47 гумористів з Тернопільської, Львівської, Хмельницької, Київської, Вінницької, Івано-Франківської та інших областей продемонстрували перед публікою свої вміння смішити словом.
Ведучі конкурсу – український артист Гриць Драпак і керівник відділу культури і туризму Гусятинської райдержадміністрації Роман Сагайдак.
Останній наголосив, фестиваль гумору та сатири є доброю нагодою для талановитих людей показати свої вміння, а для глядачів – відволіктися від буденних проблем.
“Восьмий фестиваль «Грицева шкільна наука» цього року знову зібрав у Копичинцях кілька десятків талантів та чимало глядачів. Це дійство ми організували вперше ще 10 років тому, але через події 2014-го року два роки поспіль не проводили фестиваль. Захід має на меті не лише вибрати найкращих серед гумористів, але й добряче повеселити копичинчан та гостей міста”, – розповів Роман Сагайдак.
Голова Копичинецької міської ОТГ Павло Лосик зазначив, фестиваль гумору та сатири вже став родзинкою Копичинців та кожного року збирає повний зал глядачів.
“Щороку наприкінці травня чи на початку червня ми традиційно організовуємо «Грицеву шкільну науку». Кращі гумористи з різних куточків України показують свої таланти у Копичинцях. Для відбору учасників існує спеціальна система. Так, конкурс розпочинається в 11-й годині ранку і до 17-ої триває перегляд номерів гумористів. З числа усіх вибирають найкращих і о 19-й годині вечора стартує основний концерт. Цього року, як завжди, ми вдячні за підтримку та допомогу в організації проведення фестивалю народному депутату Миколі Люшняку. Дуже приємно, що він не забуває про Копичинці, завжди вислуховує наші проблеми та сприяє розвитку культури у нашому краї”, – зазначив Павло Лосик.
Народний депутат Микола Люшняк наголосив на тому, що проведення таких заходів – важлива сходинка до пізнання і популяризації українських цінностей.
“Наш український гумор не має нічого спільного із пустопорожнім й низькопробним «скалозубством». Наш гумор є, в першу чергу, повчальним, адже, здебільшого, викриває, хай і у дотепний спосіб, речі та явища, які є неприйнятними у суспільстві. Вміли і вміють наші люди орудувати словом. Як шаблею. Як косою. Як плугом. І хоч слово це гостре й міцне як криця, але вістря його спрямовували українці не проти людини, але проти людських хиб, які потрібно виправляти. Саме тому гумор робить нас мудрішими, успішнішими й, безумовно, веселішими. Бо якщо у тебе є почуття гумору, значить – свято завжди з тобою”, – підкреслив Микола Люшняк.
Обговорення