Головний біль може стати хронічним та значно зіпсувати життя, вплинувши на працездатність людини та нормальне функціонування в суспільстві. Мало хто знає, але існують різні види головних болів, які між собою відрізняються як причинами виникнення, так і методами лікування. Про те які є види головних болів та їх причини, а також ознаки головного болю розповідаємо в статті.
Чим небезпечний головний біль?
Майже всі різновиди головного болю активують одні й ті самі больові рецептори. Це може ускладнити розуміння того, чи є ваш головний біль ознакою серйозного стану чи ні. До найбільш серйозних причин головного болю належать:
- геморагічний (той, що кровоточить) інсульт. Геморагічний інсульт трапляється, коли кровоносна судина у вашому мозку розривається та кровоточить;
- аневризма. Опуклість або роздування кровоносної судини в головному мозку;
- менінгіт. Бактеріальна або вірусна інфекція, що викликає набряк захисної оболонки мозку;
- пухлина головного мозку. «Первинна» пухлина головного мозку починається в головному мозку та може бути злоякісною або доброякісною.
Для розуміння того, чи має ваш головний біль небезпечний характер, важливо розуміти які існують види головного болю, їх причини та як позбутися головного болю.
Види головного болю
Головний біль виникає через сигнали, що взаємодіють між мозком, кровоносними судинами та навколишніми нервами. Під час головного болю невідомий механізм активує певні нерви, які впливають на м’язи та кровоносні судини. Ці нерви посилають у мозок сигнали болю.
Які види головного болю бувають? Головні болі можуть бути складнішими, ніж думає більшість людей. Різні види головного болю можуть мати власний набір симптомів, виникати по унікальним причинам та потребувати різних методів лікування.
Як тільки ви дізнаєтеся, який у вас тип головного болю, ваш лікар зможе підібрати лікування, яке, допоможе позбутися та запобігти їм.
Види головного болю по локалізації:
- мігрень – сильний та пульсуючий біль в одній половині голови.
- гіпертонія – важкий пульсуючий біль, зазвичай в області потилиці.
- стрес – тривалий біль “стискає” голову як обруч.
- грип, ГРЗ – біль в області надбрівних дуг, лоба та скронь.
- остеохондроз – різкий біль у потилиці та біля скронь.
Про різновиди головного болю, про головний біль по зонах розповідаємо далі.
Тензійні болі
Найпоширеніший вид головного болю – тензійний головний біль, який повторюється не часто та лише в 3% випадків набуває хронічної форми. Виникає через травми м’язів шиї та голови, а також через сильний стрес. При діагностиці найчастіше джерело болю не визначається.
Ознаки: по колу верхньої частини голови відчувається скрутність або тиск, а також може здаватися, що м’язи очних ямок та лоба дуже напружені та їх неможливо розслабити. Інтенсивність болю зазвичай наростає до вечора. Тривалість такого болю може становити як пів години, так і тиждень.
Лікування: при нерегулярному характері тензійного болю краще використовувати прості знеболювальні, а також постаратися частіше бувати на свіжому повітрі, займатися легкою фізкультурою, розминати шию тат плечі. Хронічні болі потрібно лікувати медикаментозно за призначенням лікаря.
Увага! Самолікування може нашкодити вашому здоров’ю, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем перш ніж приймати будь-які ліки.