Минулого тижня на ютуб-каналі Анатолія Шарія вийшов сюжет про створення анімаційного серіалу «Кузюка» з недостовірною інформацією, яка дезінформує глядача та подає діяльність Держкіно у негативному контексті.
Державне агентство України з питань кіно наголошує, що не має жодних укладених контрактів за згаданим проєктом анімаційного серіалу, який став одним із переможців конкурсу кінопроєктів Міністерства культури України та, відповідно, створюється за підтримки Міністерства культури України, а не Державного агентства України з питань кіно. Усі закиди, висунуті у сюжеті на адресу Держкіно, є дезінформацією та маніпулятивними звинуваченнями.
Заява UM-group щодо дезінформації.
Для всіх, кого зацікавила інформація про створюваний нашою компанією анімаційний серіал “Кузюка”, повідомляємо:
- Проект “Кузюка” є переможцем конкурсу Міністерства культури України, а не Державного агенства України з питань кіно. Відбувалася і пряма трансляція вказаного пітчингу, разом з тим пошук відео пітчингу серед відео, розміщених Держкіно України, очевидно, результату не дасть. Конкурс патріотичного кіно проводився Мінкультури лише один раз в 2018 році і не має стосунку до системи роботи Державного агентства України з питань кіно.
- Youtube-канал “Кузюка” з ляльковими іграшками, який так вразив блогера – це особиста ініціатива авторів сценарію, який створений, наповнюється та підтримується ними за власний кошт.
- Анімаційний серіал “Кузюка” виробництва UM-group наразі у виробництві. Термін завершення проекту – травень 2020 року.
Також, запобігаючи маніпуляціям блогера, повідомляємо щодо решти згаданих ним проектів:
- Фільм “Заборонений” вийшов в кінотеатральний прокат 4 вересня 2019 року і став одним із кращих за зборами 2019-го серед українських фільмів. Наполягання автора фейків на тому, що він не бачив картини, свідчить скоріше про його невігластво. Фільм “Птах душі”, за який так переживає пан в своєму блозі, так само вийшов в прокат 4 вересня. Адже це і є “Заборонений”. І до відома тих, хто зненацька вирішив стати кіно-журналістом – всі фільми від початку мають робочі назви, а згодом затверджують ту, з якою стрічка вийде в прокат. Отже, більше 2 місяців та 100 тисяч глядачів в українському прокаті, більше 10 показів в Польщі (в тому числі в Сеймі), 15 – в США. Фестивальні покази в десятку країн. Фільм доступний на Мегого, права на телевізійний показ придбано найрейтинговішим каналом України.
- Документальний фільм “Рубіж” (він же “Операція Грубешів” – робоча назва, але і цю назву автор навмисно двічі паплюжить). Більше 100 показів на великих екранах в Україні, США, Польщі, Австралії, Канаді. Презентаційний тур Українськими містами. 12 січня 2020 року відбувся телевізійний показ стрічки на телеканалі Еспресо.
- Документальний фільм «Переселення 44-46» ані автор блогу, ані хтось інший бачити не могли, адже стрічка наразі у виробництві. Картина є продовженням теми фільму “Рубіж” і буде створена на основі отриманих під час тієї зйомки історичних матеріалів.
- Фільм “Білий ворон” (робоча назва) – є переможцем 11 пітчінгу Держкіно, який відбувся у другій половині 2019 року. Стрічка знаходиться у виробництві. Запрошуємо до перегляду в кінотеатрах в 2021 році.
Всім, кого зацікавили проекти нашої компанії, ми вдячні за інтерес та пропонуємо звертатися за інформацією до першоджерел. Псевдожурналістам же радимо перед тим, як займатися наклепами, вивчити предмет більш ретельно, щоб в кожному реченні не з’являлись кричущі свідчення некомпетентності.
(Генеральний директор ТОВ “Анімаційна студія “УМ-Груп” Ганна Хоменко)
Обговорення