Відійшов у засвіти видатний український бібліограф, літературознавець, журналіст, редактор та активіст Дмитро Штогрин, який родом з села Звиняч Чортківського району Тернопільщини.
Про смерть знаного вченого, за якого змагалися Єль і Гарвард, повідомив у соцмережі Фейсбук Юрій Юзич.
Як згадує дописувач, професор Дмитро Штогрин був унікальним чоловіком. Мабуть останнім дійсним членом і Пласту, і СУМу одночасно.
— Познайомився я з ним через сумівців, а він мені відповідає – СКОБ! Що й далі є дійсним стрільцем куреня “Чота Крилатих”. У свої 90 років оперативно і сумлінно, а головно фахово, відповідав електронною поштою – так для історії Пласту вдалось зафіксувати цілий ряд безцінних інформацій, зокрема підписів до світлин перших “чотівців”. Дмитро не дожив до свого 100-ліття лиш три роки. Його сподвижницька наукова праця, передусім в Іллінойському університеті, назавжди увійде в нашу історію. Тихо спи, без тривог! СКОБ! — повідомив Юрій Юзич.
Довідка: Штогрин Дмитро Михайлович (*9 листопада 1923, с. Звиняч Чортківського району Тернопільської області — 25 вересня 2019-го). Діяч молодіжних (Пласт і СУМ), культурних, і наукових організацій на рідних землях і в діаспорі. Вшанований титулом «почесний доктор філософії» від Мюнхенського і Римського університетів.
3 1984 р. очолював Програму українських студій в Іллінойському університеті Урбана-Шампейн. Ще в 1972 тут запроваджено 7 додаткових предметів — мовних, літературних та семінар; в 1993 р. започатковано за його ініціативою і курс української культури. Тут і відбуваються щорічні українознавчі конференції у рамках Української науково-дослідної програми Іллінойського університету в Урбана-Шампейн.
Автор брошури «Світла і тіні українських студій в Гарварді» (1966) та довідника «Ukrainians in North America. A Biographical Directory» (1975).
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2385745008129724&set=a.794019190635655&type=3&theater
Обговорення