Голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук вважає, прийняття цього закону фактично означає зняття загрози дефолту. Про це він повідомив на офіційній сторінці в соцмережі.
“Тернопільська обласна рада неодноразово висловлювала свою позицію з приводу зняття мораторію на продаж землі. Ми були проти впровадження поспішного ринку землі без належних напрацювань, необхідних ринкових механізмів та законодавства, – зазначив Віктор Овчарук. – Наші численні звернення до вищого керівництва держави, робота наших народних депутатів від «Європейської солідарності» у Верховній раді України дали свій результат. Закон про відкритий обіг земель сільськогосподарського призначення проголосовано й він стане можливим з 1 липня 2021 року. А це означає, що виграно найголовніше – час, бо доти ринок землі – закритий.
Віктор Овчарук зазначив, які зміни враховані у законі. Серед основного – земля, яка перебуває у державній власності продаватись не буде, а це 11 млн. гектарів; земля, що перебуває у комунальній власності, продаватись не буде; земля не буде продаватися іноземцям; особлива заборона купувати українську землю громадянам РФ; внесено запобіжники проти накопичення землі в агрохолдингах – не більше 100 гектарів в одні руки і тільки для фізичних осіб, громадян України.
“Нам важливо, що запобіжники щодо «розбазарення» української землі визначено і встановлено. Водночас, прийняття цього закону фактично означає зняття загрози дефолту (дефолт – неспроможність виплачувати борги, що тягне за собою знецінення гривні й масові банкрутства, – прим.) в Україні, який є реальним, враховуючи те, що дефіцит державного бюджету з початку року вже досягнув 40 млрд. грн. А відкритий ринок землі – це вимога МВФ, що тепер дозволяє отримати такі потрібні для України кошти, – наголосив Віктор Овчарук. – Країна в важкому економічному становищі. Й тому тепер, коли є питання існування чи виживання держави – не час з’ясовувати, чому ми опинились перед загрозою дефолту, хоча президент з його монобільшістю отримав країну зі зростаючим ВВП та перевиконанням бюджету. Сьогодні час консолідуватися і допомогти втримати державу від кризи. А вже після цього кожен зможе зробити свій висновок та дати оцінку такому управлінню”.
Обговорення