Тернопільська пенсіонерка Світлана Палей опинилася на вулиці через шахраїв. Жінка розповіла, гроші, за які планувала придбати житло, віддала невідомим людям.
За її словами, два роки тому вона віддала шахраям свої заощадження:
“Дзвінок був 7 грудня. Кажуть мені: “Ваш син збив людину. Вона є в лікарні, в тяжкому стані. Ви повинні приїхати”. Треба вирішити питання допомоги тій хворій, бо, каже, якщо буде щось гірше, то його чекає тюрма”.
На вимогу шахраїв Палей привезла 50 тисяч гривень у Вінницю і залишила у будинку за вказаною адресою. Про те, що її ошукали, зрозуміла після розмови з сином, каже жінка. Це були гроші за квартиру, яку вона продала, щоб придбати нову. Якийсь час жила у подруги. Знайома порадила їй звернутися за допомогою до соціальних служб. Так вона опинилася в центрі “Родина”.
Олена Нагірна, директорка центру соціально-психологічної допомоги “Родина” каже, жінка поступила до них 22 жовтня:
“Вона отримує допомогу тут – харчування, проживання і, звичайно, психологічну та соціальну. Ми прихистили її на 90 діб, тобто три місяці, і вона може тут спокійно проживати”.
Пенсіонерка розповідає, що має двох синів, але допомогти їй вони не можуть:
“Старший син свого житла не має, винаймає квартиру. Молодший син житла не має. Я почала шукати квартиру, писати оголошення в газету і просила підселення до старших, де така можливість є. Але ніхто на підселення старших не бере. Гуртожиток подорожчав, зараз півтори тисячі плюс комунальні, а в мене пенсія дві сімсот”.
Речник Нацполіції області Сергій Крета розповів, цього року поліцейські отримали майже 400 повідомлень про шахрайство.
“На сьогоднішній день шахрайство, пов’язане з повідомленнями про те, що “ваш син чи ваш родич опинився в поліції, скоїв ДТП і він винуватий в смерті чи в травмі людей” є одним з найпопулярніших. Проблема в тому, що зазвичай шахраї, які телефонують до людей – це є ті люди, які сидять в тюрмі на окупованій території, тобто це території непідконтрольні Україні в Донецькій та Луганській областях, звідки надходять дзвінки з тюрми. Я так розумію, що десь навіть адміністрація тюрм в тих двох областях навіть зацікавлена в тому, аби побільше таких злочинів було поширено в нас на Західній Україні. Єдиний і найправильніший спосіб, щоб з вами не трапилося шахрайство, коли вас питають: “мамо, мамо, я потерпів у ДТП”, потрібно вибити номер телефону і ще раз зателефонувати на номер того родича, про якого йде мова”, – каже Крета.
Обговорення