Як же загалом відбувається перехід, скільки громад Тернопільщини вже є у складі Єдиної церкви та якою мовою проводитимуть служби, дізнавався Сергій Балуцький. На Тернопільщині все більше прихожан виявляють бажання перейти в Помісну церкву. Наразі, офіційно цей процес завершили у 5 громад ах області, вони вже перейшли з російської в Єдину помісну українську церкву.
ВЛАДИКА НЕСТОР АРХІЄПИСКОП ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ І КРЕМЕНЕЦЬКИЙ: “Це ми можемо говорити про дві громади у Бучацькому районі, дві громади в Шумському районі і в Збаразькому районі одна громада теж вже на сьогоднішній день перейшли в Єдину українську церкву”. В інших громадах теж готові до переходу, наразі активно відбуваються збори вірян. Люди збирають необхідні документи, які свідчать про бажання приєднатися до Помісної Православної Церкви. Владика Нестор каже, в цілому більшість людей вже давно зайняли позицію української церкви. Сутичок і протистоянь немає. Зокрема, у багатьох селах священики самі обіцяли парафіянам перейти до Помісної Православної Церкви після підписання Томосу. Однак потім змінювали свою думку.
ВЛАДИКА НЕСТОР АРХІЄПИСКОП ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ І КРЕМЕНЕЦЬКИЙ: “Дуже часто виявлялось, що священики коли цей процес відбувся, зробили крок назад, але ми чекаємо, що більшість з цих священиків будуть готові лишитись разом зі своїми громадами і продовжувати служити на своїй парафії і служити в українській церкві”. Перед тим, як церковна громада перейде до ПЦУ – збирають збори. Саме там парафіяни голосують за приєднання до Єдиної церкви. Рішення підкріплюють протоколом загальних зборів. Також люди мають визначити 10 осіб, які будуть уповноважені представляти громаду для проведення подальших реєстраційних дій в органах державної влади.
ІГОР КУЛЬЧИЦЬКИЙ НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ З ПИТАНЬ ВНУТРІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ РЕЛІГІЇ І НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТОДА: “Далі громада звертається до єпархіального управління до складу якого вона бажає належати. В даний час на території області є 3 архиєреї, які увійшли до складу Православної церкви України. Громада визначається куди вони хочуть належати. Керуючий даної структури підписує статут релігійної громади і вони звертаються до голови ОДА для реєстрації статуту”. Крім того, кожна громада самостійно має визначити якою мовою відбуватиметься служба Божа. Активно обговорюють зараз, чи перейде Почаївська Лавра до Єдиної помісної церкви. У чоловічому монастирі не коментують ситуацію з приєднанням. Проте, у Православній церкві України сподіваються на позитивний результат.
Обговорення