• Останні
  • У тренді

Партнерство територіальних громад та громадського сектору: чому це важливо?

08.06.2021
свічка

У голови Лановецької громади померла мати

21.05.2026
Ігор Олещук

Легенда Тернопільщини Ігор Олещук відзначив 95-річчя

21.05.2026
У Тернопільській області розшукують зниклу жінку 1951 року народження

У Тернопільській області розшукують зниклу жінку 1951 року народження

21.05.2026
92 ОШБр

У 92 ОШБр майбутніх воїнів готують в умовах, максимально наближених до реального бою

21.05.2026
Соколів Енерджі

На Тернопільщині побудують унікальний енергокомплекс

21.05.2026
Андрій Савчук

СЕО “Енергетик. ЮА” Андрій Савчук: “Енергетична незалежність та енергостійкість як ефективна бізнес-стратегія”

21.05.2026
44 бригада

Найкраща броня — та, що вишита коханими руками, – тернопільські артилеристи

21.05.2026
Вишита спадщина: традиції і тренди

Краса, що рятує життя: у Тернополі на благодійному вечорі «Вишита спадщина» збирали кошти на дрони для ЗСУ

21.05.2026
15 років за держзраду

5 млн грн застави: заступнику начальника поліції Тернопільщини обрали запобіжний захід у справі про корупційне прикриття мережі «порноофісів»

21.05.2026
електросамокати

У Тернополі посилюють контроль за електросамокатами: зафіксували десятки порушень

21.05.2026
злив

Тернополянин отримав 5 років за «злив» у Viber-групу локацій ТЦК

21.05.2026
Іван Гуцал

«Він садив майбутнє, яке вже не побачить»: у Кременці згадали загиблого на війні науковця Івана Гуцала

21.05.2026
П’ятниця, 22 Травня, 2026
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

Партнерство територіальних громад та громадського сектору: чому це важливо?

Опубліковано Остап Кузьменко
08.06.2021

В Україні разом зі стартом децентралізації почала працювати велика кількість міжнародних проєктів технічної допомоги, які покликані допомогти територіальним громадам зміцнити інституційну спроможність та посилити місцевий економічний розвиток. Така тенденція цілком зрозуміла та часто зустрічається в закордонній практиці, оскільки підтримка муніципалітетів від донорів в час реформування системи місцевого самоврядування важливий інструмент їх сталого розвитку.

Сучасні децентралізаційні тенденції та інтенсивність розвитку громадянського суспільства створили передумови для налагодження нової системи комунікації між різними суб’єктами, в якій на зміну конкуренції  прийшли конструктивний діалог і співпраця. Далеко не останню роль в цьому процесі відіграли донорські організації, які в багатьох конкурсах зазначають про необхідність мати в партнерах громадську організацію. Внаслідок цього муніципалітети та неурядові організації отримали додаткову мотивацію на взаємовигідних умовах реалізовувати масштабні проєкти.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

аналіз води

У Заліщицькій громаді заборонили купання у Дністрі та Сереті через небезпечну якість води

11.05.2026
руслан кулик

Польська делегація відвідала Тернопільщину: обговорили медицину, спорт і розвиток громад

06.05.2026

Налагоджені партнерські відносини – найбільш ефективний інструмент  для досягнення спільних цілей та є запорукою важливих змін у територіальних громадах. Партнерство громадського сектору та територіальний громад – це крок для досягнення спільної мети та нові можливості для вирішення певних завдань, завдяки об’єднанню зусиль, ресурсів та чіткого розподілу обов’язків. Оскільки партнерство дозволяє залучити більшу кількість ресурсів – це автоматично призводить до можливості охопити значно ширший спектр проблем та напрацювати нові шляхи їх вирішення.

Громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» розпочала свою діяльність у 2016 році, практично одразу після появи перших об’єднаних територіальних громад в Тернопільській області та в Україні в цілому. У своєму статуті команда організації задекларувала основну мету діяльності у вигляді сприяння розвитку територіальних громад, громадських організацій та ініціатив. За роки діяльності вдалося реалізувати низку успішних проєтків, які стосувалися розвитку партисипативної демократії, роботи з молоддю, підготовки культурних менеджерів, активізації громадянського суспільства та допомоги малому та середньому бізнесу.

Протягом п’яти років у нашому проєктному портфелі зібрана співпраця з такими організаціями і фондами як Національний фонд за демократію (NED), Європейський фонд за демократію (EED), Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ), Програма «U-LEAD з Європою», Український культурний фонд, Міжнародний фонд «Відродження», Посольство Великобританії в Україні, Міністерство молоді та спорту України та інші структури.

Останні кілька років ми активно працюємо з органами місцевого самоврядування в контексті спільної підготовки, подачі та реалізації проєктів. Нещодавно стартувала ініціатива «Соціально-економічна адаптація малих та середніх підприємств», яку реалізовує Тернопільська міська рада у партнерстві з громадською організацією «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» та Тернопільським регіональним відділенням Асоціації міст України в рамках проєкту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини, і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Мета вищевказаного проєкту – допомогти малим та середнім підприємствам Тернопільської громади отримати нові знання, необхідні для підтримки бізнесу та його адаптації до нової реальності, включаючи написання бізнес-планів, використання сучасних ІТ-технологій та залучення зовнішніх ресурсів для власного розвитку.

До команди громадської організації «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» входять фахівці з проектного менеджменту, які мають досвід роботи в організаціях технічної допомоги, фондах, органах влади і місцевого самоврядування. Саме тому ми добре розуміємо потреби місцевих рад та вимоги грантодавців.

Ми продовжуємо наповнювати свій проектний портфель та готові разом з територіальними громадами залучати зовнішні ресурси для реалізації важливих інфраструктурних проєктів, направлених на розвиток територій.  Партнерство громадського сектору та влади – це крок до спільного розвитку та ефективної реалізації масштабних проєктів. Такий формат роботи давно практикується в Європі та дає результати, натомість в Україні подібні партнерства тільки розвиваються.

Читайте нас в Google News
Теги: Громадапартнер
Share6ShareSend

Пов'язані публікації

з полону

З полону повернулися двоє воїнів із Шумської громади

27.04.2026
з полону

Із ворожого полону повернулися двоє жителів Збаразької громади

27.04.2026
Завантажити ще
Ух радіо Ух радіо Ух радіо
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe
Ua News media group Ua News media group Ua News media group

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • Тернополяни долучилися до всеукраїнської акції «Вишита стрічка пам’яті» 21.05.2026
  • У Тернополі стартувала реєстрація організованих груп на 13-й Чілдрен Кінофест 21.05.2026
  • Музика, гастрономія та відпочинок: програма “Фест молоко 2026” 21.05.2026
  • ТНПУ оцифрує унікальні кириличні рукописи та стародруки 21.05.2026
  • Заміна генератора автомобіля: коли, як і за скільки 21.05.2026
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua




  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Користуючись Сайтом, відвідувач підтверджує, що досяг 21-річного віку. У разі, якщо Ви не досягли 21-річного віку — не розпочинайте або припиніть користування Сайтом. Адміністрація Сайту не несе відповідальності за законність використання Сайту та його сервісів Користувачем, який не досяг 21-річного віку. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Користуючись Сайтом, відвідувач підтверджує, що досяг 21-річного віку. У разі, якщо Ви не досягли 21-річного віку — не розпочинайте або припиніть користування Сайтом. Адміністрація Сайту не несе відповідальності за законність використання Сайту та його сервісів Користувачем, який не досяг 21-річного віку. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.