Мешканці Білецької громади під гаслом «Наболіло!» висловили свої претензії місцевій владі. Найбільше критики дісталося голові громади Дмитру Малику.
Люди, які зібралися біля сільської ради перед початком чергової сесії, дорікали йому, що той принижує їхню гідність, а з депутатським корпусом постійно конфліктує та не вирішує нагальних проблем громади.
Зокрема, дотепер голова і пальцем об палець не вдарив, щоб забезпечити пільговим проїздом пенсіонерів та інших соціально незахищених людей, навіщось «роздув штат сільради, а при нарахуванні працівникам премій, ділить їх на «своїх» та «чужих» – обурювалися мешканка села Плотичі Білецької ОТГ Людмила Спас та депутат Білецької сільської ради Зоя Пелешок.
Поза інтересами Дмитра Малика опинилися і проблеми молоді, яка проживає у громаді, – впевнена учасниця ініціативної групи молодіжної ради Білецької громади, жителька села Плотича Вікторія Кошляк.
Знають у громаді і про непрозорий розгляд земельних питань. Наприклад, на 29 сесію Білецької сільської ради депутатам був запропонований порядок денний, який у більшості обранців викликав обурення. Річ у тім, що окремим блоком йшли земельні питання, які не містили інформацію ані по земельних ділянках, які мали б надаватися у користування, ані по суб’єктах, кому вони заплановані для виділення. Якби такий порядок денний був проголосований та підтриманий депутатським корпусом, то згодом у рішення можна було б дописати що завгодно – інші прізвища чи зовсім інші земельні ділянки.
Депутат обласної ради Богдан Яциковський, якого люди запросили на акцію, зауважив, що важко зрозуміти дії Дмитра Малика, який у розпал коронавірусної інфекції не реєструє автомашини, які держава передала для лікарів. І це в той час, коли 18 із 25 місцевих депутатів звернулися до голови з проханням оформити їх у найкоротші терміни.
– Дозволю собі нагадати, що саме фракція Радикальної партії Олега Ляшка в обласній раді першою стала на захист мешканців сіл, які нині входять в Білецьку ОТГ. Тоді ми не дозволили владі проігнорувати волю та вибір людей і насильно приєднати ці населені пункти до Тернополя. Нині ж, коли бачу десятки моїх земляків з плакатами на кшталт «Малик, ОТГ не є приватна власність», не можу залишатися осторонь їх проблем. Видно, зарано повірили люди, що всі негаразди минули відразу після юридичного створення ОТГ. Тепер же,
навчені гірким досвідом, вони знову згуртувалися. Бо не збираються терпіти грубість, зверхність, непрозорість дій, а нерідко й бездіяльність обраного ними ж голови. Бо хочуть, щоб громада розвивалася і була справді об’єднаною – без поділу на «своїх» та «чужих», у єдиному прагненні покращувати умови життя у кожному селі, кожному мешканцю, – переконаний Богдан Яциковський.
Обговорення