• Останні
  • У тренді

Нова хвиля COVID-19. Дельта завдає смертельного удару

30.06.2021
13 лютого

Коли на Тернопільщині не буде світла 13 лютого (Графіки)

12.02.2026
Віталій Горпинич

Що відомо про нового прокурора Тернополя Віталія Горпинича

12.02.2026
вiдсутнiсть власної генерацiї

Чому Тернопільщина опинилася в енергетичній пастці та коли чекати полегшення

12.02.2026
історія українського скелетоніста

Понад спортом: Владислав Гераскевич зберіг акредитацію на Олімпіаді та отримав орден Свободи

12.02.2026
дизельний генератор

Бережанська громада отримала генератор від народу Тайваню

12.02.2026
Футбольне дербі

Футбольне дербі сусідів: завтра у Тернополі «Нива» зіграє з «Агробізнесом»

12.02.2026
Мова і мовознавці: утвердження норми

У Тернополі презентували останню книгу Ірини Фаріон «Мова і мовознавці»

12.02.2026
шахрайство

«Безпечна угода» ціною у 90 тисяч: на Тернопільщині шахраї повісили на жінку величезні кредити

12.02.2026
Учень ДЮСШ

Вихованець Великоберезовицької ДЮСШ став призером чемпіонату України

12.02.2026
Євген Флиста

Капітан капеланської служби: військовий капелан із Тернопільщини Євген Флиста отримав чергове звання

12.02.2026
виманювання коштів

Обережно, фейкова ДПІ: на Тернопільщині зловмисники збирають «данину» від імені податкової

12.02.2026
водомат

Серійний «мисливець» за водоматами: у Тернополі поліція затримала 20-річного рецидивіста

12.02.2026
Четвер, 12 Лютого, 2026
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

Нова хвиля COVID-19. Дельта завдає смертельного удару

Опубліковано Марта Вірянська
30.06.2021

В Україні 23 червня виявили двох заражених індійським штамом збудника Covid-19 “Дельта”. Ймовірно, вірус завезли з Росії, адже напередодні 66-річна жінка з дитиною повернулися з РФ. Наразі госпіталізовані перебувають в столичній Олександрівській лікарні. Їхній стан стабільний.

Чим небезпечний штам “Дельта” і чи будуть ефективними вакцини проти нього, дізналася Gazeta.ua.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

вiдсутнiсть власної генерацiї

Чому Тернопільщина опинилася в енергетичній пастці та коли чекати полегшення

12.02.2026
процедуру ротаційної атеректомії

Медичний прорив: у Тернополі вперше виконали високотехнологічну ротаційну атеректомію судин серця

11.02.2026

Що відомо про індійський штам?

Автор: Ketut Subiyanto from Pexels
Штам "Дельта" вперше виявили в Індії.
Штам “Дельта” вперше виявили в Індії.

“Дельта” – один зі штамів коронавірусу, також відомий як індійський, бо вперше його виявили в цій країні наприкінці 2020 року. Відтоді розповсюдився на понад 90 держав. Названий ВООЗ на честь однієї з літер грецького алфавіту, за таким принципом іменували британський штам “Альфа”.

Найбільшу кількість заражень “Дельта” спричинив у:

– Великій Британії;

– Росії;

– Португалії.

На думку головного радника Білого дому з питань медицини Ентоні Фаучі, саме “Дельта” є найбільшою небезпекою в Сполучених Штатах. Кожний п’ятий хворий у США – інфікований індійським штамом.

“Новий штам офіційно прийшов в Україну. Враховуючи ту хвилю, яка є в РФ, і те, що вона поряд, нам варто остерігатися поширення вірусу. Крім того, росіянам з 22 червня дозволено літати в Туреччину. Є шанси, що спільний відпочинок там може призвести до більшого зараження”, – сказав Тарас Жиравецький, радник львівського міського голови з медичних питань.

За короткий час штам індійського вірусу набирає оберти в Росії. Там збільшується кількість госпіталізацій. Зростання смертності не спостерігається – хвороба поширюється здебільшого серед молоді, які не вакциновані.

Автор: Anna Shvets from Pexels
"Індійський" штам є в 92 державах світу.
“Індійський” штам є в 92 державах світу.
В РНБО зазначили, “Дельта” може потрапити в Україну з держав, де нині циркулює новий різновид Covid-19:

– Росії;

– Індії;

– Великої Британії;

– Португалії;

– Польщі;

– Румунії;

– Словаччину.

Дослідники Національної академії наук України прогнозують, що “Дельта” може витіснити інші штами коронавірусу та переважати на території Європи вже до кінця літа 2021 року.

Чим небезпечний “Дельта”?

Читайте нас в Google News

Штам “Дельта” в 1,6 раза заразніший, ніж британський “Альфа”, у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації, а ризик потрапляння в реанімацію збільшується у 1,45 раза – за даними Національної академії наук України.

“”Дельта” швидше розповсюджується від британського штаму. Має тяжчий перебіг”, – сказав Жиравецький.

Результати досліджень шотландських вчених, свідчать, що основна небезпека нового різновиду коронавірусу в тому, що він поширюється, в основному, на молодь від 12 до 20 років.

Хворі, в яких виявились цей штам, мали такі симптоми:

– високу температуру;

– біль у горлі;

– нежить;

– кашель.

– на відміну від звичайної застуди, перебіг захворювання тяжчий.

