У середу 22 листопада під час багатолюдного зібрання народні депутати України від Тернопільщини, депутати обласної ради, голова та керівники управлінь ОДА вирішували долю ОТГ області.
На початку зібрання Ігор Сопель зазначив, що переважна більшість територіальних громад має надзвичайно слабку матеріально-технічну базу і неспроможні виконувати всі повноваження органів місцевого самоврядування. Також він озвучив доручення Президента України, який доручив Уряду та Верховній Раді України завершити основоположну реформу – реформу місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Усі завдання, які слід виконати, пан Сопель, як і на попередніх заходах з його участю, чемно прочитав із заздалегідь підготованих матеріалів. Це вкотре свідчить про необізнаність новоспеченого губернатора у державницьких питаннях, – пише Слово.
Мабуть тому, про стан проведення реформи місцевого самоврядування в області інформував заступник голови ТОДА Олег Валов, а про зміни, які планують внести у перспективний план, присутнім розповідав начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Володимир Харченко. За його словами, є два потенційні варіанти розвитку ОТГ в Тернопільській області. В першому – на Тернопільщині залишиться 38 громад, в другому – 43.
Хоча, як зазначає прес-служба ОДА у своєму скупому повідомленні про нинішню нараду, наразі в нашій області 49 діючих об’єднананих територіальних громади, ще у чотирьох завершується процес формування. Тобто, вже виходить 53 ОТГ. Очевидним є те, що чимало громад втратять свої повноваження і зникнуть як самостійні органи самоврядування.
У зв’язку з цим, у ході доповіді чимало запитань виникало у члена партії Всеукраїнське об’єднання «Свобода», депутата обласної ради Олега Сиротюка. Зокрема, депутат поцікавився в голови ОДА, чи був він у тих ОТГ, які називають мало чисельними і неспроможними, чи поцікавився у людей, яка їхня думка про те, що їхню громаду хочуть приєднати до іншої.
«Дайте можливість громадам самим визначитись де і з ким вони хочуть бути. Чому це право у них забирають і ліквідують?», – запитав Олег Сиротюк.
Проте, пан Сопель відповідей на питання уникав, наголошуючи на тому, що питання ставляться не так з зацікавленості долею громад, як із політичних міркувань.
«Озвучте свої конкретні пропозиції. Ми сьогодні тут зібралися, щоб сказати свої пропозиції. Ніхто громади не ліквідує, їх будуть об’єднувати», – підкреслив голова ТОДА.
Зауважень на підвищених тонах було кілька, що викликало неоднозначні погляди та приховані усмішки серед присутніх. Вочевидь, більшість із них розуміли некомпетентність нового очільника області. Кілька запитань щодо запланованих змін було адресовано й присутнім нардепам. Проте, ані короткі вигуки Ігоря Василіва, ані більш багатий на слова виступ Володимира Гевка, конструктивністю не відзначились. То ж чи встоять громади проти тиску влади і скільки ОТГ залишиться в області – покаже час.
Нагадаємо, 22 грудня, відбудуться вибори у чотирьох об’єднаних територіальних громадах :
1.Вікнянська сільська об’єднана територіальна громада (Гусятинський район) 2.Млиновецька сільська об’єднана територіальна громада (Зборівський район)
3.Нараївська сільська об’єднана територіальна громада (Бережанський район) 4.Великобірківська сільська об’єднана територіальна громада (Тернопільський район).
Обговорення