— Я створюю з бісеру різноманітні вироби – вишиваю ікони, плету дротиком різноманітні композиції (переважно квіти, вазони, якісь рослинки), виплітаю намиста, ґердани, вишиваю іграшки на ялинку. Чи гарний у мене буде майбутній виріб, залежить не так від складності, як від бажання його виготовляти. Якщо за роботу беруся з задоволенням, вона в мене йде легко, що й години не встигаю рахувати. Буває, плету, вишиваю якусь річ декілька годин, іноді – декілька тижнів. Як люблю жартувати, окрім сім’ї, іншим сенсом мого життя є бісер, бо він мене супроводжує повсюди, а натхнення працювати з ним не зникає ніколи. Я можу плести в будь-яких місцях – у транспорті, на відпочинку, вдома, — розповіла Ольга Трач.
Майстриня поділилася, що серйозно займається бісероплетінням понад десять років. Жінку часто запрошують до місцевих шкіл, де вона навчає діток робити невеличкі витвори з бісеру. Неодноразово на Тернопіллі відбувалися експозиції робіт майстрині. Зокрема, в читальному залі Теребовлянської центральної районної бібліотеки, Тернопільському обласному художньому музеї. Жінка також публікувала фото своїх робіт у журналі «Бісер», який зараз, на жаль, не видають.
— Мені приємно передавати свої знання оточуючим, особливо діткам. Я хочу, аби наші діти йшли до чогось хорошого, своїми руками творили красу. Інколи мене знайомі запитують: «Як ти можеш сидіти годинами і щось вишивати, бо це набридає?» Мені ж подобається цим займатися. Під час роботи дуже заспокоююся, надихаюся тим, що з під моїх рук поступово постає краса. Моя робота мені повертається сторицею – здоров’ям, усмішкою, наснагою. Мені також дуже приємно дарувати свої вироби. Наскільки радісно відчувати, що людина носить твою роботу, милується нею чи повісила на головне місце. Нехай моє натхнення від роботи передається іншим людям, — поділилася умілиця.
Жінка наголосила, що види робіт з бісеру, які та виготовляє, залежать насамперед від пори року, свят. Ґердани, прикраси на ялинку чи для дому – до різдвяно-новорічних. Квіти, вишивки з привітаннями для жінок – до 8 березня. Виплетені, вишиті яйця чи рушники – до Великодня.
Обговорення