“Нетиповим симптомом цього штаму є стан, схожий на отруєння. У людини може виникнути блювота. Усі інші прояви подібні до попередніх штамів. Лікується так само, як і британський. В основному акцент робиться на недопущення ускладнень та їх лікування”, – сказав Жиравецький.

Першу смерть від “Дельта” зафіксували в індійському штаті Мадхья-Прадеш. Пацієнт не був вакцинований від Covid-19.

Чи діють на нього вакцини?

Автор: Nataliya Vaitkevich from Pexels
За словами Михайла Радуцького виробники вакцин AstraZeneca та Pfizer підтвердили ефективність своєї продукції щодо захворювання "індійським" штамом.
За словами Михайла Радуцького виробники вакцин AstraZeneca та Pfizer підтвердили ефективність своєї продукції щодо захворювання “індійським” штамом.

За словами Михайла Радуцького, голови Комітету з питань здоров’я нації, вакцини AstraZeneca та Pfizer ефективні проти “індійського” штаму.

“Вакцина CoronoVac попередньо також ефективна з цим штамом, відповідні дослідження мають бути опубліковані днями”, – повідомив Михайло Радуцький.

Інші лікарі поки вагаються з впевненістю стверджувати, що вакцина здатна запобігти тяжкій стадії перебігу хвороби при інфікуванні “Дельта”.

“Ймовірно, вакцини мають допомагати. Бо на них організм виробляє антитіла. Коронавірус у щепленої людини проходитиме легше. Але гарантувати, що це запобіжить зараженню не можна”, – сказав Жиравецький.

Водночас Віктор Ляшко стверджує, що вакциновані люди – захищені. Міністр наголосив, що лише вакцинація дасть змогу вберегтися від захворювання, а також зменшити ризики важкого й середнього перебігу коронавірусу, зокрема за інфікування штамом “Дельта”.

Чи є в Україні лабораторії, які виявляють новий штам?

Автор: Chokniti Khongchum from Pexels
Українські науковці стверджують, що можуть виявити "індійський" штам на Батьківщині.
Українські науковці стверджують, що можуть виявити “індійський” штам на Батьківщині.

“В Україні ще немає технічної можливості самостійно виявляти “індійський” штам. Нещодавно МОЗ направив до лондонської лабораторії 500 зразків з різних регіонів. Також ми очікуємо від ВООЗ нові тест-системи, здатні одразу визначати штам “Дельта””, – повідомив Радуцький.

Втім українські науковці стверджують, що можуть робити відповідні дослідження й самі, але уряд не виділив необхідного фінансування.

“Ми самі зібрали кошти, приблизно мільйон гривень, на закупівлю необхідних реактивів для досліджень, коли почався спалах хвороби в Івано-Франківську. Ми одразу доповіли в РНБО, у МОЗ України і Всесвітню організацію охорони здоров’я. Щойно ВООЗ дізналася, що в Україні зробили такий аналіз, то вони одразу ж до нас надіслали інспекцію, щоб перевірити, наскільки все правильно досліджено. Перевірка показала, що вони довіряють нашим результатам. Всі наші секвенси, які ми завантажили у міжнародну базу GISAID, прийняті. Це підтверджує, що ми можемо поводити секвенування. Ми зробили пробне дослідження. На регулярні дослідження у нас немає коштів”, – розповіла в інтерв’ю DW Ганна Геращенко, докторка біологічних наук.

Які заходи безпеки прийняла Україна?

На нараді у РНБО запропонували наступні заходи з боротьби з розповсюдженням індійського штаму в Україні:

– запровадити обов’язкове ПЛР-тестування для людей, які приїжджають в Україну з Російської Федерації, Білорусі, Великобританії та Португалії. Громадян із цих країн навіть сертифікат вакцинації не звільняє від ПЛР-тесту і самоізоляції. Перелік цих країн буде доповнюватися в залежності від розповсюдження індійського штаму.

– установити обов’язкове ПЛР-тестування на пунктах пропуску з окупованими територіями Донецької, Луганської областей і Криму;

МОЗ має розробити алгоритм для оперативного посилення карантину на рівні місцевої влади;

– підрозділам МОЗ посилити роботу з епідеміологічного нагляду. У першу чергу – тих, із ким контактували інфіковані;

Теги: дельтакоронавірусмістотернопільтернопільські новини
Share7ShareSend

Пов'язані публікації

пункти обігріву призупиняють свою діяльність

У Тернополі призупиняють роботу стаціонарних пунктів обігріву «Тепле місто»

11.02.2026
перше місце у комплексному заліку

Поліція охорони Тернопільщини стала кращою у комплексному заліку чемпіонатів «Динамо»

10.02.2026
Завантажити ще
Ух радіо Ух радіо Ух радіо
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe
Опілля різдвяне Опілля різдвяне Опілля різдвяне
Ua News media group Ua News media group Ua News media group

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • 17-річні підлітки побили пасажира та водія у Тернополі 12.02.2026
  • Карта тепла: куди йти у Тернополі, якщо вдома зникло світло та опалення 12.02.2026
  • У МВС нагадали першочергові дії на випадок загострення ситуації 12.02.2026
  • Алея пам’яті “Незламні” на бульварі Шевченка потребує розширення 11.02.2026
  • Популярна у Тернополі мережа магазинів опинилася в центрі ліквідаційного скандалу 11.02.2026
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua




  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.