ми навіть не просили, це все просто передавали за замовчуванням. Також ми відправляли безпритульних собак закордон. Траплялося, що за ніч передавали по 20-30 тварин. Зараз ми навіть бачили фото, як наші тварини бігають узбережжям Балтійського моря у супроводі нових господарів», – розповідає Маріанна Юрик-Том’як.
У перші місяці після повномасштабного вторгнення Маріанна також допомагала із організацією збору та розподілу медикаментів і медичних виробів, які надходили від українців із різних країн, від небайдужих тернополян.
Зараз робота щодо підтримки ВПО та забезпечення медикаментами відлагоджена, тож волонтери більше зосередились на підтримці військових.
Чоловік Маріанни нині служить у ЗСУ.
«У мене чоловік на передовій. Спочатку був на Донбасі, тепер на Харківщині. І найбільше їм потрібні автомобілі, зимові спальники, тепла форма. Кілька тижнів тому ми відправили дві машини», – каже Маріанна Юрик-Том’як.
За її словами, досвід депутатства допомагає їй волонтерити. Хоч і є велика мережа знайомих та друзів, які можуть допомогти знайти все у будь-якому куточку світу.
«Депутатство дає кредит довіри. Люди довіряють, вірять і за рахунок цього вдається закривати навіть найскладніші збори чи знаходити те, що в Україні не придбати».
Обговорення