До меморіальної дошки жертв політичних репресій поклали квіти голова обласної ради Віктор Овчарук, депутати, державні службовці, представники громадських організацій.
Ще досі достеменно невідома кількість жертв політичних репресій в Україні – їх мільйони. Деякі фахівці вважають, що за час правління більшовицько-комуністичного режиму (від початку 1920-х і до кінця 1980-х років) в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб. Багатьох із них було розстріляно, інші пройшли тюрми, заслання, переселення, депортацію (майже 3 мільйони), каторгу, табори, примусові психіатричні лікарні.
– Радянська репресивна машина знищила кращих, скалічила сотні тисяч осіб, змінила свідомість, психологію не одному поколінню українців. Таким чином результатом радянського терору стало не лише фізичне знищення, а й моральні каліцтва, які призвели до ситуації, що маємо нині в Україні на сході – сепаратизм та російську агресію. Голодомор, розкуркулення, ІІ Світова війна та її наслідки нищили Україну звідусіль, залишаючи кривавий слід в історії. Навіть у мирні часи радянська влада викорінювала тих, кого не забрали війни та геноцид – бунтівну інтелігенцію, національно свідомих громадян. Попри усі жахіття комуністичних репресій український вільнолюбний дух уцілів, передавався з покоління в покоління, від батька до сина, від матері до дочки. Адже наша незалежність та воля проросла на могилах безіменних героїв. Сьогодні в Україні віддають шану жертвам політичних репресій. Сьогодні ми схиляємо голови перед пам’яттю наших Героїв минулого і сьогодення – Героїв Небесної Сотні, загиблих у бойових діях на сході. Пам’ять про них залишиться у віках. Слава Україні! Героям слава! – зазначив очільник обласної ради Віктор Овчарук.
Нагадаємо, День пам’яті жертв політичних репресій відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року, щорічно у третю неділю травня, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.
Обговорення